Skocz do zawartości

M81 i M82 z Bieszczad


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny kadr i galaktyki pięknie wyszły ale kształt gwiazd okropny... Jak dla mnie strasznie to psuje odbiór.

Nie jestem zwolennikiem ostrej obróbki ale może w tym wypadku warto byłoby te gwiazdy sztucznie zaokrąglić.(tylko jak?)

Spróbuję te obiekty dzisiaj trafić bo strasznie mi się podobają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kadr i galaktyki pięknie wyszły ale kształt gwiazd okropny... Jak dla mnie strasznie to psuje odbiór.

Nie jestem zwolennikiem ostrej obróbki ale może w tym wypadku warto byłoby te gwiazdy sztucznie zaokrąglić.(tylko jak?)

Jak dorobię kalibrację, to spróbuję się zająć gwiazdkami. Mam nadzieję, że już nie będę miał z nimi więcej problemów po poluzowaniu soczewki.

 

Kompozycja kadru zaskakująca. To celowy zamysł ?

Jacek

Tak wyszło po wykadrowaniu.

 

Dasz Pełną klatkę?

Wrzucam pełną klatkę, ale tym razem po kolejnym podejściu do obróbki, bez tak szybkiego kadrowania. Przycięte będzie tylko na tyle, aby nie było "pojechanych boków". 2 zdjęcie bez resize'u.

pelnawy2_v2.jpgpelna_v2.jpg

 

Zdravim

Edytowane przez Iluvatar
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorobię kalibrację, to spróbuję się zająć gwiazdkami. Mam nadzieję, że już nie będę miał z nimi więcej problemów po poluzowaniu soczewki.

 

 

Tak wyszło po wykadrowaniu.

 

 

Wrzucam pełną klatkę, ale tym razem po kolejnym podejściu do obróbki, bez tak szybkiego kadrowania. Przycięte będzie tylko na tyle, aby nie było "pojechanych boków". 2 zdjęcie bez resize'u.

pelnawy2_v2.jpgpelna_v2.jpg

 

Zdravim

 

 

Te 3jkątne gwiazdy to niestety domena TSAPO65...

Masz taniec hotpixeli na fotkach - w czym stackowałeś? :)

 

ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, przy takiej ilości klatek nie powinno być widać szumu (nawet bez darków), a u ciebie jednak dość razi w oczy. porównaj sobie do mojej pary robionej na dosć podobnym sprzęcie, ale z tylko 32 klatkami i dłuższymi czasami:

M81.JPG

podejrzewam, że to w połowie wina złego algorytmu stackowania i zbyt agresywnej obróbki. DSS też czasami nie pomaga. Irys wydaj się o wiele lepiej traktować szumy z DSLR. Zobacz tutaj:

http://astropolis.pl/topic/37767-ngc-3077-ngc-2976-pgc-28563/

jaka tragedia wyszła na pierwszym zdjęciu i jakie gładkie jest ostatnie zdjęcie.

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kształt gwiazdek jest okropny. Musisz koniecznie zabrać się za ten refraktor.

Zdjęcie fajnie wyszło, widać , że nawet z 90 sek klatek można wyciągnąć całkiem sporo, jeżeli jest ich znaczna ilość. Aczkolwiek widać także że musiałeś ostro ciągnąć sygnał na levelsach podczas obróbki, skoro wylazł taki szum. Musisz sprawić sobie guiding - wtedy się dopiero zacznie jazda.

Ja z powodzeniem guiduję ten refraktor szukaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guiding już mam, ale sęk w tym, że nie zawsze działa :compress:. Niestety webcam się do tego celu nie nadaje, bo potrzebuję jednak dosyć jasnej gwiazdy, żeby ją zauważył. Jak mi się uda, to będę chciał dopalić trochę do tego materiału, ale przy dłuższych czasach, tak, żebym nie musiał masakrować tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.