Skocz do zawartości

jaki teleskop pomoc dla nowego


molkon07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum , i jak większośc chciałbym pozyskac od Was jakieś informacje na temat teleskopów.Mam 21 lat i chce do tego podejśc poważnie, choc na te tematy jestem kompletnie zielony czy możecie polecic mi jakieś poradniki co do wyboru sprzętu,książki.na teleskop chce wydac tak 4000 tysiace, co chciałbym oglądac ? wszystko co sie da, a przede wszytkim interesuje mnie teleskop z funkcja robienia zdjec jest taka mozliwosc do tej ceny?

na ogladanie nieba chce przeznaczyc sporo czasu dla tego jesli mozecie podac mi takze literature zwiazana z astronomia, moga to byc podstawy chce sie dowiedziec duzo o naszym wszechswiecie jakies mapy nieba, atlasy

moje gg 580870

z gory dziekuje

pozdrawiam

 

dodam ze mieszkam w bloku na wsi na parterze

balkon i okna wszystkie skierowane na zachod

uliczna lampe a balko dzieli jakeis 10m

 

i czy mozecie podac jakeis poradniki i literature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje miejsce zamieszkania ma jedną bardzo dobrą funkcjonalność przydatna w astro. mieszkanie na parterze pozwala bardzo szybko wyjść z domu.

 

za 4tyś stać cie na dobsona 10" i 2-3 okulary.

 

co do astrofotografii na poważnie to lepiej interesować sie nią za darmo niż interesować się za 4tyś. jest taniej ;) (ps. nie te progi cenowe)

 

w celu odzielenienia się poczytaj celestia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum , i jak większośc chciałbym pozyskac od Was jakieś informacje na temat teleskopów.Mam 21 lat i chce do tego podejśc poważnie, choc na te tematy jestem kompletnie zielony czy możecie polecic mi jakieś poradniki co do wyboru sprzętu,książki.na teleskop chce wydac tak 4000 tysiace, co chciałbym oglądac ? wszystko co sie da, a przede wszytkim interesuje mnie teleskop z funkcja robienia zdjec jest taka mozliwosc do tej ceny?

na ogladanie nieba chce przeznaczyc sporo czasu dla tego jesli mozecie podac mi takze literature zwiazana z astronomia, moga to byc podstawy chce sie dowiedziec duzo o naszym wszechswiecie jakies mapy nieba, atlasy

moje gg 580870

z gory dziekuje

pozdrawiam

 

dodam ze mieszkam w bloku na wsi na parterze

balkon i okna wszystkie skierowane na zachod

uliczna lampe a balko dzieli jakeis 10m

 

i czy mozecie podac jakeis poradniki i literature?

 

Witaj kolego.

1. Miej nad nami litość i popraw te błędy, bo tego nie da się czytać. Skoro masz 21 lat to znaczy, że skończyłeś średnią szkołę i możesz pisać poprawnie po polsku.

2. Na forum jest dział "Książki i atlasy" - przejrzyj go tam są opisy ciekawych książek nie tylko dla początkujących

3. W ogóle przejrzyj forum i poczytaj trochę zwłaszcza ten dział: Celestia

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Malkon07 bądz cierpliwy i daj sobie czas na kupno,4000 tys. droga nie chodzi by je tak wydac.to tak jak ja , mam już kase na telepa ,ale czekam i nadal czytam już 4 miesiące tak,najwięcej sie dowiaduje z forum co i jak, jaki teleskop do czego itd.

Edytowane przez toomkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi polecic jakąś literaturę?

na razie czytam na celestia.pl

 

Niebo na dłoni - stare (coś koło 1989) ale jare.

 

Parę poradników nowszych

 

Atlas nieba gwiaździstego - na początek obserwacji.

 

Mój atlas nieba - ale to dopiero po minimum 2 latach obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kondolencje

 

Przynajmniej montaż fajny ;)

 

chce do tego podejśc poważnie

 

Czy kupienie teleskopu na allegro w dwa dni uważasz za poważne traktowanie sprawy?

 

Nawet jako początkujący mogę Ci powiedzieć, że udałeś ponad tysiąc złotych na lunetę do oglądania księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyście napisać dlaczego krytykujecie zakup tego teleskopu? Sam dojrzewam do zakupu i 102/1000 jest jednym z moich faworytów.

 

@ molkon07 - ubiegłeś mnie :) Obserwowałem tę aukcję od jakiegoś czasu. Daj znać czy jesteś zadowolony z zakupu jak już odbierzesz sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak; ja interesuję się astronomią od dawna ale różnie to bywało raz astronomia, raz fotografia później znowu astronomia, teraz fotografia astronomia i astrofotografia :) Jedyny sprzęt obserwacyjny jaki posiadam to lornetka na statywie i starą poczciwą lustrzankę cyfrową.

Jasne że miałem wielkokrotne plany że kupuję montaż do astrofoto czy teleskop ale jak do tej pory nie udało mi się tego zrealizować, z różnych przyczyn pieniądze, trochę mało czasu itp. Prawdę mówiąc nie narzekam bo jak tylko pogoda i czas pozwalają to wybieram się na obserwacje ze znajomymi z okolicy którzy posiadają sprzęt (za co jestem im niezmiernie wdzięczny). Dzięki temu jak już się zabiorę za zakupy (a mam taki zamiar :)) będę mógł dokonać świadomego wyboru czy bardziej się nakierować na foto czy typowe obserwacje oraz jaki sprzęt wybrać.

 

Reasumując, polecam powstrzymać się z zakupem bo widzę że chyba sam do końca jeszcze nie wiesz co chcesz robić w związku z astronomią, a może udałoby Ci się zapoznać z jakimiś bardziej doświadczonymi astroamatorami ze sprzętem lub wybrać się na jakiś zlot. Skąd jesteś, może akurat niedaleko Ciebie mieszka jakiś doświadczony miłośnik astronomii?

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molkon oczywiscie twoja kasa to twoj wybor :)

aczkolwiek nijak sie ma ten teleskop do twoich zalozen z pierwszego postu

- kwota nie taka jaka podales

- do zdjec sie delikatnie mowiac, srednio nadaje (nie napisze, ze sie nie nadaje bo na sile to prawie wszystkie sie nadaja :))

- do ogladania oczywiscie sie nadaje, ale inne w tej cenie pokaza wiecej

- przez jakie teleskopy juz ogladales niebo, zeby sie nie zgadzac z tymi co widzieli co najmniej kilka teleskopow?

 

PS: moglbym jeszcze zapytac kogo sie radziles przy wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymuję się z zakupem (głównie z powodów finansowych). Po prostu przeglądam fora i staram się zbierać jak najwięcej informacji. A że akurat zobaczyłem zmasowaną krytykę po zakupie 102/1000 (jak już pisałem jednego z moich faworytów) przez molkona to bardzo chciałbym usłyszeć argumenty krytykujących.

 

Pytasz skąd jestem. Z Gdańska. I bardzo chętnie bym się przyłączył do obserwacji nieba w mojej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście prośba o przedstawienie argumentów przeciw (a może i za) teleskopowi, który wybrał molkon jest jak najbardziej aktualna :)

Czy Waszym zdaniem zakup tego zestawu za 1100 zł jest kiepskim pomysłem? Szczerze przyznam, że gdyby nie finanse to nie jestem pewny czy ten teleskop nie stałby już u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.