Skocz do zawartości

okolice Strzelca z Canona


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

niemal niedostępny w Polsce przez niskie położenie i przez refrakcję atmosferyczną, ale dzięki gościnności Tiamata, miałem niepowtarzalną okazję podziwiać wspaniałości tego gwiazdozbioru

to raptem jedna klatka z Canona, ekspozycja niecałe 3 minuty

 

IMG_4248ok3.jpg

eos350D i EF 17-40 na AstroTraku

Tincana, Castel Tiamato, Włochy

dzięki serdeczne Michałku :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pamiątka z wyjazdu Jacku, strasznie żałuje że obowiązki zatrzymały mnie i nie mogłem z Wami pojechać do Michała, następnym razem na pewno nie odpuszcze :D

ja też troche grzebie przy drodze ale na razie mam jakiś wstręt do astrofoto i obróbki :)

1-6.jpg

Edytowane przez Piotrek Sadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też było baaardzo miło gościć Was przez ostatni tydzień pobytu w Tincanie.

Eugenio, Estetista i inni również wielce żałowali Waszego wyjazdu!:)

Wrzucam kilka fotek zrobionych podczas wizyty. Szkoda, że nie udało się dotrzeć wszystkim.

 

Pozdrawiam

Tiamat

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg

13.jpg

14.jpg

21.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze dołożę trochę zdjęć z tej wspaniałej eskapady

 

najlepszą pizzę można zjeść w małym miasteczku w lokalnej knajpce:

IMG_3985res.jpgIMG_3991res.jpgIMG_4004res.jpgIMG_4009res.jpg

 

nie tylko w Pizzie można znaleść "krzywą wieżę" ;)

IMG_4017res.jpg

 

cudowne widoki

IMG_4039res.jpgIMG_4047res.jpg

 

uliczki tak wąskie, że ciężko przejechać autem, nie zawadzając lusterkami o ściany domów

IMG_4064res.jpg

 

 

 

wizyta w fabryce Ferrari

 

IMG_4085res.jpgIMG_4109res.jpg

IMG_4122res.jpgIMG_4127res.jpg

IMG_4137res.jpgIMG_4161res.jpg

IMG_4168res.jpg

i cennik przejażdżek Ferrari

IMG_4169res.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

poleciałem na kilka dni do Tincany coś załatwić. Tincana pod trzydziestoma centymetrami śniegu. Zimno i wszystko w chmurach. Zanim dotarłem, na lotnisku okazało się, że akumulator w samochodzie na lotnisku jest rozładowany. Nocowałem u znajomych. Następnego dnia załatwianie nowego akumulatora itd. Wszystko z Zochą na pokładzie. Weekend minął ok. Największym szczęściem było jak już sobie naniosłem na całą noc wieczorem drewna do pokoju i szczęśliwi z Zochą patrzyliśmy na stertę przed kominkiem. Wcześniej pojedliśmy sobie zupek w proszku:)

W poniedziałek rano miałem spotkanie w mieście i o 8.00 wyjechaliśmy z domu. Po 200 metrach zacząłem hamować, bo z dołu Albańczycy jechali ciężarówką. Samochód jak bobslej raczej się rozpędzał na lodzie niż hamował. Aby ratować sytuację wjechałem do rowu. Rozbity błotnik, koło do wymiany. Gdy zmieniałem koło to na lodzie auto zaczęło zjeżdżać w dół. Dopiero z sąsiadami trzymającymi auto udało się zmienić koło.

Do tego internet działał po 20 minut dziennie.

Fantastico. Nie ma to jak dobry początek tygodnia:)

Pozdrawiam

Michał Żołnowski - Tiamat

 

Wrzucam kilka fotek z Tincany.

zdjęcie (9).JPG

zdjęcie (10).JPG

zdjęcie (11).JPG

zdjęcie (13).JPG

zdjęcie (15).JPG

Edytowane przez Tiamat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.