Skocz do zawartości

M106


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Przez ostatnie 3 noce nad Częstochową i okolicami królowało piękne, czarne, przejrzyste niebo. Udało mi się zebrać sporo materiału - głównie do 3 zdjęć. Poniżej pierwsze - galaktyka M106 znajdująca się w Wielkiej Niedźwiedzicy. W tle widać sporo (naliczyłem 18) różnych drobniejszych galaktyk.

 

55x600 sekund L

13x300 sekund RGB

 

Sprzęt ten sam: TSA-102S, FLI3200ME, EQ6, Orion SSAG + FS60C.

 

Wiem, że przesadziłem z ilością klatek luminancji, ale już nie chciało mi się w nocy wstawać i zmieniać obiektu, kadru :)

 

Jak zawsze wszelkie komentarze, uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek Gaudy

M106 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysku świetne zdjęcie ! Podobnie jak Ty i ja zbierałem materiał na ten sam obiekt, niestety u mnie było dość przeciętnie jeżeli chodzi o warunki. Pomimo 3 godzin materiału detal stosunkowo słabo widoczny, przy wyciąganiu wychodzi spory szum g.gif

 

Poniżej dwie wersje - lekko i z wyciąganiem szczegółów oraz szumu. Cieszy mnie natomiast kolimacja MT800, nie jest super idealnie, ale na pewno bardzo dobrze luxhello.gif

1.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzystof, JaLe, fajne fotki. Ciesze się, że nareszcie można troche pobuszować po galaktykach. Patrząc na moją zeszłoroczną 106tke, widzę, że może nie głupim podejściem będzie przysiąść sie do niej jeszcze raz, ale już z opanowanym prowadzeniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzystof, JaLe, fajne fotki. Ciesze się, że nareszcie można troche pobuszować po galaktykach. Patrząc na moją zeszłoroczną 106tke, widzę, że może nie głupim podejściem będzie przysiąść sie do niej jeszcze raz, ale już z opanowanym prowadzeniem.

 

Pozdrawiam.

Fotografia galaktyk ma to do siebie, że można kumulować materiał zbierany w czasie właściwie bez terminowo :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie sezon na M106. W lesie zabraknie zwierza z tego gatunku :D

Materiału zebraleś dużo i wyszło ładnie. Galaktyki od razu zyskują sporo w kolorze chociaż ten środek ciut odpustowy ;)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie sezon na M106. W lesie zabraknie zwierza z tego gatunku :D

Materiału zebraleś dużo i wyszło ładnie. Galaktyki od razu zyskują sporo w kolorze chociaż ten środek ciut odpustowy ;)

Dzięki Marcin i Lotar za uwagę - poniżej jeszcze jedna wersja, myślę że jest lepiej, choć mnie osobiście ten kolor się podoba :rolleyes: . Tym razem zamieszczam bez resize - wersja 1:1.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

M106_full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Gdyby ktoś miał ochotę pobawić się tym materiałem i spróbować swoich sił to udostępniam surowe złożone źródła do ściągnięcia. Jeśli już ktoś ściąga - proszę, aby "obowiązkowo" zamieścił na forum rezultat - swoją wersję :)

 

RGB składałem z dosyć dziwnymi współczynnikami, ale akurat tak wyszło dobrze: 0.45, 1.3, 3.3. Ciemny środek w stosunku do jaśniejszego obszaru wokół spowodowany nie do końca udanym FLATem. Gradient XTerminator usuwa to idealnie.

 

Do ściągnięcia: R, G, B i Luminancja

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.