Skocz do zawartości

guiding pierwsze starcie


majronx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przeprowadziłem wczoraj pierwszą próbę guidingu na montażu HEQ5 pro.

Jako guidera Użyłem reftaktora Sw 80/400 i kamerki QHY5T.

Wszystko bylo posadzone bezpośrednio na montażu,zeby uniknać ugięć.

Na biegun ustawiałem tylko lunetką.

Ponżej zamieszczam Screeny z prób.

Może ktoś podpowie co bylo dobrze, a co żle, na podstawie tych wykresów.

guide 1s v2.jpg

guide 1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw max DEC na 500 (widać na wykresie DEC, że guiding przy 150 nie dawał rady powrócić do srodka wykresu. Zmień też opcję z North na Auto (no chyba, że jesteś pewny w którą stronę montaż ma poprawiać błąd ustawienia na biegun).

Wykres RA w miarę dobrze wygląda.

 

na czym guidowałes, bo gwiazdek w PHD nie widać?

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw max DEC na 500 (widać na wykresie DEC, że guiding przy 150 nie dawał rady powrócić do srodka wykresu

 

Ja bym aż takiej agresywności nie ustawiał. Jak wykres ten jest z początku guidingu to po prostu mógł dociągać z luzu na osi co zazwyczaj zajmuje chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym aż takiej agresywności nie ustawiał. Jak wykres ten jest z początku guidingu to po prostu mógł dociągać z luzu na osi co zazwyczaj zajmuje chwilę.

 

racja, jeśli to było krótko po rozpoczęciu guidowania, mógł to być efekt luzu. ale na 1-szym zdjęciu było ok...

ja u siebie to nawet mam na max dec na 1000 ustawiony, ale jest to spowodowane dziwnym, specyficznym zachowaniem mojego poczciwego eq5 w osi deklinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw max DEC na 500 (widać na wykresie DEC, że guiding przy 150 nie dawał rady powrócić do srodka wykresu. Zmień też opcję z North na Auto (no chyba, że jesteś pewny w którą stronę montaż ma poprawiać błąd ustawienia na biegun).

Wykres RA w miarę dobrze wygląda.

 

na czym guidowałes, bo gwiazdek w PHD nie widać?

 

kamerka QHY5T, gain ustawiony na85 % czas 1s odjety dark. Coś było nie tak z tą kameką wczoraj,badzo mało gwiazek łapała i tło bardzo jasne było.Parę dni temu testowałem ten zestaw guige i było zupełnie inaczej duzo gwiazdek i ciemne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerka QHY5T, gain ustawiony na85 % czas 1s odjety dark. Coś było nie tak z tą kameką wczoraj,badzo mało gwiazek łapała i tło bardzo jasne było.Parę dni temu testowałem ten zestaw guige i było zupełnie inaczej duzo gwiazdek i ciemne tło.

U mnie to PHD wyprawia takie szopki - w trakcie guidowania nagle obraz z kamerki (QHY5) staje się prawie biały choć żadnych chmur nie ma, po jakimś czasie znowu wszystko widać, ale to chyba jedynie wyświetlanie na ekranie szwankuje, bo program nie zgłasza że stracił gwiazdę z "oka" :) Czasami ekspozycja bez darka jest ok, a po zrobieniu darków obraz staje się jasnoszary.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to PHD wyprawia takie szopki - w trakcie guidowania nagle obraz z kamerki (QHY5) staje się prawie biały choć żadnych chmur nie ma, po jakimś czasie znowu wszystko widać, ale to chyba jedynie wyświetlanie na ekranie szwankuje, bo program nie zgłasza że stracił gwiazdę z "oka" :) Czasami ekspozycja bez darka jest ok, a po zrobieniu darków obraz staje się jasnoszary.

W sumie to pierwszy raz miałem taki przypadek i mam nadzieje ze ostatni :rolleyes:

Teraz kamerka pójdzie w ruch z szukaczem 8x50 jak wszystko wypali i ladnie bedzie działac to refraktorek 80/400 idzie w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.