Skocz do zawartości

Nowa DS-kamerka :)


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem "ulepszyć" moją DSową kamerkę wybierając Atika 314L+ mono. Nie za mała, nie za duża, o bardzo niskich szumach, lekka i ogólnie taka jak trzeba. Będzie wykorzystywana z C11 przy f/5 (~1 arcsec/pixel) oraz uzupełniająco w jakimś małym ED < 80 mm do łapania znacznie większych obiektów. Na jesień i zimę przewiduję testowanie filtrów wąskopasmowych (hel, [O I] itd.), więc zapotrzebowanie na dobrą pogodę będzie spore :P

 

Po weekendzie małą wyprzedaż z DSI III Pro i różnymi filtrami, akcesoriami, w tym do SCT ;)

 

http://www.dangl.at/ausruest/atik_314/atik_314_e.htm

atik3.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam w polu widzenia i wygląda obiecująco na spektrogramach - M42 i okolice. Następnie Rozeta i Stożek. W miarę możliwości dostanie też Płomień i Koń :) Teraz jak się uda to spróbuję złapać jeszcze [O I] na hantlach, choć mogą już być poza moim polem widzenia (głupi sufit :P).

 

Crescent też byłby dobrym celem, ale jest poza moim polem widzenia całkowicie ;) Veil też ma coś sporo emisji z neutralnego gazu.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sufit przeszkadza. Chciałem dzisiaj przetestować [O I] na M27 jeszcze... Po 20 Księżyc wali, praktycznie nie widać mgławicy w okularze no i już praktycznie sufit. Ledwo 5 klatek po 120 sek bez znaczącego udziału sufitu w kadrze dało się złożyć...

 

6138009296_b148695df3_z.jpg

 

Co jest kształtem zgodne z danymi książkowymi:

 

6s5ant.jpg

 

Czyli filtr działa, ale jakieś sensowne wyniki to nie teraz i już nie na Hantlach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj ustawiałem guiding przez OAGa w dość zakręconej konfiguracji (Teleskop - OAG - reduktor/korektor - filtry - Atik)... ciut za agresywnie dałem w jednej osi, ale też był problem z mgłą i podchodzącymi do lądowania samolotami wlatującymi w kadr :) Bin 1 to ~0.95 arcsec/pixel co jest za dużo jak na seeing i sprzęt (szczególnie dla ciemnych obiektów...), z bin2 powinno iść znacznie lepiej tak jak wcześniej. C11 potrzebne aby by upolować Kraba w narrowbandzie. Reszta z małego edka, pewnie Quada 65 wybiorę ;)

 

Jowisz natomiast na 0.14 arcsec/pixel nie narzekał... B) nie to co te wybredne, skryte DeeSy ;)

samolot.jpg

m74-big-zle.jpg

m74-small-zle.jpg

atikset.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.