Skocz do zawartości

Zdjęcia testowe i złożenie - DSS oraz IRIS


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nie dawało mi spokoju poprawne składanie zdjęć. Można powiedzieć, że byłem "rozdarty" pomiędzy Deep Sky Stacker`em a IRIS`em. Maxim gdzieś tam się przewija ale jak dla mnie jest ciągle zbyt zaawansowany i nie do końca potrafię go rozpracować.

Skupiłem się na DSS i IRIS.

Dzisiaj zrobiłem kilka klatek z balkonu.

20x60sek ISO800

18x30sek ISO800

EOS350 obiektyw Helios 50mm

Darki

Obszar nieba - najjaśniejsze 2 gwiazdy to koniec dyszla Wielkiego Wozu.

 

Materiał złożyłem z tych samych klatek w DSS i IRIS (wszystko jak w tym TURORIALU)

IRIS - zrobiłem lekkie poprawki kosmetyczne

stack-subsky-wb-asinh_1280.jpg

 

DSS

Untitled-1_1280.jpg

 

Na obu zdjęciach majaczy M101(7.70mag) i Galaktyka Wir - M51 (8.40 mag) ale jakość końcowego zdjęcia nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Polecam IRIS każdemu i przestudiowanie tutoriala. DSS należy do "przyjemnych" programów ale nie sądzę abym do niego jeszcze wrócił.

 

Astropozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie dawało mi spokoju poprawne składanie zdjęć. Można powiedzieć, że byłem "rozdarty" pomiędzy Deep Sky Stacker`em a IRIS`em. Maxim gdzieś tam się przewija ale jak dla mnie jest ciągle zbyt zaawansowany i nie do końca potrafię go rozpracować.

Skupiłem się na DSS i IRIS.

Dzisiaj zrobiłem kilka klatek z balkonu.

20x60sek ISO800

18x30sek ISO800

EOS350 obiektyw Helios 50mm

Darki

Obszar nieba - najjaśniejsze 2 gwiazdy to koniec dyszla Wielkiego Wozu.

 

Materiał złożyłem z tych samych klatek w DSS i IRIS (wszystko jak w tym TURORIALU)

IRIS - zrobiłem lekkie poprawki kosmetyczne

stack-subsky-wb-asinh_1280.jpg

 

DSS

Untitled-1_1280.jpg

 

Na obu zdjęciach majaczy M101(7.70mag) i Galaktyka Wir - M51 (8.40 mag) ale jakość końcowego zdjęcia nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Polecam IRIS każdemu i przestudiowanie tutoriala. DSS należy do "przyjemnych" programów ale nie sądzę abym do niego jeszcze wrócił.

 

Astropozdro.

 

Kilka pytań:

W jaki sposób fotografujesz? Obrabiasz pliki raw .cr2 czy od razu otwierasz każde ekspozycje z IRIS?

 

Ja z Canona składam tylko w IRIS, trochę zębów czasu nałamałem ale to w tej chwili najlepiej składający program duże DLSR'owe obrazki.

Maxim nie daje rady przy załóżmy 50 obrazkach w FITS (przekonwertowane z CR2).

DSS natomiast składał dobrze ze starszych Canonów, ale na nowszych to ma spory problem.

Jak widać tutaj IRIS żyje i jest ciekawie rozwijane : http://www.astrosurf.com/buil/us/iris/iris.htm

 

Znalazłem niedawno takie cudeńko (nie testowałem jeszcze):

http://www.backyardeos.com/

 

Może przetestujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, widać ze IRIS jest lepszy, bez dwóch zdań... ale sam przyznaj... DSS, wystarczy.. kilka kliknięć i już.. a w IRISIE... nei wiem... ja nie moglem przez to przebrnąć, jest znacznie trudniejszy..:(, i znacznie wiecej czasu zabiera.. wiadomo jak już ktoś go ogarnie to i sprawniej idzie pewnie... ale będę próbował..

 

wstawisz finalne zdjęcie? jestem ciekawy jak wyszło :)

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, widać ze IRIS jest lepszy, bez dwóch zdań... ale sam przyznaj... DSS, wystarczy.. kilka kliknięć i już.. a w IRISIE... nei wiem... ja nie moglem przez to przebrnąć, jest znacznie trudniejszy..:(, i znacznie wiecej czasu zabiera..

 

Ciekawe czy nie można by zrobic jakiejś nakładki do IRISa coś jakby skrypt automatyczny. Jak akcja w PS.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie można by zrobic jakiejś nakładki do IRISa coś jakby skrypt automatyczny. Jak akcja w PS.

 

Andrzej

 

 

Oczywiscie :)

I to wielka zaleta tego programu :)

 

Przykładów w sieci jest sporo - ja polecam : http://dandjreed.homedns.org/iris/iris.html

 

 

ax

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.