Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że te szczyty nie są w moim kierunku ;). Musiałbyś robić zdjęcia bardziej na wschód (lekko północny wschód). To co jest na tym zdjęciu, to wg. mnie Busov, Lackowa, Ostry wierch:

busov.th.jpg

 

 

 

Co nie zmienia faktu, że widoki miałeś nieziemskie :).

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto parę zdjęć z dzisiejszego wypadu na górę Jaworze koło Grybowa, to tylko parę zdjęć posiadam więcej.

http://picasaweb.google.pl/kornut73/Jaworz?authkey=Gv1sRgCM6A4YKE9_GyDg#

Pozdrawiam

No fenomenal... Kontrast na Tatrach, że szok. Widzę, że utworzyła nam się bardzo silna ekipa fotografów na wschodzie. Gratuluję~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak dokładniej obejrzałem zdjęcia to domyśliłem się że to Lackowa i Ostry Wierch. Na wschód wszystko było zawalone chmurami nic nie wstawało. Moim celem najważniejszym jest zrobienie zdjęcia z Cergowa na Słowacji gór w Rumuni. A z Gorlic nie mam daleko w okolice Bardejowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja (wiem, że to upierdliwe!) przypominam, żeby jutro rano stawić się na jak najlepszych miejscówkach, bo patrząc na kamery, a nawet za okno, można się jutro spodziewać widoków 10/10.

Ja liczę, że Obserwatorzy ze wschodu zrobią jutro jakieś epickie zdjęcia Tatr tudzież Babiej.

Życzę powodzenia i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja (wiem, że to upierdliwe!) przypominam, żeby jutro rano stawić się na jak najlepszych miejscówkach, bo patrząc na kamery, a nawet za okno, można się jutro spodziewać widoków 10/10.

Ja liczę, że Obserwatorzy ze wschodu zrobią jutro jakieś epickie zdjęcia Tatr tudzież Babiej.

Życzę powodzenia i dobranoc.

Rafał pewnie się z Tobą niezgodzi :P A ja trzymam kciuki, żebys miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal miałeś i nie miałeś racji. Byłem o wschodzie słońca na PO Dział (koło Korczyny). Wydawało się, że będzie lipa ale...z biegiem czasu sytuacja się poprawiła. Tuż po wschodzie słońca znad Bieszczadów zniknęły mgły i ukazały się w całe :). Pięknie wyglądały. Natomiast na zachód coraz gorzej, moje oko nie dostrzegło Tatr ale i tak zrobiłem zdjęcia w ich kierunku. Teraz po bardzo mocnej obróbce okazuje się, że są :). Moje pierwsze w życiu Tatry z tego miejsca, Marnie wyglądające ale są. Potem zamieszczę zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal miałeś i nie miałeś racji. Byłem o wschodzie słońca na PO Dział (koło Korczyny). Wydawało się, że będzie lipa ale...z biegiem czasu sytuacja się poprawiła. Tuż po wschodzie słońca znad Bieszczadów zniknęły mgły i ukazały się w całe :). Pięknie wyglądały. Natomiast na zachód coraz gorzej, moje oko nie dostrzegło Tatr ale i tak zrobiłem zdjęcia w ich kierunku. Teraz po bardzo mocnej obróbce okazuje się, że są :). Moje pierwsze w życiu Tatry z tego miejsca, Marnie wyglądające ale są. Potem zamieszczę zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Dorzucam fotę Tatr. Zdjęcie zmasakrowane obróbką ;)

img8190x.jpg

 

Zaskoczyło mnie to, że jednak sporo wystają poza tą górkę.

 

I przedsmak tego co dzisiaj zobaczyłem:

panorama1u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja juz widziałem duzo bardziej zmasakrowane obrobką zdjecia ;) Tak długo, jak potrafisz zostawić nie przekontrastowany pierwszy plan, tak dlugo zdjecie nie jest do wyrzucenia. Co prawda nie powala, ale gratuluję pierwszego razu z Tatrami ;) Ten zawsze jest nalepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich archiwalnych zdjęć z Bieszczad z roku 2007.

 

Zdjęcia robione z Kruhlego Wierchu (1297mnpm, najwyższe wzniesienie Połoniny Caryńskiej)

 

Paraszka i Beskidy Skolskie (niestety nigdzie nie mogę znaleźć nazw pozostałych szczytów)

caryńska_108_63mm_foto.jpg caryńska_108_63mm.jpg

Borżawa (z lewej strony). Nie wiem natomiast co to za góra pośrodku. Pamiętam że kiedyś na jakimś zdjęciu widziałem ją podpisaną jako Pikuj, ale Pikuj jest tutaj na krawędzi kadru po lewej.

caryńska_149_85mm_foto.jpgcaryńska_149_85mm.jpg

I na szerokim kącie (36mm) Wydaje mi się że na prawo od Tarnicy (w prostokącie) widać fragment Gorganów.

caryńska_145_36mm_foto2.jpg caryńska_145_36mm.jpg

 

A tu pojęcia nie mam co to jest - azymut mniej-więcej na południe. Najbardziej pasują mi góry Tokajsko-Slańskie, albo coś przy granicy Ukrainy ze Słowacją. Na pewno nie jest to Połonina Równa, kształt grzbietu mi nie pasuje.

nieznany_36mm.jpg nieznany_100mm.jpg

 

I jeszcze widok na NE z Wielkiej Rawki (środek kadru to mniej-więcej azymut 50st.) Ogniskowa 70mm

wlk_rawka_50_71mm.jpg wlk_rawka_50_71mm_foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego punktu obserwacyjnego (60m ponad teren Starówki)

 

60 m? Taras widokowy znajduje się na wysokości 40 m. Gdzieś jeszcze spotkałem się z liczbą 42.

 

Poza tym gdy zobaczyłem jak skromne są tam barierki na szczycie, to strach wjeżdżać zwłaszcza przy silnym wietrze.

 

Mnie też te barierki przeraziły na początku. Ale z drugiej strony na tarasie jest sporo miejsca, nie trzeba się do tych barierek zbliżać. Poza tym nawet gdyby się wyleciało, to jakaś szansa na przeżycie by była, bo spadłoby się chyba nie na samą ziemię, ale na taras położony niżej.

 

Załączam fotki masztu w Piaskach (odl. 25km.) oraz masztu w Bożym Darze (odl. 27km.)

 

Podoba mi się zwłaszcza fotka masztu w Piaskach :) A gdzie trzeba patrzeć, żeby znaleźć maszt w Bożym Darze? Wiem, że bardziej na południe, ale możesz powiedzieć, nad dokładnie jakim obiektem w Lublinie?

 

Wracając jeszcze do dzisiejszej obserwacji z Wieży Trynitarskiej, pomierzyłem azymut obiektu jaki mam na nieostrym zdjęciu w kierunku na Kozienice i najprawdopodobniej jest to czubek najwyższego komina tej elektrowni odległy 90km.

 

Mi przychodzi do głowy jeszcze inna możliwość niż komin w Kozienicach lub Puławach- maszt w Rykach. Albo jakiś bliższy maszt telefonii komórkowej.

 

 

Ja z kolei kilka dni temu byłem na 9. i pół piętrze budynku Drugiego Urzędu Skarbowego w Lublinie(czerwony biurowiec przy ul. Zana). Maszt w Piaskach ledwo widoczny, więc zdjęcia nie zamieszczam. Natomiast zwróciłem uwagę na coś, co nurtuje je mnie już parę lat. Co to jest to:

20101022142310012.jpg ?

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy to są jakieś górki(Roztocze?) czy lasy?

 

Dorzucam jeszcze fotkę bez zoomu:

 

20101022142322013.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie strzeliłem byka co do wysokości tarasu. O barierkach mówiłem w kontekście komina na Wrotkowie. Na załączonych fotkach zaznaczyłem gdzie jest Boży Dar w krajobrazie i sąsiednie maszty koło Piotrkowa. Na prawo od Bożego Daru widać to o co pytasz: to są lasy na wzniesieniu nieco bliżej Lublina.

bożydar..JPG

IMG_7857c.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w Rykach to wyjątkowo eksponowany obiekt. Widać go ze Św. Krzyża, w zeszłym roku udało mi się zrobić zdjęcie z PKiN w Warszawie.

Ile m. wysokości ma komin EC Wrotków?

Komin EC Wrotków ma 150m. a sumaryczna wys. n.p.m. = 346m. Ciekaw jestem co pokazuje symulacja z Łysej Góry w kierunku na Lublin, czy ten komin wystaje ponad horyzont z odległości ok. 112km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam raz jeszcze do mojej obserwacji domniemanego komina w Kozienicach, jaki mam na zdjęciach z Wieży Trynitarskiej w Lublinie. Miałem tam ze sobą refraktor 100/500 z okularem zoom 8-24 (zakres powiększeń od 20 - 60x) lecz mimo tego nie byłem w stanie rozeznać tego obiektu. W każdym razie musi być całkiem daleko, a najbliższe maszty nie pokrywaja się z wyznaczonym dokladnie azymutem. Trzeba będzie poczekać na naprawdę ekstra warunki w przyszłym roku i zweryfikować cel ostatecznie. Zestawiłem poglądowe fotki robione kitem Canona przy ogniskowej 55 mm. oraz MTO -500.

cotojest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na szybko symulację z tej wieży (współrzędne z GE, wpisałem wysokość 42mnpt)

trynitarska.jpg

Symulacja jest zrobiona dla obiektywu 50mm, 1232px (w poziomie) = 47°

Jestem ciekawy co to za kopczyk mi wyszedł na azymucie 204°. Czy w Lublinie nie ma przypadkiem jakiegoś kopca albo stoku narciarskiego? Zresztą ciekawe, bo w Kashmir ani GE nie widzą sztucznych wzniesień.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.