Skocz do zawartości

jaki teleskop pomoc dla nowego


molkon07

Rekomendowane odpowiedzi

polecili mi z forum astromanik ;)i tak to sa moje pieniadze moze i zalzoenia sie nei zgadzaja z moim pierwszym postem trudno sprawdzilem ceny tych 3 okularow sa naprawde drogie a tutaj 1100 zl bo jeszcze zbilem cene ;)

 

Następny post z taką ilością błędów będzie kasowany. Trudno pisać po polsku?

 

ps.

 

Skoro piszesz wcześniej że nie zgadzasz się nami to po co w ogóle się pytasz ?

Ty już swoje zdanie masz i nie słuchasz dobrych rad.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyjaś duma została urażona i marudzi. Ja chętnie takiego teleskopka bym przygarnął. Zero konkretów i tylko marudzenie. Trzymać poziom panowie. A starych duchem xxx nie warto słuchać.

Edytowane przez Janko
niegrzeczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjąć że to był zakup okularów z montażem do zabawy w astrofoto i teleskopem gratis to moze być. gorzej że te okularki moga nie działać sprawnie z docelowym teleskopem na wieś czyli 10" a nie popierdółką 102mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli KTOKOLWIEK ma dylemat z wyborem teleskopu to proponuję zakupić (i teraz powinny być werble) LORNETKĘ :yes:

P.S.

Myślę iż trochę bezdusznym jest POJECHAĆ po kimś , kto zakupił swój pierwszy teleskop , tylko dlatego że "my" kupilibyśmy inny . Niech rozwijają ludziska swoje skrzydełka , a sami z czasem "dojdą" czego od nieba oczekują . Moim zdaniem nie powinniśmy od razu im tych skrzydełek podcinać :no:

P.S.2

Dwa razy napisałem SKRZYDEŁKA i już mam ochotę na takie z chrupiącą , mocno przyrumienioną skórką . :lol:

Edytowane przez xinins
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla złaknionych konkretow

- prosze sobie obliczyc powierzchnie zbierajaca swiatlo w refraktorze 104mm i Newtonie 8 cali

- prosze wbic sobie do glowy, ze to teleskop zbiera swiatło a nie okular (tak wiem lekkie uproszczenie ale celowe, aby bylo bardziej zrozumiale dla poczatkujacych)

- mnostwo konkretow zostalo juz na tym forum napisane o naprawde wielu teleskopach

- jesli nadal nie jestes pewny (i nie wierzysz starym pierdzielom :)) to pozostaja ci juz tylko empiryczne doznania (opinia wlasna)

 

PS: jesli nie masz u kogo popatrzec przez dany teleskop to sam sobie zorganizuj pokaz

niektore sklepy daja mozliwosc sprawdzenia produktu u siebie w domu

czyli zamawiasz dajmy na to 3 teleskopy, wybierasz jeden a pozostale odsylasz

PS2: jesli szukasz tylko aprobaty dla dokonanego wyboru z pominieciem rad (starych pierdzieli) to mozesz sie jej nie doczekac :)

Edytowane przez prototype79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop nie jest zły, cena całkiem fajna jak na taki zestaw. Do strofoto się zbytnio nie nadaje, ale założone 4000 zł to i tak mało jak na astrofoto, więc po prostu skup sie na tym co możesz zobaczyć własnymi oczami i zakupionym już sprzętem. Musisz wiedzieć że jest to teleskop planetarny. Czyli do galaktyk, mgławic itp, jakby trochę mniej się nadaje aczkolwiek tez się da tym poobserwować. Tyle że do obiektów głębokiego nieba jest trochę mała apertura, ale tym się póki co nie przejmuj. Jak będzie pogoda to wystaw teleskop przed blok, wyceluj, w Księżyc, Jowisza, albo Marsa, bo to najprostsze obiekty na początek. Jak po jakimś czasie stwierdzisz że chciałbyś jednak jakiś inny sprzęt to ten możesz zawsze odsprzedać i raczej nie powinieneś być zbytnio na tym stratny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poniekąd rozumiem nowego kolegę. Chęć kupienia teleskopu jak najszybciej, jest wielka i niektórym trudno się jej oprzeć... Co prawda zapytał o jedno a kupił drugie, ale ten zakup wcale nie jest taki zły-niezła luneta dla początkującego, niezły montaż, kilka dodatkowych gadżetów i to za lekko ponad 1000 zł... Poogląda planety, sprawdzi czy astronomia to jest zajęcie dla niego i wtedy może dokona bardziej przemyślanego wyboru.

A kolegom z dużym sprzętem radzę się tak nie denerwować, nie każdy może sobie pozwolić na 'gabaryty'... :friends:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi się tutaj to nie spodobało krytyka bez żadnych argumentów...reszte dzięki za wsparcię

Molkon, nie przejmuj się za bardzo. Niektórzy tacy już są, że marudzą. :swear:

Jednak porad tych marudzących warto posłuchać, bo wiedzą, dlaczego marudzą. :albert:

Zaś najlepszy sprzęt to ten, którego używamy, nie przechowujemy w piwnicy :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Janko trafił w 10chę

 

Zaś najlepszy sprzęt to ten, którego używamy, nie przechowujemy w piwnicy :astronom:

Malkon jeżeli zapytasz ""jaki sprzęt wybrać" to większość z forumowiczów doradzi Ci coś innego . Podobnie jakbyś zapytał "jaki samochód kupić" , czy która firma produkuje najlepsze hm -skarpety-

Nie możesz sobie brać do serca negatywnych komentarzy i czekać na aplauz za dokonany zakup .

Po prostu "każdy" ma swoje zdanie i właśnie dzięki temu istnieją takie fora (oby jak najdłużej).

Edytowane przez xinins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.