Skocz do zawartości

Może jakieś Perseidy dzisiaj?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Pogoda mówi, że nie będzie dobra, ale też nie będzie zła. Po północy ma być dziura w chmurwach wysokich i trochę niskich.

Może ma ktoś ochotę niezobowiązująco wypaść gdzieś i zerknąć w niebo z 2-3 godzinki, jakiś aparat wziąć itp.

Ja tradycyjnie będę siedział na balkonie, ale z kimś do towarzystwa można by wyskoczyć gdzieś na obrzeża miasta. Z powodu niepewnych warunków może nie warto lecieć aż na Tąpadła, ale gdzieś za miasto bliżej można by było.

 

Jakby co to jestem chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Pogoda mówi, że nie będzie dobra, ale też nie będzie zła. Po północy ma być dziura w chmurwach wysokich i trochę niskich.

Może ma ktoś ochotę niezobowiązująco wypaść gdzieś i zerknąć w niebo z 2-3 godzinki, jakiś aparat wziąć itp.

Ja tradycyjnie będę siedział na balkonie, ale z kimś do towarzystwa można by wyskoczyć gdzieś na obrzeża miasta. Z powodu niepewnych warunków może nie warto lecieć aż na Tąpadła, ale gdzieś za miasto bliżej można by było.

 

Jakby co to jestem chętny.

 

Ja z Agą i chłopakami z firmy planujemy gdzieś wyskoczyć. Nie wiem czy jest sens na Walim, bo jednal słabe niebo, ale mamy miejscówkę za Leśnicą, jakieś 10km za Wrocem. Mało świateł i szerokie pole widzenia (Błonie k. Wrocławia).

Będziemy uzbrojeni w Canony po same zęby!

 

Piszesz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie odespałem wtorkowych obserwacji do białego rana

w dodatku jutro rano muszę być w robocie

ale tak z ciekawości to gdzie dokładnie ta miejscówka? :szczerbaty:

ja kiedyś obserwowałem tuż za Leśnicą w kierunku na Lutynię. Spory i dość ciemny teren bez przeszkadzających drzew itp.

 

... no dobra ... jeszcze przemyślę sprawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę się!

 

Liczę też na pozostałych członków ekipy, może jeszcze ktoś będzie chętny. Wtedy wybierzemy się wszyscy razem. Coś się uzgodni.

 

pzdr

 

P.S: Zbyszku, zawsze można wyskoczyć na 2 godzinki. Nie trzeba do rana siedzieć. Zachęcam ;) zwłaszcza, że w tamtym roku pogoda w ogóle nam się nie udała, w przyszłym też się nie uda, a w 2012 będzie koniec świata :D

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obserwacji w tym kierunku (Perseusz) a ogólniej w górę i na północ i na wschód zwłaszcza to zdecydowanie we Wrocławiu polecam ulicę Redycką. W połowie drogi pomiędzy sołtysowicami i polanowicami jest - jadąc od sołtysowic - po prawej piaszczysta łacha na kilkanaście aut, w we wsze strony zero świateł jakby na sywlszczyźnie. No i nic juz na wschód dalej nie ma. Pola.

 

Trochę się łąmię czy dziś tam skoczyć bo mam w pracy naciski (i zaległości :D) Jeśli to dziwczne miejsce serio Cię zainteresowło Olo i dotargasz się tu do mnie

:astro:

(na Sienkiewicza) ze sprzętem około 23-ciej to bym ewentualnie zawiózł i odwiózł Cię potem na chatę po 2-3 h.

 

EDIT:

nie rezerwuję tej miejscówki - wszyscy tam walcie jak chcecie :)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :( Za dużo wysokich chmur. Te skutecznie ograniczą widoczność gwiazd. Na Sat24 widać zbliżającą sie z południowego zachodu kolejną porcję chmurw.

Gdyby jednak miało się cudownie wypogodzić, to może bądźmy czujni i gotowi.

 

Ech. Znowu to samo, co w tamtym roku :( Jest chęć, są ludzie, nie ma dobrej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo !

To w przyszłym roku nie zakladaj nowego wątku tylko dopisz się do tego - może w ten sposób odkręcisz pecha

Moderator Ekolog

 

 

a tak poważnie - to chyba nie - bo ja na przykład mam włączone obserwowanie tego działu "Wrocław" (na nowe tematy), a nie wszyscy włączą sobie obserowanie tego akurat wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw fociłem z Rędzina, gdzie budują most.Trochę industrialnych timelapsów, trochę gwiezdnych. Cośtam nawet pospadało, ale nie za wiele. Jeden piękny bolid z magicznym pyłem i dymkami wypatrzyliśmy.

Teraz wróciłem do domu i rozstawiłem w ogrodzie 3 Canony. Coś się nałapie. Chmury raczej nie przeszkadzają. Teraz jest nawet bardzo czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny. Muszę tylko "dopieścić" montaż i przetrzeć optykę w teleskopie bo po ostatnich obserwacjach jakiś syf się pojawił. :blink: Pozdrawiam

 

To ja z innej beczki.

 

Jeżeli w przyszłym tygodniu będzie pogoda, to wyskoczymy na jakieś lukanko? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.