Skocz do zawartości

Celestia update


l1nk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy macie bądź nie macie wpływu na treść na celestia.pl. Jeśli nie to topic jest do usunięcia, a jeśli tak to wnoszę olbrzymią prośbę o aktualizację linków, które wciąż prowadzą na stary adres astro-forum.org i zamiast kierować do wspomnianych tam tematów, to ładuje (uroczą skądinąd) stronę główną astropolis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, a przecież kiedyś było tak że linki do stare adresy do wątków na astro-forum.org automatycznie przekierowywały do tych samych wątków na astropolis.

celestię zawsze można poprawić ale nikt nie poprawi mnóstwa adresów do astroforum rozsianych w internecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powiedzieć że Celestia w przeważającej części przypomina śmietnik niż "Encyklopedię Astronomii Amatorskiej". Moim zdaniem po ok. 4 latach istnienia tego projektu, Celestia zasługuje na coś bardziej konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zakasał rękawy i pomógł nam uaktualnić ten "śmietnik". Celestia to baza wiedzy oparta na mechanizmach i idei wikipedii. Twój wkład z pewnością pomoże jej czytelnikom. Proszę daj nam znać które hasła, opracowania i artykuły chcesz wziąć do pierwszej paczki jaką się zajmiesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie pomogę w miarę możliwości. Moze najwygodniej byłoby wklejac tutaj linki do stron, wymagajacych poprawy, a kazdy ktory naniesie poprawke po prostu odpowie w poscie ze dany numer jest juz dzialajacy i mozna go z listy odhaczyc. Jesli ktos znajdzie niedziajace linki to pisze tu w tym temacie i lista ulega uaktualnieniu o kolejne pozycje i tak az do wyczerpania bledow.

edit: Dam przyklad dla jasnosci

 

1. http://www.celestia.pl/Pierwszy_Teleskop_z_Bazy_Wiedzy

2. http://www.celestia.pl/ATM_z_Bazy_Wiedzy

3 OK. xxx

 

itd

Sam 1 pozycja sie moge zajac.

Edytowane przez l1nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprawą linków z bazy wiedzy czaiłem się już od pewnego czasu, niestety obrona projektu zbliża mi się wielkimi krokami i najzwyklej w świecie nie mam teraz na to czasu. Od momentu wklepania tych linków były dwie duże zmiany w formacie urlów AF/AP. Pierwsza zmiana była prosta do poprawienia, jednak z drugą jest już "trochę" więcej zabawy (zamiast ID tematu mamy jego tytuł, który nie jest częścią istniejącego adresu). Tak więc jedyną metodą jaka nam zostaje to po prostu wyszukiwanie tematów i mozolna zmiana każdego linku z osobna ;)

 

PS: Wszystkich którzy uważają, że celestia jest śmietnikiem, serdecznie zapraszam do pomocy przy jej odśmiecaniu :)

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem poprzednie wersje strony "Mój pierwszy teleskop" KLIK i jak się szczęśliwie okazało adresy przed pierwszą aktualizacją silnika zawierały w sobie tytuł tematu. Nabazgrałem program który z tej poprzedniej wersji wydobywał id, tytuł i opis tematu, a później porównywał to z nowszą wersją i ją modyfikował. Dzięki temu udało się bezboleśnie poprawić 203 adresy. To czego nie udało się poprawić (oznaczone jako fixme) to linki które były dodane później (po pierwszej aktualizacji silnika AF/AP), ale przynajmniej teraz widać, które działają, a które jeszcze nie.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Celestia jest ogromną skarbnicą wiedzy, ale trochę wymarła. Między innymi z tego powodu, jakoś specjalnie, nie eksponuję jej na głównej. Może są osoby, które mają trochę czasu i ochoty na pociągnięcie tego portalu? Trzeba mu dobrego ducha i lidera.

 

Jeżeli znajdzie się taka osoba/osoby, to mogę wtedy trochę w niego przyinwestować (zmienić system na nowy, połączyć z AP, etc.). Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po ostatnich zmianach na forum linki znowu nie działały (były używane 3 różne formaty urli i tylko jeden z nich działał). Zakładając, że lepiej późno niż wcale, poprawiłem je i teraz używany jest jeden i taki sam format KLIK.

 

Pozdrawiam

 

lech

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.