Skocz do zawartości

Wolarz,Korona Północna


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne. Też mam w planach tworzenie takich map, ale z dłuższej ogniskowej i znacznie większej ilości ujęć oczywiście, tylko czasu i pogody wiecznie brakuje. Muszę też EQMosaic opanować, ale to nie powinno być zbyt trudne.

 

Powiedzmy, że już uda mi się projekt zrealizować. Jest w necie jakiś darmowy soft pozwalający na wgranie tak dużego zdjęcia i używanie zooma do buszowania po interesujących nas fragmentach nieba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że już uda mi się projekt zrealizować. Jest w necie jakiś darmowy soft pozwalający na wgranie tak dużego zdjęcia i używanie zooma do buszowania po interesujących nas fragmentach nieba??

 

Myślałem o technologii flash. Duże panoramy 360 stopni są tak robione. Jakościowo wygląda to całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Też mam w planach tworzenie takich map, ale z dłuższej ogniskowej i znacznie większej ilości ujęć oczywiście, tylko czasu i pogody wiecznie brakuje. Muszę też EQMosaic opanować, ale to nie powinno być zbyt trudne.

 

Powiedzmy, że już uda mi się projekt zrealizować. Jest w necie jakiś darmowy soft pozwalający na wgranie tak dużego zdjęcia i używanie zooma do buszowania po interesujących nas fragmentach nieba??

Mapy z większą ogniskową. Nie wiem czy to jest wykonalne pod Polskim niebem. Nie ma pogodnych nocy aż tak dużo. Praca na lata. No ale jakby już taka mapa powstała to ... :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy z większą ogniskową. Nie wiem czy to jest wykonalne pod Polskim niebem. Nie ma pogodnych nocy aż tak dużo. Praca na lata. No ale jakby już taka mapa powstała to ... :Salut:

 

jest jeszcze gorzej, mam niebo angielskie :P, ale jest to jakieś wyzwanie. fotkom wymiataczy forumowych raczej nigdy nie dorównam z posiadanym sprzętem , a taka mapa/mozaika interesujących obszarów nieba byłaby czymś co niewielu chce się robić i byłaby niezłym projektem na dłuższy okres, na który miałbym motywacje (bo jakoś do popularnych Emek coraz mniej chce mi się podchodzić).

 

Jest w necie jakiś darmowy soft pozwalający na wgranie tak dużego zdjęcia i używanie zooma do buszowania po interesujących nas fragmentach nieba??

 

Zoomify Express

 

Dzięki Marek. Zawsze jakoś wydawało mi się, że Zoomify jest płatnym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - to by było dobre - nieboskłon na 360 stopni.

W sumie ten temat traktuję jako mały test - chciałem zobaczyć jak to wyjdzie. Widać sens jest tylko przydały by się dłuższe czasy naświetlania.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamus - może połączymy siły?

 

pewnie :) potencjalnym problemem byłoby zgranie skali zdjęć z różnych ogniskowych, ale pewnie jakos byłoby to do obejścia.

 

zastanawiam się też czy na początek nie zrobić mozaiki z pojedynczych klatek większych obszarów, a dopiero jako faza druga projektu bawić się w zbieranie większych ilości klatek dla zmniejszenia szumu.

 

Muszę też przetestować jak Microsoft ICE będzie sobie radził z łączeniem klatek z różnych nocy gdzie warunki atmosferyczno/Księżycowe mogą być różne i zaświetlenie tła inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w niedzielę przeprowadziłem pierwsze testy. 4 pojedyncze klatki, każda po 3 minuty. niestety Microsoft ICE nie chciał zrozumieć, że to mozaika i musiałem składać w Canonowskim PhotoStich. Nie wiem dlaczego ICE odrzucił ujęcia mówiąc, że nie są one częścią jednej panoramy, szkoda bo ten program świetnie sobie radzi z wyrównaniem jasności pomiędzy poszczególnymi częściami mozaiki.

na razie to tylko testy, więc estetycznego szału nie ma. Widzę od razu, że pojedyncze klatki nie będą dobre na takie mapy z dwóch powodów: na jednej klatce mało szczegółów widać oraz szum jest tak widoczny, że psuje to efekt. Poza tym na miejscach gdzie klatki się nakładają sum się uśrednia i widać to jako wyraźnie mniej zaszumiony rejon. Zakładam, że przy robieniu mozaiki ze stacków, wpływ wyrównania szumu będzie mniejszy .

 

uwaga, duży plik 3,5MB. ktoś zgadnie jaki to rejon? :)

 

mozaika 1.jpg

Edytowane przez bamus
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakoś wydawało mi się, że Zoomify jest płatnym softem.

Bo chyba jest.

 

Ja używam do wyswietlania takie składaków programu pano2vr, który konwertuje już złożoną panorame do formatu flasha lub html5.

Program jest dedykowany głównie do panoram sferycznych takich jak ta: http://www.piotrpotepa.art.pl/custom_pages/Pano/wiatrak.html

Można w nim jednak spokojnie robić panoramy płaskie i to niekoniecznie poziome. Przyklady z gwiazdkami:

http://www.piotrpotepa.art.pl/custom_pages/Pano/drzewo_pano.html

http://www.piotrpotepa.art.pl/custom_pages/Pano/wiatrak_pano.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.