Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm czemu ta panoramka 360' kolegi vrg jest tak rozciagnieta w pionie? :)

Chciałem jeszcze zapytać co to jest za maszt widoczny również na tej panoramce? Zaznaczyłem go, proszę o opisanie w miare możliwości ;) Widziałem go dziś z Dorotki i za nic w świecie nie wiem co to jest i gdzie to się znajduje dokładnie ;) Poniżej zamieszczam fragment panoramki z zaznaczonym owym masztem :)

 

panoramkamala.gif

Edytowane przez Index_Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czemu ta panoramka 360' kolegi vrg jest tak rozciagnieta w pionie? :)

Chciałem jeszcze zapytać co to jest za maszt widoczny również na tej panoramce? Zaznaczyłem go, proszę o opisanie w miare możliwości ;) Widziałem go dziś z Dorotki i za nic w świecie nie wiem co to jest i gdzie to się znajduje dokładnie ;) Poniżej zamieszczam fragment panoramki z zaznaczonym owym masztem :)

 

panoramkamala.gif

Jak to rozciągnięta w pionie ? Nie rozumie.

 

RTCN Kosztowy w Mysłowicach własności Emitel SA.

Byłeś dzisiaj na Dorocie ? Czemu nikt kto w mojej okolicy śmiga po miejscówkach nie daje znać aby się spotkać i razem postrzelać w horyzont ... :huh:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ZOOM -> jakim obiektywem robisz zdjęcia? Jestem w trakcie montowania Tamrona 85-205mm, f3.5-22, do tego jakiś webcam. Chciałbym kupić jakąś czułą kamerkę i połączyć to z astrofoto (początki). Później wrzucę zdjęcia robione również z Góry Siewierskiej w projekcji okularowej przez Nikon Spotting Scope RAII (25x) + kompakt sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz opisałem to wszystko tylko na panoramio połowa panoramy jest zamazana:/ nie rozumie dlaczego a zreszta sami zobaczcie do polowy wszystko dobrze a potem zdjecie sie jakby ucina

http://www.panoramio.com/photo/26089086

 

chyba wrzuce je opisane ale osobno:(

 

VRG móglbys wrzucic to jeszcze raz ale obydwa osobno?? ja je opisze bo tmto jakies glupie sie psuje

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Komentujcie:D Za skargi sie nie obraże na czerwono nie pewne miejsca dla mnie zanzaczyłem , zepsułem jakosc zeby to zmiescic:D

nie wiedziałem co to za maszt obok M1 oraz te 2 kominy obok cementowni Grodziec:/

 

 

post-17695-125127782737_thumb.jpg

 

 

 

 

 

post-17695-125127786771_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozciągnięta w pionie ? Nie rozumie.

 

popatrz np. na chłodnie kominowe elektrowni Łagisza, jakieś takie rozciągnięte.. :)

 

Byłeś dzisiaj na Dorocie ? Czemu nikt kto w mojej okolicy śmiga po miejscówkach nie daje znać aby się spotkać i razem postrzelać w horyzont ... ]

 

Wybacz ale trafiłem całkiem przypadkowo i spontanicznie na zaledwie kilka minut ale i tak widocznosc była bynajmniej marna :(

 

Czwartek aktualny? :)

Edytowane przez Index_Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ZOOM -> jakim obiektywem robisz zdjęcia? Jestem w trakcie montowania Tamrona 85-205mm, f3.5-22, do tego jakiś webcam. Chciałbym kupić jakąś czułą kamerkę i połączyć to z astrofoto (początki). Później wrzucę zdjęcia robione również z Góry Siewierskiej w projekcji okularowej przez Nikon Spotting Scope RAII (25x) + kompakt sony.

 

Olympus E-410 + obiektyw Orestegor 500mm F5.6

thumb_4a950e851ddf8513834156.jpg

 

P.S. Jak uda się połączyć tamrona z webcamem, to daj znać, może taki system sprawdzi się na kamerkę obserwacyjną ? Widziałem, ze są już kamerki dające obraz HD

http://digitalurban.blogspot.com/2008/11/tutorial-torch-webcam-hd-timelapse.html

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Komentujcie:D Za skargi sie nie obraże na czerwono nie pewne miejsca dla mnie zanzaczyłem , zepsułem jakosc zeby to zmiescic:D

nie wiedziałem co to za maszt obok M1 oraz te 2 kominy obok cementowni Grodziec:/]

 

P.S kuba_mar moj brat jest informatykiem i dlatego mamy zajebis..sprzęt :banan: nieoszczedza pieniedzy jak tylko cos nowego wyjdzie odrazu kupuje , a ja sie na tym nieznam :blink:

 

P.S Index_Music rozciagniete?? Jeju ale ty masz problemy :rolleyes:

 

post-17695-125127782737_thumb.jpg

 

 

 

 

 

post-17695-125127786771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz opisałem to wszystko tylko na panoramio połowa panoramy jest zamazana:/ nie rozumie dlaczego a zreszta sami zobaczcie do polowy wszystko dobrze a potem zdjecie sie jakby ucina

http://www.panoramio.../photo/26089086

 

chyba wrzuce je opisane ale osobno:(

 

VRG móglbys wrzucic to jeszcze raz ale obydwa osobno?? ja je opisze bo tmto jakies glupie sie psuje

Były już, poszukaj. Obie są na panoramio.

Jak jeszcze raz zaznaczysz Grodziec albo Wojkowice gdzieś w Katowicach albo Siemianowicach to osobiście każę Cię wychłostać...

 

System 32-bitowy obsłuży maksymalnie 3,25 GB natomiast 64-bitowe mogą (znacznie) więcej.

guzik prawda.

1.JPG

 

Prosze Komentujcie:D Za skargi sie nie obraże na czerwono nie pewne miejsca dla mnie zanzaczyłem , zepsułem jakosc zeby to zmiescic:D

nie wiedziałem co to za maszt obok M1 oraz te 2 kominy obok cementowni Grodziec:/

Przy samym M1 jest słup energetyczny. Dalej dwa kominy EC Będzin oraz GSM na Małobądzu.

 

popatrz np. na chłodnie kominowe elektrowni Łagisza, jakieś takie rozciągnięte.. :)

Wg mnie mają idealne proporcje, 100% rzeczywistości.

 

 

Mateuszu >> ja bym Cię prosił abyś wszystkie posty (począwszy od mojego z panoramą w dwóch częściach) związane z tą panoramą i jej próbach opisów wrzucił do nowego wątku tak jak to wygląda z panoramą z Kopca Piłsudskiego w Krakowie. Chyba, że uważasz że lepszym tematem będzie ten "DO Industrialu" to ten nowoutworzony DEL. :rolleyes:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się mieć więcej niż 4GB ramu w systemie 32-bitowym (a duża większość posiada taki właśnie system), gdyż obsługuje on z tych 4GB nieco ponad 3GB. To że wyświetla 4GB nie oznacza, że obsługuje tyle. Równie dobrze moge mieć wsadzone 12GB i tyle mi pokaże, a wykorzysta maksymalnie te 3,25GB.

Także nie wiem po co neon ma tyle ramu :P Moim zdaniem to marnotrawstwo, bo nigdy się tego nie wykorzysta :)

 

 

A żeby nie było całkowicie off-topowo to odeśle do wątku "Znalezione w sieci" (bo może nie każdy umie tam trafić :P ), żebyście zobaczyli co znalazłem http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=25427&st=30

Edytowane przez Kosciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak w poście wyżej - komp wyświetla Ci tyle ile masz zainstalowane sprzętowo, czyli np. 4 GB a i tak korzysta z tych 3,25 GB. O tym rzadko się mówi, bo przecież lepiej kupującemu wcisnąć droższy i większy RAM.

 

Sam też mam Vistę z 4 GB RAMu i wykłada się chyba dopiero jak robię panoramy z powiedzmy ponad 100 zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę zmienić poprzedniego postu.

Zdjęcia z Góry Siewierskiej przez Nikon Spotting Scope raII (25x):

Co prawda warunki miałeś kiepskie, ale mimo wszystko coś za ciemne wychodzą Ci te fotki, no chyba że specjalnie tak ustawiałeś. Podaj jakieś namiary do siebie (najlepiej na PW), to umówimy się w większym gronie na kopcu na G. Siewierskiej i popełnimy wspólnie trochę fotek DO industrialu a może nawet gór, jeżeli odejdzie to coś, co teraz wisi na Śląskiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAno ledwo widziałem hute katowice a teraz widac juz wszystko pieknie:D poprawilo sie od rana:D

 

P.S >> nie wiem czemu poprzednio szanowny PAN mateusz(bez urazy) usonął moj poprzedni post jezeli ja tylko odpowiedzialem na glupie uwagi dotyczące mojego PC <_<

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem zdjecia VRG na innym forum i dały mi do myślenia nasuwając pytanie: Czy da sie dostrzec gołym okiem Radiostacje Gliwicka z kopca wyzwolenia w Piekarach Śląskiech??

 

Są właśnie moje zdjęcia zarówno na stronie DO jak i tu na forum z pewnego szczególnego dnia z Dorotki i na jednym ze zdjęć jest Radiostacja. A zoomu nie mam jakiegoś kosmicznego. A z Kopica jest jeszcze bliżej do Gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstał już wątek industrialu to wrzucę panoramę na GOP z mostu nad A4 w Gliwicach - Bojkowie

Przypadkowo kiedyś poznałem NGC na moście kiedy była dobra widoczność a oto efekt współpracy :)

K L I K

Wykonanie: NGC7841 na prośbę: Patrykos :P

Ktoś chętny do wspólnego opisania :)?

Edytowane przez patrykos
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K L I K

Wykonanie: NGC7841 na prośbę: Patrykos :P

Ktoś chętny do wspólnego opisania :)?

 

Świetna panoramka :D Masz PLUSA B)

 

A zoomu nie mam jakiegoś kosmicznego. A z Kopica jest jeszcze bliżej do Gliwic.

A mógłyb powiedziec w ktora strone patrzec z kopca żeby dostrzec radiostacje?? Za jakis czas ma miec nowe,oszałamiające oswietlenie ,wiec w nocy zauważe ,ale w dzien ciezko:/

 

patrykos wielkie dzieki:D Masz plusa

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Piszę w nawiązaniu do tej panoramki Northwooda z Biskupiej Kopy. Na moje industrialnie laickie oko widzę w niej jeszcze duży potencjał odległościowy w stosunku do tego, co zaznaczył Int. Chciałbym zamieścić tę panoramke opisaną na DO - czy jest ktoś chęty na uzupełnienie jej opisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym zamieścić tę panoramke opisaną na DO - czy jest ktoś chęty na uzupełnienie jej opisu?

 

A masz na mysli opisanie rowniez gór,czy tylko reszte obiektow?? Ja mniej wiecej znam sie na tamtych terenach bo czesto tam jezdze :lol:

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.