Skocz do zawartości

LDN 889


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Okolice gwiazdy Sadr w Łabędziu to bardzo popularne okolice wśród astroamatorów, szczególnie w wakacyjnym czasie. Przeważnie jednak w znacznie większych kadrach. Sam Sadr, jak poszukać po sieci, spore sieje zamieszanie w podczepianych mu opisach. Najwyraźniej Wielki Ryft miesza sporo naukowcom, a ludziska piszą to co znajdą w pierwszym materiale na jaki trafią. Więcej na astroamator.info - link

 

20 klatek 600 sek Ha. Atik 314L.

 

Nie mogłem się zdecydować jak to obrobić. Jeszcze pewnie do tego siąde, bo coś mi się żadna z wersji nie widzi. Każdej coś jest.

 

Sadr1.jpg

 

Sadr3.jpg

 

Sadr2.jpg

 

 

Pozdrawiam.

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans,

Moim zdaniem najlepsza jest wersja 3... popracowałbym tylko nad samym Sadrem bo nieładnie wygladają takie farfocle wokół- nawet jesli wiązałoby sie to z pewnym zakłamaniem rzeczywistości przez użycie mozliwości Photoshopa. :) Tylko pamietaj ( o ile musze to przypominać a mysle że nie :) ) że malarstwo to fajnie jest zrobić w wersji full color . Kiedys wycyzelowałem Ha i okazało się że po złożeniu koloru wyszły cudeńka:)

Trzecia wersja ma najlepsze gwiazdki a i sama mgławica wygląda nieźle.

Pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza najbardziej "uprasowana" jak to tu padło :)

 

Nie mam kompletnie pomysłu co zrobić z samym Sadrem. Eh... ciągle nie ostre to... i jak tylko coś precyzyjniej chce podziergać, to się rozsypuje mi wszystko.

 

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie, bardzo pomagają.

 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że po prostu lubicie artefakty działania filtra unsharpmask :) Przecież to bardziej sztuczny twór, niż niektóre części ciała niejednej celebrytki :P

 

...większość astrofotografii (szczególnie tej zaawansowanej) to mniej lub bardziej sztuczny twór, a astrofotki są chyba robione by zadowolić gusta odbiorców (poza naukowymi pracami). są pewne standardy, za którymi większość powie, że tak powinno wyglądać i już, ale tak naprawdę to tylko opinie i każdy ma prawo do swojej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...większość astrofotografii (szczególnie tej zaawansowanej) to mniej lub bardziej sztuczny twór

Z tym się w 100% nie zgadzam. Powiem nawet więcej - to obiegowy mit.

 

są pewne standardy, za którymi większość powie, że tak powinno wyglądać i już, ale tak naprawdę to tylko opinie i każdy ma prawo do swojej...

To oczywiście racja - każdy robi sobie co chce. Dlatego ja tak samo mogę mieć opinię, że kreowanie sztucznego obrazu nie jest fajne :)

 

a astrofotki są chyba robione by zadowolić gusta odbiorców

 

Naprawdę? Ja tam swoje zdjęcia robię przede wszystkim dla siebie :P Oczywiście miło mi jest, kiedy moje wyobrażenie i praca pokrywa się z gustami innych, ale... nie zawsze tak jest i nie spędza mi to snu z powiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.