Skocz do zawartości

Orion na szeroko


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Z racji nudy postanowiłem posadzić Canona na statywie i wylecować w Oriona.

Jest to moja całkowicie pierwsza próba astrofotografii jakiejkolwiek, więc proszę o wyrozumiałość.

30x5", 30x3", ISO 1600, Canon 20D, 85mm 1.8@3.2. 6 darków.

Stackowane w DSS, odjęty później sztuczny flat tą metodą:

http://www.astro.uni-bonn.de/~mischa/ps/gradient.html

Gwiazdy są niebieskie z racji aberracji, tak? Nie wiem jak się tego pozbyć. I na dużym powiększeniu gwiazdy są plackami a nie punktami...

32-bitowy tiff- nie wiem jak go obrobić. Zamieniam na 16-bitowy bo tu już mam jakieś pojęcie, ale traci się dużo dynamiki (jądro mgławicy przepalone :( )

Ale są i plusy- złapał się cień Końskiego Łba :)

Proszę o jakieś rady na następny raz ;) Wiem, sztucznie trochę to wygląda, przez ten sztuczny flat, ale bez niego było totalnie koszmarnie (duże LP).

Pozdrawiam! :)

Clipboard01.jpg

Edytowane przez Krawat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postackowałem ten sam materiał na lepszym kompie i gwiazdki wyszły bardziej punktowe. Po usunięciu dominanty tła (LP) coś tam już widać.

Może ktoś się pokusi o obróbkę i pokazanie "z czym to się je"? TIFF 80 mb.

http://speedy.sh/H92zd/Autosave.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A możesz napisać (jakoś pokrótce w punktach) jakie operacje wykonywałeś na tym zdjęciu, żeby je tak wyciągnąć?

1. Wrzuciłem to do Pleiades PixInside (chyba tak się to pisze). Podciągnąłem poziomy i krzywe. Następnie wykonałem usunięcie gradientu.

2. Lekkie poprawki w PS+fajny plugin do poprawiania przesuniętych gwiazdek.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej, różnica jest kolosalna, a to iso 400! Jakie body? I czy modyfikowane? Mam obiektyw 135mm, z tym że nie mam na czym tego poprowadzić- 3 minuty to już całkiem sporo, eq3-2 chyba już by wysiadło, co? pewnie eq-5 potrzebne do takiej ogniskowej... Na czym prowadziłeś to zdjęcie? ;)

Próbuję ogarnąć sobie IRISa, bo jest darmowy, ale ciężko mi to idzie- przy próbie otwarcia TIFFa wyskakuje error :(

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISO 400 EOS 350D wtedy jeszcze nie modyfikowany. A posadziłem to na Astrotracku.

IRIS jak najbardziej ok ale musisz go dobrze skonfigurować. Pliki RAW skonwertuj do formatu IRIS`a czyli PIC.

 

ogarnij ten tutorial - http://www.saratogaskies.com/articles/cookbook/index.html#IRIS_Setup

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pomocy jeszcze raz!

Podszedłem do tego jeszcze raz- udało mi się wyciągnąć jeszcze coś z samej m42 i okolic, nawet Koński Łeb majaczy dość wyraźnie, ale jak do jasnej... pozbyć się tego gradientu? Nie umiem tego rozpracować :< Gdyby mi się to udało, to naprawdę byłbym zadowolony z efektu nawet pomimo dość dużego szumu. Pamiętajcie, że to sumarycznie nieco ponad 2 minuty materiału z balkonu :szczerbaty:

Bo na razie wersja finalna musi mieć obcięty dół :szczerbaty:

Autosavve.jpg

orionekk.jpg

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.