Skocz do zawartości

pomocy Bresser venus reflektor 76/700


mardudus

Rekomendowane odpowiedzi

:( Dostalem pod choinke Bresser venus reflektor 76/700 okular: 20mm 12,5mm 6mm i nie zaciekawie widac obraz na 6 i 12,5 jest bardzo ciemny co mialbym dokupic by lepiej obserwowac niebo. Prosze o pomoc jestem amatorem a bardzo mnie to intereuje . Szukam znajomego ktory pomorzy mi odkryc tajniki obserwacji niebios . prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
:( Dostałem pod choinkę Bresser Venus reflektor 76/700 okular: 20mm, 12,5mm 6mm i nie zaciekawie widać obraz na 6 i 12,5 jest bardzo ciemny co miałlbym dokupić by lepiej obserwować niebo. Prosze o pomoc, jestem amatorem a bardzo mnie to intereuje. Szukam znajomego ktory pomoże mi odkryć tajniki obserwacji niebios. 

Prosze o pomoc

 

To lepiej dokup do niego od razu teleskop przez duże "T" z lustrem powyżej 100mm i na dobrym montażu paralaktycznym a nie inwestuj dalej w tą teleskopopodobną zabawkę bo szkoda twoich pieniędzy i czasu, naprawdę, szkoda abyś się z tego powodu zniechęcił do astronomii bo to przepiękne i szlachetne hobby 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takiego Bresserka 76 mm . Ustaw go na Saturna i dobrze zogniskuj , zacznij od okularu 20 mm potem 12,5 mm . O ile pamiętam to Saturn był całkiem niezły . Jeżeli to prezent to możesz myśleć po cichu o wymianie sprzętu za rok . Do planet i księżyca się nadaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie . ja tez od takiego zaczynalem :)

wiem ze nie jest to zbyt dobry sprzet ale zawsze to cos wiecej niz same oczy!!!.Uwazam tutaj ze Janusz przesadza , wiadomo ze lepiej by bylo od razu cos konkretnego ale nikt na poczatek nie wyda zbyt duzo na sprzet bo nie wiadomo czy sie wciagnie w ten "sport" . traktuj to jako pierwszy przystanek na dobrej drodze.przy odrobinie szczescia mozna juz polowac na wiekszosc messierow . tak jak pisze PiotrZ czasem jakies planety i ksiezyc. Wiem tez ze AG kiedys mial cos podobnego i z powodzeniem prowadzil nim obserwacje. Jesli okulary 6 i 12 mm daja ciemne obrazy proponuje zostawic je na ksiezyc i ewentualnie planety a skupic sie na tym 20 mm , powinien byc w sam raz na jasniejsze ds-y

Mimo ze sprzet pozostawia wiele do zyczenia jestem zadowolony ze takowy kiedys posiadalem . pozwolil mi sie zorientowac w podstawowych sprawach i naprawde wciagnac w astronomie

 

ps.jesli chcesz w jakis sposob poprawic jakosc obrazow proponuje poprosic o pomoc kogos z kolimatorem. Powinno sie poprawic .

 

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sprzęcik przez tydzień od kolegi na testy balkonowe.

Coś tam widziałem i nawet napisałem krótką recenzję, którą obiecałem małkowi. Gdzieś ja mam na kartce papieru.

Widać:

Jowisza z 4 księżycami i 3 pasami ( wydawało mi się że widzę WCP - Plamę ale wiedziałem wtedy gdzie jest, to mogła być sugestia).

Okularek 6 mm praktycznie nieprzydatny - ciemne obrazy i uciekają objekty.

Saturnik z pierścieniem - 2 ksieżyce Tytan i Rhea.

Księżyc (nasz ziemski) jest piękny przez wszystko, nawet przez mgłę.

Objekty Głębokiego Kosmosu raczej słabo widoczne.

Dużo lepsze efekty daje lornetka 20x60 na statywie i żurawiu Poruczki.

Najgorsze elementy tego zestawy to:

1. Trzęsący się montaż azymutalny i statyw - ustawiałem zawsze przed objektami aby zestaw przestał sie dygotać kiedy np Jowisz pojawi się w polu widzenia.

2. Okularek 6 mm - nie nadaje się.

 

Osobiście nie kupiłbym.

Zobacz jeszcze tę stronkę:

http://astromaniak.prv.pl/zdjecia.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten kolega dostał tego Bresserka w prezencie !!!! Nie może wyrzucić go za okno bo są na rynku lepsze teleskopy. Ja miałem właśnie ten model i mogę z całą odpowiedzialnością napisać że planety i księżyc można w nim zobaczyć . Oczywiście jak się wciągnie w arkana i połknie bakcyla będzie sam szukał lepszego sprzętu . Dajmy mu czas na to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ma taki teleskop.I uważam, że do dobry sprzęt jak za takie pieniądze.Okulary 20mm ; 12,5 mm dają bardzo dobre obrazy.6mm jest bardzo ciemny poatym ostatnio nie moge złapać na nim ostrości.Filtr księżycowy nadtopiłem(pomyłka przy obserwacji :oops: słońca,na szczęście w pore zorientowałem się i nie straciłem wzroku) , pozatym przesłone w 20 mm przy rzutowanie na kartke(przejście Merkurego).

Co obserwowałem i co możesz obserwować:

Merkury

-w sprzyjających warunkach zobaczysz fazy

Wenus

-bez problemu można oglądać fazy

Księżyc

-tutaj bezproblemowo bo widać dużo(łancuchy górskie, kratery,dużo szczegółów powierzchni)

Mars

-podczas ostatniej opozycji udało mi sie dojrzeć jasne i ciemne struktury na powierzchni oraz czape polarną,

Jowisz

-Jowisz jest bardzo przyjemny w obserwacjach, zobaczysz 4 księżyce(warto dłużej posiedzieć i zauważyć ich szybki ruch),dwa pasy równikowe o wielkiej czerwonej plamie zapomnij,

Saturn

-ładnie widac pierścień, przerwy Cassiniego nie zobaczysz,napewno uda Ci sie zobaczyć Tytana

Uran

-prawie gwiazdka,

Neptun

-ciemne niebo i dużo cierpliwości a zobaczysz go,

M13

-fajna gromada, łatwa w obserwacji tym teleskopem,

M44

-super widok, na ciemnym niebie zobaczysz ją gołym okiem,

Plejady

-używaj okularu 20 mm,

M31

-łatwa w obserwacji galaktyka,

M42

-taka chmurka, na ciemnym niebie prezentuje sie nawet nawet,

 

To by było na tyle ściągaj SkyMapa i ruszaj na podbój kosmosu :D .Nie zrażaj się tym sprzetem. Na poczatek jest bardzo dobry. Lepiej znajdź sobie miejsce z ciemnym niebem, dobrze zaplanuj obserwacje i oczywiście zaadaptuj wzrok do ciemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam taką namiastkę teleskopu ! Bardzo dużo miłych chwil mu zawdzięczam , do tej chwili pamiętam ten pięęękny widok Jowisza i Saturna ( nie śmiać się posiadacze wielkich "dział" ) Księżyc zaparł mi i moim dzeciakom dech w piersiach . Po prezencie od żony dokupiłem w Astrokraku okulary Plössl (Soligor) 9 mm , Plössl (Soligor) 15 mm oraz barlowa 2x wizualna (Soligor) short focus ( tu przydała się lektura forum - DZIĘKI ! ) i jest super . Ciułam powoli na coś większego ( ech ta Synta ...) ale na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.