Skocz do zawartości

Zdalny pulpit


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed kolejnym wyzwaniem. Muszę dołożyć kolejny komputer (bez monitora ?) do sterowania sprzętem w obserwatorium. W tym celu potrzebuję podpowiedzi co do sterowania nim za pomocą zdalnego pulpitu. Bardzo proszę o podpowiedzi dot. oprogramowania, zależności - generalnie mówiąc interesują mnie wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to win xp he..

 

"he" to znaczy home?

bo jeżeli tak, to niestety w Windows XP Home Edition pulpit zdalny jest niedostępny

ale jeżeli masz wersje XP Professional, to tu znajdziesz jak podłączyć: http://support.microsoft.com/kb/315328/pl

i chodzi bez problemu, ale im szybsze łącze, tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"he" to znaczy home?

bo jeżeli tak, to niestety w Windows XP Home Edition pulpit zdalny jest niedostępny

ale jeżeli masz wersje XP Professional, to tu znajdziesz jak podłączyć: http://support.micro...om/kb/315328/pl

i chodzi bez problemu, ale im szybsze łącze, tym lepiej

 

niestety Home Edition :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam UltraVNC

http://www.uvnc.com/

UltraVNC is Free and distributed under the terms of theGNU General Public License.

Czyli darmowy.

 

Czasem jednak przy słabych połączeniach potrafi się zacinać. Wtedy trzeba się przesiąść na np. TeamViewer

http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam UltraVNC

http://www.uvnc.com/

UltraVNC is Free and distributed under the terms of theGNU General Public License.

Czyli darmowy.

 

Czasem jednak przy słabych połączeniach potrafi się zacinać. Wtedy trzeba się przesiąść na np. TeamViewer

http://www.teamviewe...m/pl/index.aspx

 

Ok, jak tylko złożą mi komputer to sprawdzę.

Mam zamiar połączyć się kabelkiem, pomimo, że dysponuję wifi, więc możliwe że uvnc wystarczy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 3 tygodnie temu też ćwiczyłem ten temat. Korzystam z połączenia WiFi ze względu na sporą odległość (ponad 20m) i ogólną niechęć do wkopywania w trawnik kolejnych kabli szczerbaty.gif.

Testowałem UltraVNC i Windowsowy RD - pozostałem przy RD. Wydaje mi się, że nieco szybciej chodzi. Poza tym trudno byłoby mi ocenić co lepsze - dla mnie bez różnicy (poza prędkością).

Team Viewera nie próbowałem - nawet nie wiedziałem że chodzi na LAN-ie.

 

Kończę już lutowanie i kabelkologię do sterowania wszystkim zdalnie z wykorzystaniem karty Velmann8055 - jak wszystko odpali to zobaczę jak sobie radzi Remote Desktop z większą ilością odpalonych aplikacji i struminiem video z wnętrza obserwatorium. Jeśli będzie słabo to zostanie Team Viewer - podobno jest znacznie szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko, że RDP angażuje zasoby systemowe, szczególnie, jak wpinacie się w trakcie działania (loguje usera do systemu, zmienia rozdzielczość, etc.). Potrafi też zamotać porty i wyłożyć cały system. W czasie logowania na słabszych komputerach pewne jest np. zatrzymanie guidingu, bo komp. loguje usera.

 

Dla porównania protokół VNC nie loguje usera. Wyświetla po prostu buffor z karty graficznej i nic więcej nie grzebie. Wg mnie, do naszych zastosowań jest idealny. Można się podpinać, wypinać, podpinać, w nieskończoność z pewnością, że nic się w czasie tej operacji nie przytka. Do tego mamy możliwość podpinania się do serwera VNC dowolnym urządzeniem mobilnym typu iPad/iPhone, co wbrew pozorom jest bardzo użyteczne np. w łóżku (pogląd sesji) ;)

 

Ja zdecydowałem się na trochę bardziej zaawansowane rozwiązania, niż te darmowe. Kupiłem licencję RealVNC:

http://www.realvnc.com/products/personal/index.html

Przy wszystkich wydatkach akurat te ok. 20 euro nie jest wielką inwestycją ;) - a zależy mi na stabilności i pewności działania. Nigdy mnie serwer RealVNC nie zawiódł.

 

Do tego podpinam się bardzo różnymi aplikacjami VNC. Na Maku używam komercyjnego Vine Viewer, a na iPadzie RealVNC Viewer. Na PC oczywiście też RealVNC viewer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... faktycznie jakoś umknął mi problem logowania - Adam ma rację - na bank wyłoży sesję. Chyba żeby się nie wylogowywać tylko po prostu zamykać okno RDP, ale i tak ponowne połączenie może zakłócić sesję... hmm, muszę się trochę rozeznać co daje ten komercyjny VNC (umówmy się - 20euro to przy naszym "hobby" grosiki sącool.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam XP Home i uzywam wspomnianego wczesniej UltraVNC. Komputery sa polaczone przez bezprzewodowy router (802.11b). Pomimo stosunkowo niewielkiej predkosci transmisji jest w miare ok - tzn mozna spokojnie podgladac co sie dzieje, ale zdarzaja sie (rzadko) kilkusekundowe opoznienia. Jesli ciagniesz kabelek to nie powinno byc zadnych problemow. Z uvnc mozesz laczyc sie nie tylko za pomoca dowolnego klienta vnc ale tez za pomoca przegladarki internetowej (klient w formie appletu javy). Rozwiazanie jest w pelni darmowe, wiec testy nic nie kosztuja nie liczac poswieconego nan czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu z sieci domowej używam windowsowego zdalnego pulpitu ( bo jest w moim przypadku szybki i daje dobrą jakość ). Jak chce połączyć się przez internet to:

1. z laptopa lub innego komputera - nawiązuje połączenie VPN z siecią domową i włączam windowsowy zdalny pulpit.

2. we wszystkich innych przypadkach gdzie połączebenie VPN lub zdalny pulpit nie wchodzi w rachubę używam VNC ( darmowego)

 

Ani razu nie miałem jeszcze problemu z stabilnością sesji, przerywaniem, logowaniem itd... główny problem to prędkość sieci / internetu czyli odświeżanie.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu nie miałem jeszcze problemu z stabilnością sesji, przerywaniem, logowaniem itd... główny problem to prędkość sieci / internetu czyli odświeżanie.

Ja miałem - notoryczne, i to zarówno w czasie, jak korzystałem z laptopa, jak i potem - na serwerze. Stąd późniejsze poszukiwania innych rozwiązań.

 

Każde logowanie/wylogowanie powoduje reakcję na działającym systemie. Może masz tak szybki komp, że nie zauważyłeś? Np. moja stara kamera potrafiła zerwać linka z Maximem w czasie logowania do RDP. Sama filozofia działania RDP sugeruje, że nie należy sobie generować problemów. U Ciebie nie występują (jeszcze), co nie znaczy, że należy ryzykować, tym bardziej, że wymaga to kupowania drogich wersji systemu Win (tylko Pro i wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem - notoryczne, i to zarówno w czasie, jak korzystałem z laptopa, jak i potem - na serwerze. Stąd późniejsze poszukiwania innych rozwiązań.

 

Każde logowanie/wylogowanie powoduje reakcję na działającym systemie. Może masz tak szybki komp, że nie zauważyłeś? Np. moja stara kamera potrafiła zerwać linka z Maximem w czasie logowania do RDP. Sama filozofia działania RDP sugeruje, że nie należy sobie generować problemów. U Ciebie nie występują (jeszcze), co nie znaczy, że należy ryzykować, tym bardziej, że wymaga to kupowania drogich wersji systemu Win (tylko Pro i wyżej).

 

Mam Windowsa XP Pro EN zainstalowanego na Dell P4 3Ghz 2GB kupionego razem z systemem jako używany za 450zł dokładnie rok temu.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputery podlaczone pod ten sam router ( wifi lub kabelkiem) sa w tej samej podsieci (zakladam ze wlaczyles automatycznie przydzielanie adresu na obu dla uproszczenia konfiguracji i oba uzywaja tego samego gatewaya) wiec nie ma zadnych przeciwskazan aby sie "widzialy". Niezaleznie od tego ile ich jest.

Bywaja rutery ktore pozwalaja na wieksza komplikacje ( wiele podsieci) te ktore kupujemy to praktycznie zawsze jedna podsiec wiec komputery sie widza bez problemu.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, czy będę mógł sterować komputerem w obserwatorium wtedy gdy wyłączony mam główny, a włączoną sieć i wifi oraz za pomocą wifi kolejny laptop ?

Szczerze mówiąc, nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o możliwość uruchomienia komputera zdalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie rozumiem pytania. Chodzi Ci o możliwość uruchomienia komputera zdalnie?

 

Oczywiście nie :) o uruchamianiu nie piszę lecz o obsłudze.

Może napiszę inaczej. Czy komputery w sieci zdolne są do wzajemnej obsługi poprzez VNC ?

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale, jeden jest klientem, z poziomu którego obsługujesz drugi, pracujący jako serwer. Efekt jest taki, jakbyś siedział przed pulpitem zdalnego komputera. Możesz bez problemu włączać i obsługiwać programy na zdalnym . Nie wiem czy o taką obsługę ci chodzi.

 

Ja nie mam dobrych doświadczeń z VNC - strasznie u mnie mulił i miał problemy ze skalowaniem pulpitu, pozostałem przy zdalnym pulpicie Windows, który u mnie działa wyśmienicie.

Edytowane przez Duser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam komputer w obserwatorium połączony w sieci i co dalej ? Jak mam się posługiwać VNC ?

VNC mam zainstalowany na obu komputerach

Ustawiłem jak na przykładzie: http://www.fotosik.p...322395ab54.html i niestety dalej nie potrafię ruszyć.

 

Jaki mam podać host ? Bo łączę się sam ze swoim komputerem, a jak podaje host drugiego komputera to mnie odrzuca :(

 

 

Dostaje komunikat: "Connection rejected by user"

A póki co na komputerze w obserwatorium nie założyłem żadnej blokady.

Brak mi pomysłów help !!! bo comp03.gif

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wiem co było nie tak. Być może to można przestawić, jeżeli nie to jakiś idiotyzm.

 

Otóż połączenie należy zaakceptować na drugim komputerze. Niestety komunikat wyświetla się tak krótko, że do tej pory go nie zauważyłem. Wyobraźcie sobie jaki sprint puściłem do drugiego kompa ;)laughbounce2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaakceptować na drugim??? Coś masz nie tak. To by było bez sensu.

 

Instalujesz VNC - na zdalnym wystarczy serwer , a na bazowym wystarczy viewer. Przy instalacji na zdalnym zaznaczasz opcje instalowania VNC jako usługi systemowej. Potem restart zdalnego ( to konieczne), ustawienie hasła i juz możesz z poziomu viewera na bazowym kompie łączyć sie ze zdalnym. podczas połączenia podajesz hasło i tyle. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaakceptować na drugim??? Coś masz nie tak. To by było bez sensu.

 

Instalujesz VNC - na zdalnym wystarczy serwer , a na bazowym wystarczy viewer. Przy instalacji na zdalnym zaznaczasz opcje instalowania VNC jako usługi systemowej. Potem restart zdalnego ( to konieczne), ustawienie hasła i juz możesz z poziomu viewera na bazowym kompie łączyć sie ze zdalnym. podczas połączenia podajesz hasło i tyle.

 

 

No właśnie jest bez sensu, a ja ćwiczę biegi do obserwatorium. Doszedłem do tego, że mam jeszcze 3 sekundy na zaakceptowanie banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.