Skocz do zawartości

Atlas nieba w Gazecie Wyborczej


Rekomendowane odpowiedzi

Do poniedziałkowej i wtorkowej Gazety Wyborczej ma być dołączony dwuczęsciowy atlas nieba. Myślicie że warto kupić? Cena to 7,99zł (razy dwa bo dwie części)

 

http://wyborcza.pl/0,95791.html

Dzisiaj w kiosku popatrzyłem na ów atlas i jest to dokładnie książka Przemasa "Niebo na weekend" (1 cześć to tylko treść, pewnie w drugiej dołączą mapki, które były w na końcu książki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w kiosku popatrzyłem na ów atlas i jest to dokładnie książka Przemasa "Niebo na weekend" (1 cześć to tylko treść, pewnie w drugiej dołączą mapki, które były w na końcu książki).

 

j.w. to książka Przemka, tylko nie nazywa się "Niebo na weekend" tylko "Atlas Nieba" :-) jakiś czas temu sporo osób pytało o ta książkę, więc to doskonała okazja. Szkoda że to nie jest w całości. No ale to GW :rolleyes: wiec musieli ją trochę rozdrobnić <_< .

Wnętrze to dokładnie wspomniana wcześniej książka. Ja się w sumie cieszę, bo swój egzemplarz "Nieba..." sprzedałem, a potem żałowałem, no a tu po 1,5 roku taki prezencik od GW - miło! cena atrakcyjna porównując do oryginału

 

Co do mapek to taki pewny nie jestem czy je dodadzą :-/, zobaczymy jutro :)

Część 2 Atlasu nieba prezentuje 53 najciekawsze gwiazdozbiory widoczne w Polsce. Zawiera informacje o pochodzeniu nazwy, jej łaciński odpowiednik i skrót, powierzchnię zajmowaną na niebie, orientacyjną liczbę gwiazd dostrzegalnych gołym okiem oraz nazwy najjaśniejszych z nich. W książce umieszczono także przegląd najciekawszych obiektów głębokiego nieba dostępnych obserwacjom nieuzbrojonym okiem lub przez instrument amatorski.

 

Więcej... http://wyborcza.pl/1,95792,9743148,Atlas_nieba.html#ixzz1P9ZfP8q6'>http://wyborcza.pl/1,95792,9743148,Atlas_nieba.html#ixzz1P9ZfP8q6

O mapkach ani słowa

za http://wyborcza.pl

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem 2 część Atlasu i to jest dokładnie zerżnięta książka "Niebo na weekend" (pierwsza wersja) - tylko tytuł został zmieniony.

 

W sumie rzecz biorąc to chyba dobrze, ze jest to znana publikacja pod zmienionym tytułem niż miało by być to coś nowego stworzonego na szybko i nie wiadomo przez kogo.

 

PS. Ta ksiązka występowała juz pod nazwą Atlas Nieba i można ją kupić w Delta Optical:

http://deltaoptical.pl/atlas-nieba-przewodnik-mlodego-astronoma,d330.html

 

Tyle ze w Gazecie mamy ją za pół darmo bo za jedyne 15,98, albo nawet za 11,98 (bo cena gazety bez dodatku to 2zł) jeśli ktoś jest czytelnikiem Wyborczej i nie kupił tylko dla samego dodatku.

 

Ja nie kupuję GW ale w tym wypadku uważam że warto ją było kupić dla tegoż dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiegłem zapytać. Pani zaraz zamykała dlatego przegoniła mnie sprintem do bankomatu - zdążyłem. Zdecydowanie polecam.

To jest ta druga i tak naprawdę jedyna często używana i przydatna cześć tej książki (Niebo na Weekend - pierwsza jest super ale "o" a nie "gdzie patrzeć" ;) ) - com ją kiedyś miał ale "prodał na wodku" ;)

 

 

Dla niestarego wyjadacza idealna do zorientowania się co gdzie na niebie widzi w danym miesiącu, jeśli nie chce bawić się w skomplikowane operacje graficzne ze stellarium ekranem i drukarką {bo i tak blado mu wyjdzie!}

lub posiłkować ogólna mapką całego nieba - np tą raz tu zaserwowaną przez Szuu!

 

A propo's ... Szuu ... może teraz są inne limity i wstawił byś także tę lepszą magnitutdowo wersję do:

 

Kliknij_Link_of_Niebo_Szuu

 

albo tu w tym wątku

 

 

Biegnijcie do kiosków !

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obie części i muszę przyznać, ze nie żałuję wydanej kasy :)

Jestem początkującym astromaniakiem i przeglądając na szybkiego obie części, widziałem wiele ciekawych rzeczy.

Teraz czekam na czyste niebo i zabieram część 2 ze sobą na obserwacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również zakupiłem 2 część. Ja również nie żałuje zakupu. :)

 

 

też się skusiłem 6 i 7 czerwca na zakup obu części i nie żałuję.

ale powiedzcie, z publikacji książkowych co moglibyście polecić, aby bardziej zagłębić się w temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam owy atlas ale w wersji książkowej zakupiony jeszcze zanim się pojawił w częsciach w wyborczej i sobie chwale owy zakup. Co do astro-literatury to wg. mnie niestety na Polskim rynku nie jest za bardzo w czym przebierać.

Moge zaproponowac zagraniczne wydania, a szczególnie serię Pradctical Astronomy Patricka Moore´a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.