Skocz do zawartości

Człowiek na Księżycu


Grzmot

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba 6 razy no bo podczas Apollo 11 było pierwsze, a ostatnią misją tego programu była misja Apollo 17 więc jeśli od 11 do 17 wszystkie misje były udane no to lądowali 6 razy :)

P.S.

Aa sory pomyliłem się! Przecież jeszcze Twardowski był na księżycu... Czyli było 7 lądowań :)

Edytowane przez klapaucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewny misji nr.13. Nie sprawdzałem w necie, a tym bardziej Was nie wystawiam na próbę. Po prostu zapytałem bo nie byłem pewny.Swoją drogą nie wiedziałem, że prócz legendarnego lądowania były kolejne - mówię szczerze. Może to głupie ale nie wiedziałem. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

(...) Swoją drogą nie wiedziałem, że prócz legendarnego lądowania były kolejne - mówię szczerze. Może to głupie ale nie wiedziałem. :Boink:

 

swoją drogą dziwna logika: "Wiem o jednym lądowaniu, więc zapytam się, czy było ich 5 czy 6" ?

Przez te 40 lat liczba artykułów i książek poświęconych lotom "Apolla" jest obecnie tak duża, że aż trudno o żadnym nie wiedzieć. Począwszy od "Uranii", która na bieżąco informowała o kolejnych misjach (o ile można mówić na bieżąco w miesięczniku) do ostatnich postów na Forach: zarówno na tym Forum w dziale "Astronautyka" (wątek: "Apollo-15 - pierwsza wyprawa w księżycowe góry..."), jak i na Astro4u, gdzie szczegółowo są opisane prawie wszystkie misje, np: "Apollo-12 - rendez-vous na Księżycu" (i inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą dziwna logika: "Wiem o jednym lądowaniu, więc zapytam się, czy było ich 5 czy 6" ?

 

 

Tak jak pisałem wcześniej nie wiedziałem o pozostałych lądowaniach. Nigdy nie interesowałem się Księżycem w tej kwestii, a już w ogóle nie interesowały mnie loty załogowe na tyle mocno abym to wiedział. Usłyszałem wczoraj od znajomego, że było ich kilka ( sam nie byłe pewny ile ) i tak na gorąco postanowiłem zapytać bez szperania w necie. Logiczne wydaje mi się; że skoro pytam to nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i tak na gorąco postanowiłem zapytać bez szperania w necie (...)

Wiem, że nie ma głupich pytań, są jednak pytania głupio zadane...

Podejście do tematu w taki sposób zniechęca do udzielania odpowiedzi i na pewno nikt zadając tak pytania na tym forum nie uniknie (głupich?) komentarzy takich jak mój.

Edytowane przez szmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre komentarze są zbędne. Chłopak zapytał, a jeśli ktoś nie miał ochoty odpowiadać, to po co w ogóle się w tym temacie wpisywał?! Tym bardziej dziwią mnie te komentarze, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż odpowiedź wymagała wpisania zaledwie jednego znaku, czyli w zasadzie zero wysiłku ze strony odpowiadającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.