Skocz do zawartości

Start strony


Rekomendowane odpowiedzi

QUOTE ("kubatron

Pani Elwiro pani jako jedna niezkrytykowała mnie i jest pani cool @ dziękuje za pomoćną dłon i podniesienia na duchu :wink:

____________

Inni nauczcie się czytać potem pogadamy bo jak pisze wyraźnie.

[B)

Termin mnie gonił i musiałem forum dac bo bym stracił konto a i tak forum będzie jak strona ruszy[/b]

 

Wpożo , spoko koleś !! Jest cool i zajebiście ! Hej koleś, przykómaj te kocie róchy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chciałbym włączyć się do dyskusji o kubatronie i jego forum.

 

Elwira napisała:

" ..................................

Forum stworzone jest do dyskusji,ale spontanicznie nabiera cech kolka wzajemnej adoracji stalych bywalcow. Wiec konkurencja ozywi tematy,kazde forum z czasem nabiera innego klimatu i automatycznie bedzie inne. To jest pozytywne i osobiscie popieram kreatywnosc:)."

 

Zgadzam się z powyższym zdaniem, ale jeżeli chodzi o kreatywność to kubatron się nie popisał. Jego forum to kalka już istniejących, jeżeli je stworzył to powinno odróżniać się od innych przynajmniej graficznie bo kreacja to stworzenie czegoś nowego a nie powielanie czyjś pomysłów.

 

kubatron napisał:

 

"I wiecie co jesteście śmieszni.

1. boicie się konkurencji

2. nieumiecie współpracować z innymi foram"

 

I ma tu rację, zamiast nawoływać do połączenia różnych forów w jedno, co jest mało prawdopodobne bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie pewne sprawy widział inaczej, może należało by stworzyć stronę w sieci gdzie będzie podgląd wątków z różnych forów z możliwością rozsyłania postów.

 

 

Pozdrowienia Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma tu rację, zamiast nawoływać do połączenia różnych forów w jedno, co jest mało prawdopodobne bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie pewne sprawy widział inaczej, może należało by stworzyć stronę w sieci gdzie będzie podgląd wątków z różnych forów z możliwością rozsyłania postów.

 

A powiedz mi, jak to mialoby dokladnie wygladac, jak mialoby dzialac i co najwazniejsze - jaki mialoby to cel?

 

Z punktu widzenia technicznego cienko to widze, bo trzeba wymyslic sposob replikacji postow i zawartosci na obydwu forach, a pamietajmy ze mamy 2 rozne systemy boarda. Dla mnie to abstrakcja, bo naklad kosztow jest niemiarodajny z efektem. Juz chyba prosciej umiescic na gorze obydwu forow informacje, ze tworzymy jakby siec/ring wspolny i tyle - odsylac nawzajem ludzi.

 

Ale w sumie to nadal nie rozumiem, co by to mialo zmienic? I tak wymaga biegnia miedzy obydwoma forami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedz mi' date=' jak to mialoby dokladnie wygladac, jak mialoby dzialac i co najwazniejsze - jaki mialoby to cel?

 

[/quote']

 

Cześć Adam.

 

Odpowiadam:

 

Po pierwsze - jak? To jest do ustalenia, po to napisałem ten post, ja to widzę na początek jako stronę np. z poglądem tytułów z odnośnikami do opowiednich adresów. Pomogło by to zorientować się wszystkim co aktualnie dzieje się na forach poświęconych astronomi. Osobiście nie jestem przywiązany tylko do jednego forum, odwiedzam je wszystkie, czasami ten sam temat jest poruszany na kilku, co powoduje pewne zamieszanie (patrz - książka przemasa).

Po drugie najważniejsze - jaki cel? Czytając archiwalne wątki dyskusji na tym i innych forach ( a propo jaka jest poprawna odmiana wyrazu forum? :lol: ) istnieją między "starszymi" ich uczestnikami jakieś zadawnione animozje, co uniemożliwia scalenie społeczności. Czy Ty Adam z dnia na dzień zrezygnujesz z istnienia tego forum na rzecz innego prowadzonego przez osobę niezbyt przez Ciebie lubianą? Może lepiej utworzyć forum (stronę) neutralne/ą gdzie mogliby spotkać się wszyscy. A obecne strony przekształcić w wyspecjalizowane np. astrofotografia, zjawiska astronomiczne itp.

 

Pozdrowienia Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tracicie energię

w dalszym cięgu uważam że nie jest potrzebne następne forum i potem kolejne i jeszcze kilka innych..............

Jeśli już muszą (bez sensu) być następne fora to proponuje się skupić na jednym temacie i zgłębić go do końca np loty kosmiczne czy forum o historii lotów kosmicznych czy astronautyki a nie wszystko i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wnikac - "Ty Adam z dnia na dzień zrezygnujesz z istnienia tego forum na rzecz innego prowadzonego przez osobę niezbyt przez Ciebie lubianą? Może lepiej utworzyć forum (stronę) neutralne/ą gdzie mogliby spotkać się wszyscy. A obecne strony przekształcić w wyspecjalizowane np. astrofotografia, zjawiska astronomiczne itp. "

 

Dokladnie na takiej zasadzie i po to powstalo to forum!!! To forum powstalo jako NEUTRALNE - nie ma tu wlasciciela, nie ma proboszcza. Ale jak widzisz, po pewnym czasie to sie rozmywa i chcemy kolejne forum neutralne. Potem znowu wszyscy zapomna i powstanie kolejne forum neutralne. A jakie kryteria musza byc spelnione, zeby forum stalo sie neutralne? Bo to spelnilo juz takie:

 

1. jest u niezaleznego, komercyjnego providera i nikt z forum nie ma z nim nic wspolnego

2. nie ma admina, ktory decyduje

3. wszystkie decyzje podejmuje 11 osobowa Rada wybrana z grupy "seniorow" poprzednich forow

4. koszty prowadzenia ponosi RADA

5. nawet nazwa powstala jako wspolna kreatywna burza mozgow

6. i wiele innych mniej istotnych

 

Wiec co jeszcze trzeba, aby nazwac forum niezaleznym, niekomercyjny, neutralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już muszą (bez sensu) być następne fora to proponuje się skupić na jednym temacie i zgłębić go do końca np loty kosmiczne i forum o historii lotów kosmicznych chy astronautyki a nie wszystko i nic.

 

Właśnie o to mi chodzi. Moim zdaniem przyszłością polskich forów jest monotematyczność ale musi istnieć chociażby jedna strona pozwalająca na orientację w tematach przez nie poruszanych. Istnienie jednego forum które prowadzi " wszystko i nic" w naszych warunkach jest mało prawdopodobne, dlatego że ktoś na kogoś się znowu obrazi i wygeneruje nowe forum. Niech generuje, może stworzy coś fajnego, ale przeciętny użytkownik musi mieć możliwość wyboru merytorycznego a przy x adresów zaczyna się gubić i wartościowe informacje mogą mu umknąć.

 

Pozro Krzyś.

 

Ps. Proszę nie traktować moich postów jako pretensje do kogokolwiek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Jesion napisał.

 

"Wiec co jeszcze trzeba, aby nazwac forum niezaleznym, niekomercyjny, neutralnym?"

 

Chyba wyraziłem się niezbyt precyzyjnie za co przepraszam.

Chodzi mi o stworzenie strony która była by drogowskazem a nie kolejnym forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzmy dalej - a co na tej stronie bedzie dokladnie? Wszystki posty ze wszystki for? Czy tylko linki - forum 1, forum 2?

 

IMO - jak rozpedzisz te 2 fora na osobne kategorie, to wtedy bedzie masakra z szukaniem czegokolwiek. Problem raczej dotyczyc moze nowopowstajacych for, bo wydaje sie, ze na 2 globalne to jeszcze jest miejsce, ale na >3 to juz nas czytelnikow jest za malo :)

 

Na powtarzanie sie tematow nic nie poradzisz. Jezeli sa dwa fora, to nie ma sily, zeby sie cos nie powtarzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie bardzo bym chciał przeczytać posty osób z różnych forów w jednym miejscu, ale moim zdaniem jest to przynajmniej odległa przyszłość. A stworzenie "drogowskazu" jest możliwe i częściowo niwelowało by utratę z forum osoby która odeszła gdzie indziej a której publikowane informacje były wartościowe. Nie jest to głos za likwidacją forów jedynie za pewnym udogodnieniem dla przeciętnych ich użytkowników.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w polityce po to tworzy się więcej niż jedną partię żeby nie było jednej wielkiej organizacji "towarzyszy" poklepujących się nawzajem po ramieniu - było kiedyś takie państwo na wschodzie co też chciało stworzyć "jedno wielkie forum"

2. każdy kto tworzy nową partię jest obowiązkowo wyśmiewany przez istniejące

3. jak już sprowadzacie dyskusje na poziom szkół które w Polsce podobnie jak w większości krajów są najczęściej wyjątkowo idiotyczne i mało kreatywne to podpowiem że z przedmiotów w astronomii najważniejsza jest matematyka i fizyka a nie język polski

4. warto stworzyć nowe forum na którym inicjatywy zahaczające o korzyści finansowe nie będą piętnowane przez towarzystwo wzajemnej adoracji a nowi userzy natychmiast sprowadzani na ziemię a raczej ciągle upominani o skromność i wyrównywani do poziomu wspólnego dna polskiego piekiełka

5. z tego co zauważyłem kubatron nie jest cudzoziemcem ale rzeczywiście brakuje mu paru polskich wad

 

I to tyle komenatrza od dziennikarza-rzecznika zgniłego imperialistycznego kapitalizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Karolu!

Nie wiem co Pana upoważnia do obrażania wszystkich wokół. Zachowuje się Pan jak słoń w składzie porcelany. Nikt niczego tu Panu nie zakazuje sprzedawać. Może Pan sprzedawć swoje książki w dziale AstroMarket. Porównywanie nas do "dna polskiego piekiełka" jest dla mnie osobiście obraźliwe. Nie wiem dlaczego Pan się zniża do tego "dna" i pisze Pan na tym "dnie polskiego piekiełka". Amatorskie Forum Astronomicze to nie partia polityczna i porównywanie nas do parti plitycznej, jest totalnym nieporozumieniem. Bez przerwy pisze Pan o "polskim piekiełku", "polish logic" i tym podobnych bzdurach.Z Pańskich wypowiedzi wynika, że się Pan ma za Mesjasza kapitalizmu, tylko za nic nie mogę zrozumieć, co ma kapitalizm do powstania nowego forum. Jak ma Pan ochotę tworzyć nowe forum, to niech Pan tworzy, tylko niech Pan pamięta, że forum to ludzie, a nie system komputerowy.

 

p.s. Jeżeli wypowiedź Pana miała być prowokacją dziennikarską to odniósł Pan sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz jestem w szoku. O ile na poczatku moglem Cie Karolu zrozumiec, to juz teraz tak sie pogubiles w tej swojej "polish logic", ze za jednym zamachem obrazasz setki ludzi! Gratuluje! Ja przestaje z Toba polemizowac, bo mam wrazenie, ze... nie bede konczyl, bo i tak do ciebie nic nie dociera!

 

Wracajac do meritum. Publikowanie wszystkich postow w jednym miejscu, a zakladajac istnienie 2 for, nie jest mozliwe technologicznie.

 

Idee rozumiem, ale nie bardzo wiem, jak mozna by ja wprowadzic w zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta Begerowa była pod moim adresem czy kubatrona ale radzę się zastanowić kto tu kogo obraża. Ja przynajmniej nie ciskam w Was takimi wyzwiskami. Nie uważam się za mesjasza kapitalizmu i za każdą odpowiedzią wkładacie mi w usta rzeczy których wogóle nie napisałem ani nie miałem na myśli. Uważam się za kogoś kto próbuje na luzie proponować różne rzeczy ludziom mającym te same zainteresowania ale przyznam że zamiast oczekiwanych dwóch alternatyw czyli współpracy od jednych i zignorowania od pozostałych, spotkałem się z dziwaczną reakcją jednoznacznie kojarzącą się z czasami PRL-u kiedy nikomu nie wolno było prywatnie zarabiać. Ale to skojarzenie oczywiście wychodzi poza astronomię i umówmy się że zachowam je dla siebie. Słowo brukowiec znam i delikatnie przypominam że dyplom uznania PTMA dostałem właśnie za popularyzację astronomii w takich "brukowcach" jak Urania więc wypraszam sobie takie przytyki. Uprzedzę Wasze reakcje i dodam że nie wspominam o tym żeby się chwalić ale żeby się bronić - nie spodziewałem się że tak szlachetni ludzie jak astroamatorzy są skłonni tak bezpardonowo atakować kogoś kogo nawet nie znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w polityce po to tworzy się więcej niż jedną partię żeby nie było jednej wielkiej organizacji "towarzyszy" poklepujących się nawzajem po ramieniu - było kiedyś takie państwo na wschodzie co też chciało stworzyć "jedno wielkie forum"

2. każdy kto tworzy nową partię jest obowiązkowo wyśmiewany przez istniejące

3. jak już sprowadzacie dyskusje na poziom szkół które w Polsce podobnie jak w większości krajów są najczęściej wyjątkowo idiotyczne i mało kreatywne to podpowiem że z przedmiotów w astronomii najważniejsza jest matematyka i fizyka a nie język polski

4. warto stworzyć nowe forum na którym inicjatywy zahaczające o korzyści finansowe nie będą piętnowane przez towarzystwo wzajemnej adoracji a nowi userzy natychmiast sprowadzani na ziemię a raczej ciągle upominani o skromność i wyrównywani do poziomu wspólnego dna polskiego piekiełka

5. z tego co zauważyłem kubatron nie jest cudzoziemcem ale rzeczywiście brakuje mu paru polskich wad

 

I to tyle komenatrza od dziennikarza-rzecznika zgniłego imperialistycznego kapitalizmu...

 

Karolu, niestety (mimo żeś profesjonalista), nie ,,chwyciłeś'' subtelnej aluzji. Szkoda. To nie ,,Urania'' jest brukowcem.

Przeczytaj jeszcze raz, bardzo uważnie, swoją wypowiedź! (a raczej wszystkie wypowiedzi)

To Ty właśnie w swoich tekstach reprezentujesz poziom prasy brukowej :!:

Bardzo cenię i szanuję zawód dziennikarza. Ale dziennikarza dobrego :!:

A od takiego oczekuję przede wszystkim rzetelnej, wiarygodnej, pełnej i szybkiej (choć to nie zawsze możliwe) INFORMACJI.

Od Ciebie nie uzyskujemy żadnych informacji. Zamiast tego raczysz nas komentowaniem, pouczaniem, łajaniem i odgórnym narzucaniem własnych poglądów, w dawnym, ,,dobrym'' PRL-owskim stylu, na który tak często i chętnie się powołujesz! Jednocześnie wszystkich czytelników uważasz za bałwanów, co jasno wynika z Twoich wypowiedzi, zaś brak merytorycznych argumentów na krytykę czytelników forum pod Twoim adresem, pokrywasz chwaleniem się na temat swoich dokonań w dziedzinie popularyzacji astronomii w prasie. Sprytne. I proszę, nie wypłakuj się wszystkim ,,w rękaw'', jak to Ci jest ciężko w życiu, i jak bardzo jesteś pokrzywdzony przez Los i przez Ojczyznę. Wszyscy tu borykamy się z codziennymi problemami naszej rzeczywistości, i nikomu nie jest łatwo. Jednak nie rozczulamy się nad sobą.

Wybacz Karol, ale jak czytam wszystkie Twoje wypowiedzi, utrzymane niestety w mentorsko - brukowcowym tonie, to wydaje mi się (ale tylko wydaje), że chyba żadna Redakcja już nie chce Twoch materiałów, i dlatego rzuciłeś się w wir publikacji swoich pouczeń na internetowych forach astronomicznych.

 

PS.

1. Może byś, zamiast nas łajać z góry, wyszukał i podał (jak przystało na prawdziwego dziennikarza), w odpowiednim dziale jakieś ciekawe informacje z dziedziny astro? To byłaby korzyść dla nas wszystkich. (Zobacz jak to robią amatorzy, ile pracy i zapału w to wkładają).

2. Czy w dalszym ciągu należysz do PTMA? Bo chyba nie zauważyłeś, że (jak to określiłeś) ,,brukowiec'' URANIA to już zamierzchła historia, a od łdnych paru lat ukazuje się zupełnie nowe pismo: dwumiesięcznik URANIA-POSTĘPY ASTRONOMII :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupy->Administratorzy->

 

Error getting user list for group



DEBUG MODE



SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax near 'ORDER BY u.username' at line 7



SELECT u.username, u.user_id, u.user_viewemail, u.user_posts, u.user_regdate, u.user_from, u.user_website, u.user_email, u.user_icq, u.user_aim, u.user_yim, u.user_msnm, ug.user_pending FROM phpbb_users u, phpbb_user_group ug WHERE ug.group_id = 394 AND u.user_id = ug.user_id AND ug.user_pending = 0 AND ug.user_id <> ORDER BY u.username



Line : 785

File : /home/www/Forum/groupcp.php

Bez komentarza (poprostu szkoda gadać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kubatron, ja nie komentuję twojego forum, ale jeżeli tu szkoda gadać to u ciebie szkoda nawet o tym myśleć. :lol: Przecież to twoje forum w porównaniu z tym albo a4u albo t.pl to jak porównywanie jednego Plutona z całą galaktyką :lol: No chyba nie chciałeś się wywyższyć?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.