Skocz do zawartości

Nowy montaż ze stajni AP


Rekomendowane odpowiedzi

I po to jadę na NEAF, gdzie już w czwartek (NEAIC) będzie miał swoją premierę oficjalną (i podobno super cenę promo w niedzielę). Mam nadzieję się z nim bliżej tam zaprzyjaźnić. Wreszcie enkoder w niższej wersji niż 3600. Wypatrujcie jego zdjęć i komentarzy w wątku relacji: http://astropolis.pl/topic/38268-neafneaic-najwieksze-targi-astronomiczne-live/

 

Cena ok. 13 000 $ + prawie 4 000 $ za enkoder, czyli poziom cenowy ASA DDM85 (przy tej samej nośności 100kg), z którym chce on konkurować bezpośrednio. Robi się ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po to jadę na NEAF, gdzie już w czwartek (NEAIC) będzie miał swoją premierę oficjalną (i podobno super cenę promo w niedzielę). Mam nadzieję się z nim bliżej tam zaprzyjaźnić. Wreszcie enkoder w niższej wersji niż 3600. Wypatrujcie jego zdjęć i komentarzy w wątku relacji: http://astropolis.pl/topic/38268-neafneaic-najwieksze-targi-astronomiczne-live/

 

Cena ok. 13 000 $ + prawie 4 000 $ za enkoder, czyli poziom cenowy ASA DDM85 (przy tej samej nośności 100kg), z którym chce on konkurować bezpośrednio. Robi się ciekawie :)

 

nie rozumiem tylko dlaczego zrezygnowali z 1200-tki, przecież 1600-tka to sprzęt zupełnie innej klasy i dużo droższy, bracia B na pewno się cieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok. 13 000 $ + prawie 4 000 $ za enkoder, czyli poziom cenowy ASA DDM85 (przy tej samej nośności 100kg), z którym chce on konkurować bezpośrednio. Robi się ciekawie :)

 

Hmm, nie wiem jak kto ale ja bym wybierał w ciemno DDM85, przy takiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko dlaczego zrezygnowali z 1200-tki, przecież 1600-tka to sprzęt zupełnie innej klasy i dużo droższy, bracia B na pewno się cieszą.

 

 

Zapewne zrezygnują też z 3600, bo 1600GTO ma 100kg nośności, a 3600GTO 136kg.

Bez sensu mieć w ofercie oba - zwłaszcza, że w 1600GTO wprowadzili enkodery, także el-capitain nie ma jakieś przewagi technologicznej nad młodszym bratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam zapytać Rolanda o strategię modeli, ale podejrzewam, że wytłumaczenie jest proste. AP nie jest dużą firmą i obawiam się, że nie są w stanie produkować tyle modeli. Skupią się na 2 - lekki i tani Mach 1 oraz ciężki koń roboczy - AP1600. Kiedyś takim koniem był AP1200, ale Paramount skutecznie nawiązał z nim walkę i wielu obserwatoriach wygryzł APeki. Teraz nowa szestnastka w zasadzie nokautuje Paramunta w każdej kategorii.

 

Poprzedni model AP3600 nie miał szans konkurować z Paramountem, bo był za wielki i za drogi. Teraz może się to zmienić. Pewnie 3600 zostanie w ofercie na "zamówienie", a skupią się na produkcji 1600, bo chcą go dostarczać szybko, bez słynnej już apekowej waiting listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem jak kto ale ja bym wybierał w ciemno DDM85, przy takiej cenie.

ASA to młoda marka i technologia przyszłości. Wiele osób lubi classic i oni wybiorą ukochane AP - o to bym się nie martwił. Każda z tych firm znajdzie swoich nabywców. Nowy AP to stara technologia w połączeniu z kawałkiem nowej, czyli tego, co jest w ASA (enkodery) - co więcej, nie w standardowej ofercie.

 

PS. Mój DDM85 jest gotowy. Przelew wyszedł w czwartek, więc mam nadzieję, że jak wrócę z NEAF to przywita mnie w biurze Astromarketu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zrezygnują też z 3600, bo 1600GTO ma 100kg nośności, a 3600GTO 136kg.

Bez sensu mieć w ofercie oba - zwłaszcza, że w 1600GTO wprowadzili enkodery, także el-capitain nie ma jakieś przewagi technologicznej nad młodszym bratem.

Ja myslę, że utrzymają "3600" ale po niewielkim liftingu z nośnością 200 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę, że utrzymają "3600" ale po niewielkim liftingu z nośnością 200 kg...

 

200kg tak jak piszesz, ale widłowy - z dwoma lub jednym ramieniem.

Odbiorcy profesjonalni preferują takie rozwiązanie, a te montaże są tak 2~3x droższe od 3600GTO (nie licząc Mathisa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini, przy zastosowaniach do 300kg w pro zaczyna być popularna ASA DDM160 (w dualu nosi nawet 600 kg). To w sumie dosyć unikatowa konstrukcja mająca te same plusy, co widły (brak flipa). Generalnie do 80 cm ofertujemy na DDM160, a dopiero 90-100 cm proponujemy widły DD. 160-tka ma też takim plus, że nie jest tak kosmicznie droga, jak wiele pro-wideł. W Polsce najbardziej znane wykorzystanie 160-tek to Maciej Konacki. Postawił już kilka zestawów na DDM160 i zachwala tak mocno, że przychodzą do nas kolejne zapytania o takie konfiguracje.

 

W sumie szkoda, że AP nie chce powalczyć w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.