Skocz do zawartości

Gwiazdozbiór Oriona (M42), Zlot Oderne 2012


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prezentuje mój dorobek ze zlotu, jako ze fociłem na statywie (takim za 39 zł..;) ), wiec czasy to 10s, i lekko pojechanie, ale trudno ;)

 

Zdjęcie wynikowe to 44x10s , bez darków i itp... , obróbka sprowadzała sie do DSS i wyciągnięcia na krzywych i poziomach.. Liczę ze się tez coś pobawicie..;) i lepiej coś wyjdzie, wiec wrzucam stacka w TIFF. No piszcie co myślicie, to moje pierwsze udane (wg mnie) astro foto...

orion11.jpg

Edytowane przez Mat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 44x10s , DSS i

 

 

Coś mi tu nie gra. Na wyniku jest duży szum , wygląda jak jedna klatka ISO 1600...bez składania.

Jakie były parametry jednej fotki ? iso i obiektyw ?

Możesz wstawić pojedynczą klatkę ? Jak masz rawy , daj jpg chce zobaczyć z ciekawości.

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISO 800, pomyliłem się obiektyw to zwykły z Canona 18-55, ustawiony na 55 mm, przysłona f/5.6

 

dlatego wstawiłem stack, moze ktos cos lepiej sie zna to obrobi w rzuci..

 

Oriona robiłem w jpg... zapomniałem ustawić raw.

 

może sie nie znam ale ta fotka jest najlepsza... hmm... robiłem tez inne fragmenty nieba i nie jest zadowolony z efektów... no może porostu, nie umiem tego poskładać ;)

Pisałem w tym temacie http://astropolis.pl/topic/35467-astrofotografia-a-bezlusterkowce/page__p__419426__fromsearch__1#entry419426 ze mam problem z tym obiektywem kitowym w canonie 1000D, potem wrzucę inne astro fotki ze zlotu ale już na innym obiektywie... no zobaczymy

surowa.jpg

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obiektyw kitowy od Canona jest kompletnie do dupy. Nigdy nie udało mi się nim jakichkolwiek sensownych rezultatów osiągnąć.

 

masz całkowitą rację.. dlatego tez, po powrocie ze zlotu.. jak obrobiłem tego oriona... no niby sie cieszyłem ale hmmm... poszłem na balkon...zasieg ledwo 4 mag..., niebo w lekkiej łunie..., dookoła dym z kominów.. i popatrz sie co wyszło..., a na zlocie to było przecież znacznie lepsze niebo

 

użyłem obiektywu 135mm który podobno ma 40 lat.... przysłona 2.8, no ciekawe co by było jakbym go uzył na zlocie...

 

no płomyk sie załapał tak na granicy widzialności ;)

 

a i szczegóły:

to było 20x 2,5s !! iso 400!!

orion_135mm.jpg

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.