Skocz do zawartości

Montaż do AstroFoto


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem się zapytać doświadczonych kolegów jaki wybrać montaż do astrofoto, bo przeglądając fora już zgłupiałem mam na oku dwa a mianowicie LXD75, HEQ5 oczywiście wersje GOTO. Jak mam wydać kaskę wolę raz na dłuższy czas. Mam teraz SW 150/750 Canon 20D i jakieś kamerki :szczerbaty: , ale nie wylkuczone że nie zmienię więc montaż powinien sobie także poradzić z większą aparaturą

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Jak macie inne propozycje też chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem się zapytać doświadczonych kolegów jaki wybrać montaż do astrofoto, bo przeglądając fora już zgłupiałem mam na oku dwa a mianowicie LXD75, HEQ5 oczywiście wersje GOTO. Jak mam wydać kaskę wolę raz na dłuższy czas. Mam teraz SW 150/750 Canon 20D i jakieś kamerki :szczerbaty: , ale nie wylkuczone że nie zmienię więc montaż powinien sobie także poradzić z większą aparaturą

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Jak macie inne propozycje też chętnie się dowiem.

 

Witam,

 

HEQ5 jest właściwie minimalnym montażem do astrofoto. Ja na start proponuje albo EQ6 http://astromarket.pl/montaz-paralaktyczny-skywatcher-eq6-pro-synscan.html albo iOptron45 http://astromarket.pl/montaz-paralaktyczny-ioptron-ieq45-v2.html (nośność porównywalna do EQ6 ale lepszy soft, łatwiejsza obsługa, pamięć na pokładzie i GPS). Jak dla mnie to jest minimum. Ja na tych montażach robiłem zdjęcia małymi refraktorami (ogniskowa 400, 500 i 600mm) oraz CT8 - wszystko było super. Teraz chwilowo przesiadłem się z EQ6 na iOptrona. <div><br></div><div><br></div><div>Pozdrawiam

Jazz

 

</div>

Edytowane przez Jazz1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ograniczony budzet i nie planujesz powiesic teleskopu wiekszego od wspomnianego sw 150/750 to celuj w eq5 lub cg5 wersje goto. Guide poradzi sobie bez problemu z bledami prowadzenia tych jakby nie patrzec gorszych montarzy, a zaoszczedzone pieniadze mozesz przeznaczyc na korektor komy/guide camera/kabelki.

Jak masz pieniadze lub planujesz wiekszy teleskop to minimum heq5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LXD ma strasznie duże PE, więc lepiej nie brać pod uwage.

Co do HEQ5 i EQ6 to owszem EQ6 będzie lepszy, ale musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy będziesz focił głównie stacjonarnie, czy w terenie, bo waga EQ6 mała nie jest, więc musisz to ocenić indywidualnie.

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, to bierz najlepszy montaż jaki możesz kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LXD ma strasznie duże PE, więc lepiej nie brać pod uwage.

Co do HEQ5 i EQ6 to owszem EQ6 będzie lepszy, ale musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy będziesz focił głównie stacjonarnie, czy w terenie, bo waga EQ6 mała nie jest, więc musisz to ocenić indywidualnie.

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, to bierz najlepszy montaż jaki możesz kupić :)

 

Trafiłeś w sedno w 90% bedzie stacjonarnie ale też chciałbym go zabierać w teren więc chyba zostanę przy HEQ5 a kasa zaoszczędzona przyda się na dodatki :D , chyba że coś przy kupnie mnie podkusi na EQ6, ale to już mój problem i muszę się zastanowić

 

Dziękuję wszystkim za porady, były bardzo pomocne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.