Skocz do zawartości

Problem z FireCapture 2.0 - nie widzi obrazu z PGR Chameleon


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam kłopot z programem FireCapture 2.0. Używam kamerki PointGray Chameleon mono. Oprogramowanie ze strony producenta FlyCapture2 działa bez problemu. Widzi kamerkę, śmiga, nagrywa.

Natomiast program FireCapture 2.0, który jest łatwiejszy w obsłudze nie widzi obrazu.

http://firecapture.wonderplanets.de/download.html

Program widzi kamerkę, podczas ładowania widać komunikat, że wykrywa ją. Jej nazwa widnieje na okienku podglądu, czyta też jej aktualną temperaturę, ale okienko nie wyświetla podglądu. Jest ciemne, bez względu na ustawiony gain, exposure itp.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

(Windows XP)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!!

DZIAŁA! Widzi wszystko!

:notworthy:

 

A więc:

-Zainstalowane FlyCapture 2.2.3.14 (ze strony PGR)

-Zainstalowane FireCapture 2.0

-Ściągnięty Upgrade FireCapture 2.1beta, wypakowane pliki nadpisane w folderze głównym FireCapture 2.0

 

Śmiga. Jeszcze raz dzięki za szybką pomoc!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na IMGOH nadal ślepy :icon_evil: !!!

 

No to zgłoś problem na liście dyskusyjnej FC. Obsługa QHY w 2.1 zostanie przeniesiona do oddzielnego pakietu (raz że API nie jest najwyższej jakości, a dwa że pewien Brytyjczyk zgnoił FC przy recenzowaniu QHY 132E "bo wszystko co QHY jest wyśmienite" - i wszyscy co kupili tam tą złomo-kamerkę nawet nie zajrzeli do FC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz to sobie kup, tylko później nie marudź że przy np. Saturnie nagrywasz z prędkością 10 czy 2 FPS, albo coś z softem nie tak ;) Na małych ogniskowych możliwości kamerki "planetarnej" nie określisz. IMX035 testowali też Francuzi (w wersji mono) i wyszedł im gorzej niż ICX445 (Chameleon), czy matryca e2v. Do tego QHY 132E jest tylko w wersji kolorowej, więc w Luncie za dobra nie będzie. Na Księżycu w dużej rozdzielczości też mono mają przewagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupować to ja nie chcę ;). Chameleon chyba jest jedyną kamerą, która w dość atrakcyjnej cenie ma nawet niezłe parametry. Jeżeli zdecyduję się na mono to będzie to raczej Point Grey no chyba, że do tego czasu pojawi się coś lepszego w tej samej cenie lub mniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba od razu nagrywać avi z debayeryzacją, ponieważ jak nagrywam w mono to pojawia się na całym wyświetlanym obrazie siatka, która niestety widoczna jest również na finalnej fotce. Jednak dla mnie to nie problem po to mam kolorową IMGOH, żeby nagrywać w kolorze ;). Oczywiście z Point Grey Mono nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba od razu nagrywać avi z debayeryzacją, ponieważ jak nagrywam w mono to pojawia się na całym wyświetlanym obrazie siatka, która niestety widoczna jest również na finalnej fotce. Jednak dla mnie to nie problem po to mam kolorową IMGOH, żeby nagrywać w kolorze ;). Oczywiście z Point Grey Mono nie ma takich problemów.

 

Jak masz siatkę na finalnej fotce to nie zdebayeryzowałeś AVI (poprawnie). Stackujesz kolorowe AVI, a nie surowy nie-zdebayeryzowany klip. Zaleta nagrywania bez debayeryzacji to np. możliwość wybrania lepszego algorytmu debayeryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z wykryciem Chameleona przez FlyCapture 2.2.3.14. Próbowałem na Win 7 oraz XP. Kabel na pewno sprawny, wykorzystuję go do podłączania innych urządzeń, po podłączeniu zielona dioda na kamerce świeci. Próbowałem też wersji wcześniejszych FlyCapture, jak i 2.3 oczywiście pod dany system. Dalej brak komunikacji. Gdzie tkwi problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.