Skocz do zawartości

SPC880NC - astro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kamera Philips SPC900NC ma 1,3mpx a kamera Philips PHILIPS SPC880NC z tego co podaje sprzedawca ma 0,3mpx. Spora różnica na minus dla tej tańszej. Mówię tu o zastosowaniu do fotografii planetarnej.

Czy ktoś posiada jakieś bliższe informacje na ten temat?

pozdrawiam

Hubert

 

Gdzieś widziałem napis że 0,3mpx interpolowane. Więc ta kamerka może mieć naprawdę 320x240 czyli 0,07mpx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

minął maj, minął czerwiec, a nawet lipiec już dawno się skończył :D

 

mamy już połowę października, a tu cisza

nie ma chętnych na wymianę matrycy w webkamerce?

bo ja nadal jestem zainteresowany matrycą mono więc jeśli ktoś będzie zamawiał to ja chętnie się przyłączę do zamówienia :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie. Czy jest sens wymiany matrycy w SPC 880 na ICX618 w wersji kolorowej? Jak to się ma do deklarowanego gdzieś w tym wątku wzrostu czułości przy czarno białych? I czy te wszystkie rozwiązania w postaci dodatkowej płytki są identyczne w obu wersjach matrycy ICX618?

Pytam, bo zasadniczo astrokamerkowanie traktuję bardzo luźno i nie chce mi się inwestować w kolorowe filtry, żeby uzyskać kolorowe obrazy planet. Wolałbym mieć od razu kolorowy obraz niż składać z kanałów. Może to niepopularny sposób myślenia, ale to wynika z faktu, że nigdy astrofotografii nie traktowałem u siebie na tyle poważnie, żeby zacząć w nią poważnie inwestować. Mimo to fajnie by było od czasu do czasu zestakować sobie jakiego Jowisza itp.

Nie jestem też na razie szczególnie zainteresowany guidowaniem, bo nie mam i na razie nie przewiduję zakupu kamery do rejestracji przy długich czasach. Za wysokie progi umiejętności i za mało czasu na wejście w to na poważnie.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W webcamie wiele nie zmieni bo szybkość pozostanie ta sama

coś chyba pokręciłeś z tą szybkością

jeśli czułość wzrośnie 2 razy to można skrócić czas ekspozycji też 2 razy, a tym samym zwiększyć ilość klatek na sekundę. To oznacza, że w tym samym czasie można zebrać 2x więcej materiału czyli zamiast 600 klatek przy 5fps można mieć 1200 przy 10fps, a to już bardzo duża różnica

 

mnie interesuje matryca mono bo powinna mieć 5-10 razy większą czułość niż matryca kolorowa webkamerki. Przy fotografowaniu Saturna czy Księżyca kolor ma drugorzędne znaczenie. Matryca mono daje też nowe możliwości przy eksperymentowaniu z filtrami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webcam kompresuje niezależnie od prędkości

przy 5fps i 10fps kompresja jest dokładnie taka sama o czym łatwo się przekonać robiąc filmy w obu tych prędkościach. Ten 10fps będzie 2x "cięższy"

5fps bez kompresji można uzyskać zmieniając soft w kamerce choć efekty takiej modyfikacji są praktycznie żadne, a za to brakuje większych prędkości avikowania. Na naszym forum można znaleźć kilka opinii osób, które dokonały takiej modyfikacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.