Skocz do zawartości

QHY 5 T probem z instalacją


majronx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dwa dni temu nabyłem Kamerkę QHY 5 Tniestety mam spory problem z jej instalacą na moim lapku.

Poniże zamieszczę screeny i opis,prosze o pomoc w czym tkwi problem,z góry dziękuję za porady.

 

Laptop BENQ P-52EG

system WIN XP SP 3 dzisiaj instalowany.

Przed podłączeniem instaluję sterowniki pobrane e strony http://www.qhyccd.com/download.html

QHY5T 64/32bit winUSB Driver

oraz

QHY5T ASCOM Driver

podłanczam pierwszy raz kamerkę i...

Na pasku pojawia się dymek z informacją ze urządzenia działa poprawnie po chwili następna informacja trochę gosza..screen1 i już tak za każym razem jak podłanczam.

w PHD tez jej nie rozpoznaję screm 2 i 3

Kamerka na 100% sprawna i działająca bo sprawdzałem na innym laptopie z wgranym win7 i działa,ale tylko w programie QGVideo5T w PHD wywala ten sam komunikat co na moim Xp.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kamerkę tej firmy tylko, że IMGOH. Miałem podobny problem? Odinstalowałem sterowniki i wgrałem jeszcze raz. Tylko przy wgrywaniu trzeba pamiętać o odpowiedniej kolejności - nie wiem czy przy twojej kamerce też jest to wymagane.

Instalacja wygląda tak:

 

  1. Run the driver install program.
  2. Connect the IMG0H with the computer. Do not connect the 9pin cable now.
  3. System will find new device. Wait till installation finished(In XP select “No”->”Next Step”->”Install automaticly.
  4. Use 9pin power cable connect DC201 and IMG0H. Please note the side with EMC ring should connect to DC201.
  5. Connect DC201 with 12V input. The LED of DC201(+15,-15.+5) should be on.
  6. Run the EZPlantary programchoose “camera-scan camera”, now the IMG0H will be on, click one resolution, the realtime image will show.
  7. There are 4 LEDs in the camera, if the guiding port is in use, they will be on, otherwise they are off.

 

 

Jeszcze jedna sprawa, do kamerki podłączałem przedłużacz USB 2.0 i system wywalał taki komunikat jak na twoim obrazku ( z lewej strony) oraz, że USB 2.0 może pracować szybciej. Gdy odłączyłem ten przedłużacz system siedzi cicho

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kamerkę tej firmy tylko, że IMGOH. Miałem podobny problem? Odinstalowałem sterowniki i wgrałem jeszcze raz. Tylko przy wgrywaniu trzeba pamiętać o odpowiedniej kolejności - nie wiem czy przy twojej kamerce też jest to wymagane.

Instalacja wygląda tak:

 

  1. Run the driver install program.
  2. Connect the IMG0H with the computer. Do not connect the 9pin cable now.
  3. System will find new device. Wait till installation finished(In XP select “No”->”Next Step”->”Install automaticly.
  4. Use 9pin power cable connect DC201 and IMG0H. Please note the side with EMC ring should connect to DC201.
  5. Connect DC201 with 12V input. The LED of DC201(+15,-15.+5) should be on.
  6. Run the EZPlantary programchoose “camera-scan camera”, now the IMG0H will be on, click one resolution, the realtime image will show.
  7. There are 4 LEDs in the camera, if the guiding port is in use, they will be on, otherwise they are off.

 

 

Jeszcze jedna sprawa, do kamerki podłączałem przedłużacz USB 2.0 i system wywalał taki komunikat jak na twoim obrazku ( z lewej strony) oraz, że USB 2.0 może pracować szybciej. Gdy odłączyłem ten przedłużacz system siedzi cicho

 

 

 

Problem częściowo rozwiązany :g: zmieniłem na inny kabel USB i poszło wszystko ładnie z instalacją sterowników.Wykrywa kamerkę za kazdym razem,działa w QGVideo5T,ale w PHD niestety dalej wywala ten sam komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja jest prosta

na stronie producenta pobierz całą paczkę driverów dla tej kamery link:

http://www.qhyccd.com/ASTROSOFTBE/QHY5%20AstroSoftBe.rar

znajdziesz instalator w jednym katalogu qhy5 i qhy5_1024

i właśnie pod PHD musisz zainstalować qhy5 1024

przynajmniej u mnie tak działa

jak chcesz korzystać z QGVideo instalujesz zwykły sterownik qhy5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja jest prosta

na stronie producenta pobierz całą paczkę driverów dla tej kamery link:

http://www.qhyccd.com/ASTROSOFTBE/QHY5%20AstroSoftBe.rar

znajdziesz instalator w jednym katalogu qhy5 i qhy5_1024

i właśnie pod PHD musisz zainstalować qhy5 1024

przynajmniej u mnie tak działa

jak chcesz korzystać z QGVideo instalujesz zwykły sterownik qhy5

Pobrałem ,zainstalowałem i dalej lipa, po wybraniu kamerki w Pdh wywala błąd,z czymś się to gryzie,ale nie mam pojęcia z czym.

Może ktoś opisze po kolei procedurę jak instalować(i jakie) sterowniki do kamerki i ascom.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy błąd w PHD wywala Ci po wybraniu ASCOM v5 CAMERA czy już jak pole wyboru kamerki (lista rozwijana) i po naciśnięciu OK dopiero masz błąd?

 

Możesz wejść w ustawienia kamerki?

 

Ja zainstalowałem platformę ASCOM, potem sterowniki z płyty którą dostałem, podpiąłem kamerkę (win zainstalował sprzęt) i wszystko smiga bez problemu (nie mogę tylko w Guidemasterze uruchomic kamerki, ale i tak korzystam z PHD).

co prawda mam 5v a nie 5t.

 

P.

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy błąd w PHD wywala Ci po wybraniu ASCOM v5 CAMERA czy już jak pole wyboru kamerki (lista rozwijana) i po naciśnięciu OK dopiero masz błąd?

 

Możesz wejść w ustawienia kamerki?

 

Ja zainstalowałem platformę ASCOM, potem sterowniki z płyty którą dostałem, podpiąłem kamerkę (win zainstalował sprzęt) i wszystko smiga bez problemu (nie mogę tylko w Guidemasterze uruchomic kamerki, ale i tak korzystam z PHD).

co prawda mam 5v a nie 5t.

 

P.

 

Po nacisnięciu ok pojawia się błąd i program sie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zainstalujesz stery to w PHD nie ASCOM tylko CCD Camera

chyba - nie pamiętam dokładnie ale któraś na samym początku

 

Niestety, nie dział pod zadną z opcji,przy jednych pisze ze kamera nie podłączona przy innych pokazuję błąd programu.

Bede dalej kombinował,bo to na pewno wina sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź w właściwościach windy czy widzi urządzenie i czy nie ma wykrzykników , pytajników przy urządzeniu

Tak widzi i nie ma zadnych wykrzykników i pytajników.

:g:

Coś na pewno jest ze sterami,nawet jak jest odłączona camerka i w phd wybiorę ASCOM v5 wywala błąd

Edytowane przez majronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to omoze, ale jak ja instalowalem moaj QHY5v to postepowalem wg ponizeszej instrukcji i wszystko dziala :

 

QHY5v Mono Camera - Quick Start Guide

1, Do Not Connect the Camera to your PC yet!

2, Install ASCOM platform 5 and update

3, Run the QHY5v System Driver file from the CD

4, Run the QHY5v ASCOM driver file from the CD

5, Connect the QHY5v camera to a USB2 port.

6, Don't let Windows connect to the Internet to search for a driver,

7, Specify that Windows installs the driver automatically, ignore any warnings!

8, Windows will install the first (base) driver component, be patient.........

9, Install QGVideo planetary imaging software

10, Start - then close QGVideo, this will initiate the 2nd driver component installation

11, Install the 2nd (IO) driver component, answer as before

12, Install PHD Guiding software

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to nie problem ze sterownikami kamery ale z platformą ASCOM - nawet nie dochodzi do wyboru kamery (a powinien być jeszcze no simulator).

Wg mnie gdyby to była kwestia sterowników kamery to po wyborze urządzenia byłby problem, nie przed.

 

Może całkowicie odinstaluj ASCOM'a (wywal z rejestru), zainstaluj ponownie i dla pewności możesz EQDIR zainstalować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to nie problem ze sterownikami kamery ale z platformą ASCOM - nawet nie dochodzi do wyboru kamery (a powinien być jeszcze no simulator).

Wg mnie gdyby to była kwestia sterowników kamery to po wyborze urządzenia byłby problem, nie przed.

 

Może całkowicie odinstaluj ASCOM'a (wywal z rejestru), zainstaluj ponownie i dla pewności możesz EQDIR zainstalować :-)

 

Wieczorem.po pracy bedę dalej z tym wałczył wg wskazówek.Liczę ze w końcu się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem.po pracy bedę dalej z tym wałczył wg wskazówek.Liczę ze w końcu się uda.

Udało się w koncu.Wina leżała po stronie sterowników ASCOM.

Zainstalowałem wersję ASCOM 5b i wszystko już śmiga jak należy,teraz pora na testy w warunkach bojowych.

Mam nadzieję, ze bedzie już tylko lepiej.

Dziękuję ze porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.