Skocz do zawartości

SPC880NC - astro


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na kamerki SPC880NC w wersji astro (długie czasy ekspozycji)? Pytam, bo te kamery na Allegro są tanie i jeśli rzeczywiście jest to "podróbka" SPC900NC to jest to okazja żeby wyposażyć się w znakomite rozwiązanie dla początkujących. Taniej już chyba nie będzie.

 

Pytanie czy nie warto organizować przeróbkę na masową skalę, powiedzmy serii 50 albo 100 sztuk, oczywiście nie za darmo, ale po rozsądnej cenie. Zanim zacznę negocjować z naszymi elektronikami chciałbym wiedzieć, czy jest im po co zawracać głowę :). Ponieważ interesuje mnie odpowiedź na konkretne pytanie, pozwoliłem sobie wyodrębnić ten post w nowym wątku...

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie: to raczej nie podróbka ale jak najbardziej oryginalna kamerka z jakichś nieznanych przyczyn niedostępna w detalu (może dodawana do jakiegoś laptopa jako standardowe wyposażenie :unsure: )

propozycja masowej przeróbki na długie czasy interesująca ale może warto też pomyśleć o wymianie matrycy na znacznie czulszą B/W

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil to już właśnie przerabiał z ToUcamem i DMK21 - wiki. Kwestia odpowiedniego połączenia ścieżek z nóżkami matrycy. Robienie tego na D*K to trochę strach, ale na webcamie można poćwiczyć.

 

A co do SPC880 - w dzień mogą robić SPC900, a w nocy to samo "na czarno" wypuszczając to niezbyt oficjalnie na rynek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kamerki jeszcze powrócą na Allegro, bo aktualna aukcja kończy się w środę. Ode mnie, jeśli cena byłaby dość rozsądna, poszłoby zamówienie na co najmniej 2 sztuki, może więcej, jak jeszcze kogoś z klubu astro i znajomych namówię.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na tak, ale ze zmianą matrycy na 098 :) to z myślą o poważniejszym guidingu przez Maxima.

A webcam jako sam w sobie nie będzie powodować problemów? Niektórzy opisywali że mieli problemy z webcamem i niektórymi programami guidującymi. Tak właśnie myślę czy by nie ściągnąć kilku/nastu matryc 618 z Eureca i pobawić się w przerobienie paru webcamów, a później i DMK :)

 

Koszty:

- webcam: koszt zmienny

- matryca: jakieś 175 PLN, mniej przy większych zamówieniach

- nos: 40 PLN

+ przesyłka i przerabianie

 

Tylko ilu by się szacunkowo pisało na coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na różnicę tła na tych fotkach (tyle że to też inna elektronika), obrabiane automatycznie przez autostakkerta:

4599481385_5b58369b1b_o.png

Plus Basler grzał się do 35C przez szybką elektronikę, a DMK21 raczej niewiele ponad otoczenie :) Przy 400ms widać już coś z M5 link ;)

 

Emil podmienił sensor w DMK21 i efekty też widać:

- http://www.astrokraai.nl/wiki/index.php?title=File:Single_small_stacks_comparisonDMK21.jpg

- http://www.astrokraai.nl/wiki/index.php?title=File:DMK21_old-new.jpg

 

 

EDIT:

 

46,22 Euro za sztukę lub 38,52 za sztukę gdy brany pakiet 10 sztuk.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana sensora na mono znacznie zwiększy czułość kamerki co przyda się we wszystkich zastosowaniach

pozwoli też zwiększyć możliwości fotografowania z filtrami

 

koszt wymiany matrycy na 618 i przeróbki na długie czasy oraz złączki na 1,25" wyniesie około 250-300 zł za same podzespoły. Do tego koszt robocizny, kamery i przesyłek. To razem wyjdzie minimum 400 zł, a to już niebezpiecznie blisko ceny używanego body Canona 300D :Boink:

z drugiej strony taka kamerka mogła by całkiem nieźle sprawdzić się w roli kamery guidującej, a wtedy taka cena byłaby do przyjęcia

 

jeśli znowu nie zapomnę to jutro poszukam w katalogach matrycy ICX098AL. W tym wypadku przeróbka byłaby znacznie prostsza i na pewno tańsza, a przede wszystkim można by ją zrobić samemu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie również interesuje wymiana matrycy na B/W do fotografowania planet

było by dobrze gdybym mógł sam wymienić matrycę bez kombinacji z dodatkowymi płytkami czyli najlepiej na 098AL

problemem może być zakup samej matrycy ... może w jakimś muzeum :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.unibrain.com/Products/VisionImg/Fire_i_BC.htm

 

# VGA output up to 30 fps

# Continuous variable electronic shutter

 

Monochrome Version Features

 

* CCD Sony ICX-098BL without filter, 480 TV lines

* 640x480 VGA out at 30, 15, 7.5, 3.75 fps in Y-8

* control of gain, shutter, black level, gamma, sharpness, ( backlight compensation with SDK )

 

Wersja mono kosztuje 114 Euro + 22% Vat. Wychodzi cena NexImage Celestrona a mamy 30 FPS bez kompresji Y8 (klon Y800), tyle że na Firewire (tym starszym). Parę ładnych lat temu dość powszechnie były używane w USA zanim weszła Lumenera czy IS. Działały, ale miały jakieś drobne problemy z elektroniką (7-bitów a nie 8). Jedyny problem to domyślnie krótka maksymalna ekspozycja 1/33 sek (są możliwe przeróbki na długie czasy).

 

Z drugiej strony nie ma co się łudzić że za kilkaset złotych będę nowa fajna i szybka kamerka asto ;)

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdziłem w kilku katalogach i nie znalazłem matrycy ICX098AL czy BL ... nie znalazłem żadnej matrycy :blink:

nawet w gigantycznym katalogu TME 2010 nie ma nawet jednej matrycy CCD

czyżby nikt u nas nie serwisował kamer CCTV?

a może matryce się nie psują?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.