Skocz do zawartości

Synta 8 - nieostry obraz


fillion

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mocowania szukacza to moim zdaniem jest wadliwie skonstruowane, ponieważ szukacz wsuwany jest w mocowanie od dołu i akurat u Mnie ma tendencję do wylatywania. A ten kolega pomyślał właśnie logicznie i zamocował to bezpiecznie, czyli odwrotnie i przynajmniej nie ma ryzyka że mu wyleci jak słabo przykręci "dociski".

Coś musisz mieć nie tak. Te śrubki służą do regulacji szukacza a nie do zaciskania. Trafiają w rowek w szukaczu - z drugiej strony jest gumowy pierścień (oring) ograniczający i uniemożliwjający wypadnięcie szukacza. Prawdę mówiąc nie wiem czy dałbym radę "wyrwać" szukacz z tego mocowania, o samoistnym wypadaniu nie ma mowy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no źle zrozumiałeś. Mnie chodziło o to mocowanie co jest na tubie i chyba to sie stopką zowie.

To z niej szukacz Mi czasem wysuwa się, bo wkładany jest od dołu przecież. Dociskająca śruba musi być bardzo mocno dokręcana a gwint już nie jest pierwszej młodości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Jestem totalnym laikem wiec prosze o lagodny wymiar kary.

Kupilem corce pod choinke tzn mikolaj Synte 8 (skywatcher 200p) czekalismy 2 noce zeby niebo bylo gwiezdziste i wczoraj takie bylo. Najpierw nakierowalismy teleskop na jasna gwiazde na zachodzie przez okno z domu i wprawdzie byla nieostra ale bylo ja widac i to calkie spora. Postanowilem wiec wziac teleskop na zewnatrz do ogrodu i tu pojawil sie problem. Totalnie nic nie bylo widac. Nakierowywalem na wszystkie janse obiekty i nic. Doszedlem rowniez do pokretla wyciagu ktore na poczatku bylo zablokowane ale w koncu zadzialalo. Dalej nic. Prosze was o pomoc. Co robie zle. Jesli trzeba porobie zdjecia jak wszystko jest polaczone. Dziwi mnie to ze na poczatku w domu widzialem gwiazde a na zewnatrz nie wiedzialem totalnie nic. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem totalnym laikem wiec prosze o lagodny wymiar kary.

Kupilem corce pod choinke tzn mikolaj Synte 8 (skywatcher 200p) czekalismy 2 noce zeby niebo bylo gwiezdziste i wczoraj takie bylo. Najpierw nakierowalismy teleskop na jasna gwiazde na zachodzie przez okno z domu i wprawdzie byla nieostra ale bylo ja widac i to calkie spora. Postanowilem wiec wziac teleskop na zewnatrz do ogrodu i tu pojawil sie problem. Totalnie nic nie bylo widac. Nakierowywalem na wszystkie janse obiekty i nic. Doszedlem rowniez do pokretla wyciagu ktore na poczatku bylo zablokowane ale w koncu zadzialalo. Dalej nic. Prosze was o pomoc. Co robie zle. Jesli trzeba porobie zdjecia jak wszystko jest polaczone. Dziwi mnie to ze na poczatku w domu widzialem gwiazde a na zewnatrz nie wiedzialem totalnie nic. Z gory dziekuje za pomoc.

 

powodów może być kilka od niedokładnego osadzenia okularu w wyciągu, po zła kolimację najlepiej napisz skad jestes i może ktoś mieszka w pobliżu i osobiście mógłby Ci pomóc.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powodów może być kilka od niedokładnego osadzenia okularu w wyciągu, po zła kolimację najlepiej napisz skad jestes i może ktoś mieszka w pobliżu i osobiście mógłby Ci pomóc.

Dzieki za szybka odpowiedz. Mieszkam w Newcastle Upon Tyne w Wielkiej Brytanii i tu pewnie rodzi sie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moe być problem:), w ciagu dnia sprawdź na jakimś odległym budynku np czy ostrzy oczywiście tuba musi być ustawiona na przeciwną stronę aniżeli świeci słońce bo można uszkodzić wzrok. nie wiem jakie masz okulary jeśli kitowe to włóż 25 mm w wyciąg i spróbuj wyostrzyć na jakimś obiekcie. Obraz oczywiście będzie odwrócony:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okular wlozylem. W ciagu dnia patrzylem prze zniego i bylo ok. Szukacz pokrywal sie z okularem mniej wiecej. Fakt bylo nie ostro ale ten temat juz rozwiazalem. Jak wygladala ta gwiazda? Ciekawe pytanie, Byla najasniejsza a niebo bylo jeszcze nie dokonca ciemne Bylo to okolo 16-17. Gwiazda znajdowala sie na zachod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem obu kitowych. co to jest przedluzka? Jesli to pomoze to moge pozniej wkleic zdjecie jak mam to popodlaczane. Teraz mi sie jeszcze przypomnialo ze czytajac instrukcje ustawialem szukacz do teleskopu koryzstajac z 3 srob zewnetrznych tuby. Czy to moglo spowodowac ze moja nadgorliwosc doprowadzila to tego ze nic nie widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.