Skocz do zawartości

Swan Nebula


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się te gwiazdy nie podobają :g:Praktycznie w całym kadrze są pojechane,nie wiem czy to wina nie osiowości czy guidowania?

Astrotrac. Montaż podróżniczy i więcej chyba z niego nie wyciągniesz. Ja tak sądzę ale może być inaczej ;).

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale były lepsze zdjęcia.

Nie tylko kolor, a jakość.

 

Po pierwsze to zajmuję sie astrofoto od marca. Po drugie porównaj sobie sprzęty różnych osób. Po trzecie zobacz jakie ja mam czasy zdjęć.

 

 

Celowo tak bardzo przygasiłeś gwiazdki?

 

Pozdrawiam.

Musiałem zadziałać coś w sprawie komy i to zmniejszyło i przygasiło gwiazdy.

 

Coś mi się te gwiazdy nie podobają :g:Praktycznie w całym kadrze są pojechane,nie wiem czy to wina nie osiowości czy guidowania?

Pojechane są bo nie mam wedge'a nadal i na głowicy foto ustawić biegun jest bardzo ciężko. A jak już się to zrobi to i tak po każdym ruszeniu teleskopem jest już źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do bezproblemowego utrzymywania Polarnej w trakcie kadrowania jest nie wedge a to : http://astromarket.p...rac-th3010.html

 

Dosyć dobrze pod samym AT spisuje sie Manfrotto 410 Junior. Jest większy i cięższy od org. wedge, ale moim osobistym zdaniem skuteczniejszy. (i znacznie tańszy)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do bezproblemowego utrzymywania Polarnej w trakcie kadrowania jest nie wedge a to : http://astromarket.p...rac-th3010.html

 

Dosyć dobrze pod samym AT spisuje sie Manfrotto 410 Junior. Jest większy i cięższy od org. wedge, ale moim osobistym zdaniem skuteczniejszy. (i znacznie tańszy)

 

Pozdrawiam.

 

Masz pewnie rację jeśli chodzi o kadrowanie na głowicy typu giro i w taki gadżet też mam się zamiar zaopatrzyć, ale głowica manfrotto 410 jest moim zdaniem kiepskim rozwiązaniem. Może nowy egzemplarz działa lepiej ale mój, kupiony jako używany, ma na tyle duży backslash, że ustawienie jest bardzo męczące, a potem dochodzi luz, który powoduje że przy przekręcaniu teleskopu osie głowicy się lekko przekręcają i generalnie mam wrażenie że się trochę ugina. Zrobiłem już i tak tuning wyrzucając środkową przekładnię, bo ze względu na identyczną konstrukcję wszystkich 3 przekładni, można normalnie przykręcić ostatni człon do pierwszego i zrobić głowicę 2D.

Jeśli o samego wedge'a chodzi to zaprojektowałem coś bardzo podobnego do oryginału i o połowę lżejszego, tylko czekam na wykonanie.

 

Tymczasem prezentuję nową wersję obróbki, bo coś mi się te moje pierwsze podejścia nie podobają - za dużo ciapek i innych artefaktów od odszumiania i różnych kombinacji.

swan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.