Skocz do zawartości

Kto chce, kto chce malowane owce


Ofelia1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w najbliższym czasie organizuje się jakiś podwarszawski wypad na wieczorno-nocne obserwacje? Jestem laikiem, nowicjuszem, żółtodziobem i chętnie skorzystałabym z czyjegoś doświadczenia w materii podglądania nieba. Na weekendy mam samochód jakby co. Zapewniam też przekąski i herbatę z termosu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Sam w kilka wątków poniżej się witałem i lada dzień mam zamiar zacząć działać w tym kierunku. Chętnie z Wami bym się gdzieś zabrał.

 

możemy coś zrobić np. w piątek. Miejsce Kajetany - szczere pole (czy jeśli potrzebne zasilanie to tylko z aku).

 

Oooo... dziadkowie mają działeczkę w Kajetanach i właśnie zastanawiałem się nad tym miejscem. Ale trochę obawiam się o czystość nieba. Bo z tego co pamiętam to kierunek wschodni i północny słabo wypada (Piaseczno, Warszawa, Pruszków). Testowałeś to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie wpaść do "szopena". Moja buda to otwarte obserwatorium. Zapraszam. Zapewnię zaplecze elektryczno termosowe. Lokalizacja - wiocha za Zalesiem Górnym (Piaseczyńskie)

 

IMG_4060.jpg

 

Dajcie znać na PW jeżeli jesteście zainteresowani. Teraz przy Łysym możemy polowac na nieodkryte zmienne lub zaszaleć na tranzycie exo, ew. jakieś walki w Ha. Przy nowiu, możemy dodatkowo poskakać wizualnie.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... dokładnie. A myślałem, że to martwe forum :D

 

Forum wydaje sie martwe, ponieważ najczęściej umawiamy się telefonicznie. Telefon i w pole. A że w większości mieszkamy na północy miasta, jeździmy na północ :Boink: , do Sikor, nad Narwią. Tam są świetne kierunki północ, wschód i zachód. Na południe Wawa. :angry: Ale nie przeszkadza tak bardzo. Tak czy siak mieszkamy trzy przystanki od siebie. :D (okolice Dw. Wileńskiego).Czy te Kajetany nie są zbyt zanieczyszczone LP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam niemal w centrum Warszawy na Muranowie. A okolice Narwi są mi dobrze znane ale w okolicy Ostrołęki :)

A co do Kajetan to pisałem w 4 poście, że mam podejrzenia że miejscówka nie jest najlepsza.

 

P.S. A co do dovetaila to się odezwę w tej sprawie jak dotrze sprzęt i zobaczę co mam. Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie, wszystko wskazuje na to, że pogoda dzisiejszej nocy może jednak zachęcić:

 

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2009100900&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa

 

Może jednak?

 

Przy okazji: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29409&view=findpost&p=367577

 

Dobrze rozumuję tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sat on-line sugerują spore prawdopodobieństwo sensownej nocki. Jesli nie bedzie chmur to mój szopen napewno bedzie pracował. Tak jak deklarowałem, jak ktoś chetny to nie ma problemu, sesję rozpoczynam przeważnie ok 22ej. Mam juz upatrzony obiekt. Nic też nie stoi na przeszkodzie poszaleć na drugim teleskopie w wizualu. Łysy wyłazi coraz później. Dziś zacznie przeszkadzać dopiero po północy, wcześniej bedzie za nisko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak deklarowałem, jak ktoś chetny to nie ma problemu, sesję rozpoczynam przeważnie ok 22ej.

 

A jakaś szansa odnośnie prośby w tym wątku jest? Bo mam już swój montaż na którym chciałbym posadzić sprzęt foto i coś z krótką ogniskową na początek (50mm - 105mm, wydaje mi się to rozsądne, co?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaa, byłam w tamtym tyg na wyjeździe służbowym i ominęło mnie wszystko:( Byliście gdzieś w końcu? Na najbliższe dni nie zapowiada się super, ale jak nadal chętnie utrzymuję propozycję (niestety znów od środy mnie nie ma, jestem w Olsztynie a potem w Elblągu). ale juz w poniedziałek wracam i jestem gotowa na kanapki, kawy, herbaty, co tam sobie tylko kulinarnie zażyczycie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.