Skocz do zawartości

Życzenia urodzinowe w Hyde Parku


Pepin Krootki

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałbym odeprzeć potencjalne zarzuty - nie, nie jestem przeciwnikiem zwyczaju składania życzeń.

 

Uważam jednak, iż nadszedł czas, aby tą piękną, spontaniczną praktykę troszeczkę uregulować. Dlaczego tak sądzę?

 

Otóż w powodzi serdeczności zaczyna nam powoli ginąć zwykła zawartość Hyde-Parku. Staje się on przez to mniej czytelny. Na poparcie tych słów załączam przykładowego screena, ukazującego jak to wyglądało u mnie dziś rano:

 

zrzut_ekranu.png

 

Na 18 widocznych na jednym ekranie tematów, 6 dotyczy urodzinowych powinszowań i całusków. To aż 1/3 zawartości widocznej części strony!

 

Należy oczekiwać, że liczba użytkowników A-F będzie rosnąć - i jest to stan ze wszech miar pożądany. Logiczną tego konsekwencją będzie również wzrost liczby stałych bywalców i nowych "urodzinowych" tematów każdego roku. Sądzę, że już teraz powinniśmy wspólnie zastanowić się co z tym zrobić, zanim problem da o sobie znać z pełną siłą.

 

Nie chcę, by nowy użytkownik, który wejdzie do H-P pomyślał o nas: "O! Towarzystwo wzajemnej adoracji!"... bo przecież nim nie jesteśmy (nie jesteśmy???*)

 

Najprostszym rozwiązaniem jakie natychmiast przychodzi na myśl wydaje się stworzenia nowego sub-działu Hyde Parku. Tylko, że wtedy właśnie stworzymy kącik "Towarzystwa wzaj...". Może istnieje inne wyjście - np. promowanie zwyczaju składania życzeń na czacie, albo na PW? Jeśli jest jakieś rozwiązanie, powinniśmy je opracować wspólnie.

 

 

* :ha::Beer::szczerbaty::wub::przytul::piwa::Kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaargh! Wiedziałem, że tak będzie!

 

Dlatego zacząłem post od "nie jestem przeciwnikiem zwyczaju składania życzeń". Też Was wszystkich lubię. Ale nie zmienia to faktu, że A-F jest platformą medialną. Platforma medialna ma być czytelna. Ktoś wchodzi do H-P, chce przejrzeć tematy pod obecność nowych postów, ale właściwa treść jest "rozrzedzona" w powodzi życzeń.

 

robson999 za co przepraszasz? Implikujesz, że ktoś nie lubi Lecha i Bamusa? Tak to zabrzmiało.

 

Nie założyłem tego tematu dla przepychanek tylko dla rzeczowego, merytorycznego rozważenia sprawy.

 

Jeśli zamieściłem post z zaznaczonymi na czerwono ksywkami, to tylko dla lepszego zobrazowania swojej tezy.

 

Mogłem oczywiście zamazać te ksywki, by były nierozpoznawalne, ale wtedy ktoś mógłby mi zarzucić fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to inaczej, ja ze swojej strony to wszystko rozumiem, myślałem tylko, że na tym właśnie polega idea H - P...rozumiesz? Nie miałem pojęcia, że tutaj także należy coś systematyzować, układać, porządkować...o to mi tylko chodzi Pepinie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa...

 

Należy mi się :whip: kotem o dziewięciu ogonach.

No i już stoi, że się pewnie admina bałeś, więc pominąłeś świadomie. Wielkie, ogromniaste ROTFL!!! :ha:

 

Hanyś - przecież wiadomo, o co chodzi Pepinowi, po co więc wrzucasz ogienki pod gołe stopy? ;) Co więcej - Pepin ma rację!

 

A co zrobimy? Zdecydujcie.

 

BTW - są jeszcze komentarze w profilu. Może to jest bardziej odpowiednie miejsce? Co więcej - adresat dostanie maila z powiadomieniem. hę?

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję się, no ale mam dokąd, bo bardzo podoba mi się pomysł Kolegi M.K. Klik i wchodzę w temat z życzeniami i albo sam składam życzenia, albo patrzę sobie kto temu to, a tej jubilatce już życzenia złożył,bardzo to lubię.

Już więcej nie wrzucam wąglików pod bose stopy, bo i bez tego upał niemiłosierny:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Komentarze w profilu to jest dobre miejsce!

 

Ale co zrobić jeśli mimo wszystko będą powstawać nowe tematy? Usuwać je? Nie!

 

Pod tym względem osobny sub-dział jak zaproponował M.K. byłby jednak lepszy.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, którą warto wziąć po uwagę. Chodzi o to, że póki taki dział życzeniowy znajdowałby się w Hyde-Parku, dopóty na stronie głównej wyskakiwałyby życzenia w polu "ostatni post" (obok H-P). Wystarczy, że dwie osoby mają urodziny i już to pole kompletnie się zapycha i "ostatnie" posty z innych tematów działów (takich jak np. F1) znów giną w zalewie... A przecież na stronie głównej i tak widać, kto jest solenizantem, zatem te wiadomości się dublują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się urodzin czepili :P Od tego jest Hyde-Park. O 'dupie maryni' to w Hyde-Parku nie przeszkadza, a urodzinki przeszkadzają? Proponuję równie statystycznie przejrzeć Hyde-Park w poszukiwaniu głupich, niepotrzebnych wątków, które w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Tak, tak. Urodzinki przeszkadzają. Przyrost życzeń świadczy o tym, że tu się ludzie lubią i szanują. Miło jest patrzeć jak ludzie sobie składają życzenia i wklejają te emotki z kwiatkami.

Że też pierdoły, bzdury, banały i czasem te 'gorące wątki' tak nikomu nie przeszkadzają, jak niektórym urodzinki :P

Mnie akurat nie za bardzo interesują meteoryty, zdjęcia przyrody, gwiazdy zmienne, lornetki, montaże i kamery, obserwatoria, geografia i "poszerzamy horyzonty" (chłopaki bez obrazy) i jak widzę w 'nowej zawartości' 6 razy tyle, co urodzin, to tak nie marudzę :P

Najlepiej - usystematyzujmy wszystko, zostawmy miejsce tylko na poprawność, przejrzystość i mechanizm. :P Wyrzućmy stąd życzenia zdrowia, szczęścia, ciepła i pogody ducha... Po co nam to? :P

;)

 

Tylko Pepinie, chłopaki, ten mój wywód, to tak z uśmiechem na twarzy :)

 

P.S: Chciałbym, żeby urodziny zostały tak, jak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się urodzin czepili :P Od tego jest Hyde-Park. O 'dupie maryni' to w Hyde-Parku nie przeszkadza, a urodzinki przeszkadzają? Proponuję równie statystycznie przejrzeć Hyde-Park w poszukiwaniu głupich, niepotrzebnych wątków, które w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Tak, tak. Urodzinki przeszkadzają. Przyrost życzeń świadczy o tym, że tu się ludzie lubią i szanują. Miło jest patrzeć jak ludzie sobie składają życzenia i wklejają te emotki z kwiatkami.

Że też pierdoły, bzdury, banały i czasem te 'gorące wątki' tak nikomu nie przeszkadzają, jak niektórym urodzinki :P

Mnie akurat nie za bardzo interesują meteoryty, zdjęcia przyrody, gwiazdy zmienne, lornetki, montaże i kamery, obserwatoria, geografia i "poszerzamy horyzonty" (chłopaki bez obrazy) i jak widzę w 'nowej zawartości' 6 razy tyle, co urodzin, to tak nie marudzę :P

Najlepiej - usystematyzujmy wszystko, zostawmy miejsce tylko na poprawność, przejrzystość i mechanizm. :P Wyrzućmy stąd życzenia zdrowia, szczęścia, ciepła i pogody ducha... Po co nam to? :P

;)

 

Tylko Pepinie, chłopaki, ten mój wywód, to tak z uśmiechem na twarzy :)

 

P.S: Chciałbym, żeby urodziny zostały tak, jak są.

 

dobrze chłop mówi. piwa mu :):piwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że od "jednej wielkiej rodziny" są inne fora. To tak dla jasności... żebyście nie brnęli w banały o "rodzinnej atmosferze". To forum jest przede wszystkim astronomiczne. Uwierzcie, że mocno walczyłem i walczę z jak najmniejszą ilością syfu w HP. Osobiście - to bym go w ogóle zlikwidował. Jak kiedyś pozwoliłem na budowanie wielkiej rodziny, to skończyło się, jak się skończyło, poza tym - HP był nr 1 na forum. Kolejny dział był o ponad połowę mniejszy. HP jest pod kontrolą, bo jego "uwolnienie" prowadzi do natychmiastowej destrukcji treści.

 

Wimmer - po prostu nie wiesz, co się tu działo w HP, kiedy nie było "restrykcji".

 

Ale OK - ja nie mam ciśnienia (jeszcze) na to, żeby coś w temacie urodzinowym zmieniać, choć... ech - nie ważne.

 

Marzy mi się to, żebyśmy po prostu się szanowali, niezależnie od wylewności urodzinowych życzeń - bo to wbrew pozorom w parze nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer - po prostu nie wiesz, co się tu działo w HP, kiedy nie było "restrykcji".

 

Nie wiem. Ale nie wiem też co ma wspólnego, to co się działo kiedyś w HP z tym, że jedna osoba, chce drugiej złożyć życzenia :) Jak widać życzenia urodzinowe są składane wielu osobom, nie tylko "zasłużonym", "starym", "elicie", "śmietance" czy moderatorom. Tutaj nawet są życzenia z okazji dnia kobiet, świąt itp.

Rozumiem - forum astronomiczne. Ale osoby tworzące te forum czysto astronomiczne, to ludzie czysto ludzcy. Że tak powiem - rasowi ludzie. Nie da się oddzielić astronomii czystej od codzienności bycia sobą. Kto potrafi być tylko astronomem albo tylko sobą, ręka do góry? ;)

 

Ale OK - ja nie mam ciśnienia (jeszcze) na to, żeby coś w temacie urodzinowym zmieniać, choć... ech - nie ważne.

 

Jak już zacząłeś, to dokończ :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie, że mocno walczyłem i walczę z jak najmniejszą ilością syfu w HP.

 

Jeżeli nazywasz normalne, kulturalne złożenie życzeń osobie, która wiele wniosła do forum...syfem...to mogę tylko pogratulować i życzyć szczęścia w dalszym życiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nazywasz normalne, kulturalne złożenie życzeń osobie, która wiele wniosła do forum...syfem...to mogę tylko pogratulować i życzyć szczęścia w dalszym życiu...

 

Wolałbym, żebyś nie wycinał sobie fragmentów moich postów i nie dorabiał do nich swojego, urojonego kontekstu.

 

PS. No i mamy kolejny przykład, dlaczego "szacunek" jest ważniejszy od "życzeń". Za to właśnie nie cierpię HP i frazesów o rodzinnej atmosferze w internecie. Ci orędownicy pokoju i rodzin tylko czekają, gdzie by tu sobie ciachnąć fragment i się po polskiemu przypie...ć.

 

A dla tych co nie czytają całych postów powtórzę - NIE MAM NIC PRZECIWKO ŻYCZENIOM NA AF.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten oto wykwintny sposób się atmosfera skwasiła... A chodziło tylko o życzenia. Pepin też pewnie nie pocieszony, że dyskusja schodzi na zardzewiałe tory.

Dobra, 'chopaki' ja kończę już drążyć tematy poboczne.

Chciałbym aby życzenia zostały w HP, ale jeżeli więcej osób jest za zmianą tego zwyczaju, to oczywiście należy się dostosować.

Peace!

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, niewinny temat a tyle namieszał.

 

Myślę, że życzenia na HP nie raziły aż tak w oczy i mogły by pozostać w takiej samej formie, ale pomysł utworzenia odrębnego pod fora również nie jest zły.

 

PS. Nie unośmy się niepotrzebnie, bo i po co?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się winny, więc wybaczcie. Nic nie poradzę na moją bezpośredniość i szczerość. Tak samo nic nie poradzę na to, że wielu chce widzieć w moich słowach to, o czym nawet nie pomyślałem. Tak rodzą się konflikty. W zasadzie nawet jakbym samą kropkę postawił, to i tak ktoś by zaraz wypalił - że to przez elementarny brak szacunku. Ech...

 

Jeszcze raz sorry. Jak coś postanowicie to dajcie mi znać na PW. Pogadamy o wdrożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozładować sytuację, sorki, może niepotrzebnie się uczepiłem, wimmer racja po Twojej stronie, nie będę już nic pisał, bo nie chodzi o kłótnie, tylko o tworzenie przyjaznej atmosfery! Tymbardziej że to H-P.

Adamie, nie miałem nic złego na myśli, rzeczywiście sens Twojej wypowiedzi był troszeczkę inny, niż ja sobie to wyobraziłem. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci orędownicy pokoju i rodzin...

 

 

(też sobie "ciachnąłem fragment", a co!)

 

Taaa... mówiono, że Związek Radziecki będzie walczył o pokój na świecie aż nie pozostanie kamień na kamieniu!

 

Pepin też pewnie nie pocieszony

 

Żebyś wiedział...

Jak powiedział Gorbaczow widząc klęskę reform i demontaż państwa: "chcieliśmy dobrze a wyszło jak zwykle".

 

Zróbmy ankietę. Wtedy każdy odda głos i pójdzie w swoją stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, zróbmy ankietę :) pokojową, spokojną ankietę i niech trwa max 3 dni by szybko podjąć odpowiednie kroki

 

Pozdrawiam

 

to gdzie ta ankieta ?

Bo nie wiem czy mam składać te życzenia czy nie, no i gdzie to robić...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.