Skocz do zawartości

SPC880NC - astro


Rekomendowane odpowiedzi

ZbyT

obawiam się, że przesyłka może być droższa od samej matrycy ...

 

Na moje zapytanie o ICX618ALA-E do Framoc.de otrzymałem taką ofertę na 1 szt.:

 

ICX618ALA-E for EURO 44,10 + Shipping costs EURO 20,- :compress:

 

List (DP) 6,50 eur :szczerbaty:

Edytowane przez tomero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwestionuję ceny matrycy , taka jest i już ,tym bardziej jak piszesz to popytny towar. Równie dobrze mogła by kosztować 80 czy 100 eur.

Uważam natomiast ,iż cena dostawy jest "trochę" zawyżona. Przecież to nie jest pudło 1kg.

 

Jestem umówiony na rozmowę telefoniczną ustalającą szczegóły zakupu to zapytam o co chodzi z tymi 20eur.

 

Tak czy inaczej do końca maja mam zamiar ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że jesteście zainteresowani matrycą ICX618

nie obawiacie się problemów z przeróbką?

porównywałem (pobieżnie) opisy tej matrycy i ICX098 i znalazłem kilka różnic. Oprócz innego układu wyprowadzeń mają nieco inne wyjścia, co powoduje konieczność wlutowania w dodatkową płytkę i być może dodatkowych elementów

 

nasuwa się pytanie czy warto? Czy różnica w czułości między ICX618ALA i ICX098BL jest na tyle duża by warto było?

zamiana kolorowej matrycy ICX098 na jej wersję mono powinna być znacznie prostsza więc szanse powodzenia są znacznie większe

 

w każdym razie jestem chętny na dołączenie się do zakupów :friends:

jeśli uda się wyjaśnić kwestie techniczne to na ICX618ALA, w przeciwnym razie ICX098BL

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil Kraaikamp (http://www.astrokraai.nl/) wymienił matrycę w ToUcamie i w DMK21 na tą nową ICX618. Rozkład pinów jest inny, ale działa i znacznie lepiej niż mono ICX098. Masz mniej więcej 2x większą czułość w niebieskim, 1,8x w zielonym i 3x w czerwonym paśmie. Poza tym ci z Australii co wymiatają na Flea 3 (z ICX618) też chwalą czułość matrycy :)

 

Ja chcę przerobić testowo jakiś webcam a później pewnie DMK21 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie co do kwestii czy warto jestem przekonany :szczerbaty:

teraz sprawa wymiany samej matrycy

nie może to być zrobione byle jak. Matryca musi być w osi optycznej i w dodatku prostopadle do niej. Skoro część wyprowadzeń jest na innych nóżkach to nowa matryca nie może być wlutowana bezpośrednio w płytkę kamery na miejsce starej. W powietrzu też raczej nie powinna wisieć więc powinna być dodatkowa płytka i taśma lub przedłużające piny (na tych nóżkach, które się pokrywają), a reszta skrosowana. Macie jakieś sprawdzone rozwiązanie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie porównanie O98BL_618ALA

 

W TYM poście.

 

 

Co do zamówienia - będę dzwonił do Framos w poniedziałek i wypytam dokładnie o ewentualne ilości i cenę oraz dostawę.

Kolega z niemiec wysyłał mi niedawno dwa webcamy w jednym pudełku , zapłacił ok.8 eur.

 

Jeśli chodzi o montaż CCD to myślę o takim rozwiazaniu (oczywiscie brakuje scieżek :flirt: ) . Osobna płytka druk. , a matryca osadzona w otworze - mozliwość chłodzenia.

CCD.jpg

Edytowane przez tomero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

o to właśnie chodziło :banan:

z taka płytką będzie elegancko, niezawodnie i poprawnie od strony optycznej

zaczynam patrzeć na tę przeróbkę ze sporym optymizmem

teraz kwestia zrobienia płytek i można działać. Nie robiłem płytek drukowanych ze 20 lat. Teraz są pewnie jakieś proste sposoby ich zdobienia ... może ktoś się na tym zna ... bo ja myślałem o płytce uniwersalnej

co do przeróbki to największym problemem będzie wylutowanie starej matrycy. Jeszcze kilka lat temu serwisowałem elektronikę i wylutowywałem procesory z 48 nóżkami więc pewnie dam radę :szczerbaty:

spróbuję najpierw ze swoją kamerką, a jeśli pójdzie gładko to służę pomocą

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamówienia - będę dzwonił do Framos w poniedziałek i wypytam dokładnie o ewentualne ilości i cenę oraz dostawę.

 

ICX618ALA dostępne w Framos w lipcu br.

Koszt 1 szt. 44,10eur. Koszt dostawy do ustalenia , aczkolwiek dużo niższy od wcześniejszej ich oferty (20eur).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICX618ALA dostępne w Framos w lipcu br.

w lipcu? :o

ja jestem w desperacji już dziś

obecna pogoda doprowadza mnie do szału ... rozebrałem już teleskop, montaż, kamerki, a nawet zacząłem przeróbkę starego od lat nieużywanego paralaktyka

tylko zakończona sukcesem przeróbka kamerki może mi pomóc B)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was będzie zamawiał ten sensor, może zróbmy wspólne zamówienie, przynajmniej koszt dostawy rozbije się na kilka osób a może i da radę negocjować cenę przy większym zamówieniu. Pytanie drugie czy ktoś z Was podjąłby się wymiany i przeróbki tych kamer SPC880NC, bo ja w te klocki niestety jestem cienki i boję się a nawet jestem pewien, że mógłbym to schrzanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lipcu? :o

 

Tak , rozmawiając z nimi powiedzieli że jedną czy dwie sztuki mogą sprzedać teraz , a większa ilość (5<) dopiero na początku lipca br., ponieważ mają jakieś rezerwacje :unsure:

 

Może w Eureca jak wspomina riklaunim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kwestia zrobienia płytek i można działać. Nie robiłem płytek drukowanych ze 20 lat. Teraz są pewnie jakieś proste sposoby ich zdobienia ... może ktoś się na tym zna ... bo ja myślałem o płytce uniwersalnej

co do przeróbki to największym problemem będzie wylutowanie starej matrycy. Jeszcze kilka la

 

Taka płytunia to kilka cm kw., jak się zbierze ekipa chętnych to można złożyć zamówienie w jakiejś firmie (sam korzystam z Merkar w Katowicach - 12zł netto za dm kw.). Myślę że na 1dm kw. się zmieści 5-10 takich maleństw to można sobie zamówić. Sam nie jestem zainteresowany taką przeróbką, ale mogę przygotować projekt płytki do zrobienia i zamówić przy jakiejś okazji, a potem pociąć i rozesłać. Prosiłbym tylko o info na PW jeśli/kiedy się zbierze jakaś grupka chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Kamera Philips SPC900NC ma 1,3mpx a kamera Philips PHILIPS SPC880NC z tego co podaje sprzedawca ma 0,3mpx. Spora różnica na minus dla tej tańszej. Mówię tu o zastosowaniu do fotografii planetarnej.

Czy ktoś posiada jakieś bliższe informacje na ten temat?

pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.