Skocz do zawartości

Księżyc


Grześ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wreszcie odważyłem się pokazać woje pierwsze, bardzo nieśmiałe próby astrofotografii. Z oczywistych względów na pierwszy ogień poszedł Księżyc. Fotografowałem z balkonu. Za plecami świeciło małe miasteczko, nad którym unosiła się coraz gęstsza mgła więc seeing był raczej słaby. Obiektyw to Skywatcher 1206 słabo schłodzony, do którego przypiąłem Canona 400D. Całość stała na EQ3-2. Oto najlepsze zdjęcie z serii.

 

Pozdrawiam

Grześ

_MG_6915.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie odważyłem się pokazać woje pierwsze, bardzo nieśmiałe próby astrofotografii. Z oczywistych względów na pierwszy ogień poszedł Księżyc. Fotografowałem z balkonu. Za plecami świeciło małe miasteczko, nad którym unosiła się coraz gęstsza mgła więc seeing był raczej słaby. Obiektyw to Skywatcher 1206 słabo schłodzony, do którego przypiąłem Canona 400D. Całość stała na EQ3-2. Oto najlepsze zdjęcie z serii.

 

Pozdrawiam

Grześ

 

Ładne, podoba mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Pomyślałam, że dodam coś od siebie.

Zdjęcie robione aparatem kompaktowym Lumix DMC-TZ65

Napiszcie co sądzicie...

 

 

Ciekawa kompozycja, ten samolot i ptak a w oddali Księżyc, tylko ten brak ostrości ostro boli ...

 

Ten aparat ma manualnie ustawienia ostrości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja tez wstawie moje pierwsze robione aparatem kompaktowym sony DSC w30 dosyc starym, trzymanym w rekach przy okularze,a moj teleskopik to Celestron travel scope 70 achromat,wiem ze to smieszny sprzet ale zawsze cos i oko cieszy.

post-21160-0-17282700-1326217215_thumb.jpg

Edytowane przez toomkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zamieścić swoje pierwsze zdjęcie Księżyca zrobione zwykłym aparatem Lumix DMC-LZ7. Poprawiłem trochę ostrośc i usunąłem ducha w Photoshopie. Jest to moje piewrsze zdjęcie gdzie złapałem trochę szczegółów. Robione bez żadnej pomocy, po prostu aparat skierowałem w niebo. Pierwsze zdjęcie jest oryginalne.

2.jpg

P1090080.JPG

Edytowane przez bartek0395
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje pierwsze w życiu astro zdjęcie, nie licząć prób przystawiania telefonu komórkowego do okularu. Newton 130/650, kamerka Creative NX Ultra, Registax. Jeszcze mnóstwo nauki przede mną, ale chyba już połknąłem bakcyla ;)

Capture 2012-03-03 19_24_58.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.