Skocz do zawartości

Kudłacze 21, 22 lub 23 sierpnia


M.K.

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda piękna, Księżyca brak i weekend mam wolny :-)

Wybieram się na Kudłacze 21 (piątek) lub 22 (sobota) lub 23 sierpnia (niedziela).

Mam 2-3 miejsca w samochodzie, więc jakby Ktoś był chętny na wspólne lukanko, to dajcie znać.

Zabierzcie teleskopy, bo będzie możliwośc włożenia do nich Naglerów - 26mm i 31mm :D

 

filip1997 wspominał w tym wątku, że w sobotę (22) jest otwarta noc w obserwatorium na Lubomirze od godz 21 do 24, więc jak ktoś będzie chetny, to możecie zrobić sobie wycieczkę - w jedną stronę idzie się ok. godziny z Kudłaczy.

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni:

vega25 (piątek)

jarzbi

wolforzech (piątek lub sobota)

Aldebaran

Marek_N

Michał_Ufo (piątek lub sobota)

MK (piątek lub sobota)

 

/ze mną jadą: wolforzech, Aldebaran, Marek_N/

 

Kto ma miejsce w samochodzie, to piszcie.

 

Który dzień Wam pasuje ?

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kto ma miejsce w samochodzie, to piszcie.

 

Który dzień Wam pasuje ?

 

Jedziemy z Mirkiem_D dzisiaj. Na Kudłacze z powodów logistycznych nie mogę zabrać niestety nikogo ale jesli ktoś będzie chciał wracać w nocy do Krakowa do służę. Będziemy pewnie przy 'nowym' schronisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zostałem wkręcony w impreze rodzinną i dzisiaj odpadam. Naszczęście więszkość osób nastawiła się dzisiaj na obserwacje, a nie jutro, więc nikomu nie zburzyło to żadnych planów :) Życzę pogody i udanej integracji :Beer:

Do zobaczenia w Jodłowie! :)

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jedziemy, bo jutro ICM straszy deszczem:

kudlacze.jpg

sat24 - idzie i jutro dotrze front:

kudlacze1.jpg

 

Chętni:

warpal, Mirek_D, vega25, jarzbi, Marek_N, Michał_Ufo i MK.

 

Marek_N - bądź w Łagiewnikach:

kudlacze2.jpg

Wyjazd 19:30-20:00

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie udane :Salut:

Pogoda dopisała, dopiero przed 3 popsuła się.

Obswerwowaliśmy przez Newtony o średnicach luster: 18,5, 20, 27 i 40 cm.

Z okularów były: Naglery, 13mm LVW, 6mm NLV i 33mm SWAN + filtry.

 

Obserwowaliśmy:

obs_na_kudlaczach.jpg

+ jeszcze kilka obiektów.

 

Dziękuję Wam za spotkanie i wspólne obserwacje :notworthy:

 

Pozdrawiam:

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wspólne obserwacje, zwłaszcza Maćkowi za inicjatywę spotkania. Dobrze, że wybraliśmy się w piątek, bo teraz już byśmy nie poobserwowali :burza: . Poniżej parę fotek, jakie udało mi się zrobić. Przepraszam za niską jakość, ale czułość aparatu była zdecydowanie za mała na Kudłaczowe ciemności, a ja nie do końca widziałem w co mierzę :lol: .

 

Stanowisko obserwacyjne - widać nadchodzące z Zachodu chmury, zza których wystaje jeszcze nos Wielkiej Niedźwiedzicy i ogon Smoka:

Kudl1.jpg

 

Astrofoto z kompaktu - na pamiątkę kudłaczańskiego nieba. Celowane na chybił-trafił - ktoś pozna, co to? ;) Ja musiałem się chwilę nagłowić :D. Droga Mleczna nie wyszła, ale widać jądro Galaktyki Andromedy.

Kudl2.jpg

 

Tu już łatwiej się zorientować. Zaznaczyłem wschodzącego Marsa.

Kudl3.jpg

 

Pozdrawiam!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.