Skocz do zawartości

ASA Direct Drive vs refrakcja atmosfery (wydzielone)


Gość Friend

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siergiej

Z punktu widzenia techniki to niema wielkiej roznicy jaki system napedu montowania DD , czy HD , czy zwykly slimakowy .

Wszystko zalezy od precyzji wykonania , enkoderow i softu .

W naszych nowych montowaniach bede mozliwosc zalozenia enkoderow Reniszaw , to pozwoli klientu decydowac czy guidowac kamerka o 100 baksow , czy zalozyc enkoder o wartosci 2000-2500$ i zapomnic o guidowaniu jak o strasznym snie :icon_biggrin: .

 

Na wykresach wyniki badan po zalozeniu enkodera i podpiecia go do systemu sterowania oferowanego prez Sideral Technology .

RMS 0,15" Av PE+ 0,12 Arcsek AvRE- 0,11Arcsek .

 

Kazdy system ma swoje wady i zalety , nie istnieje idealnych rozwiazan .

post-1549-0-84150500-1354534702_thumb.jpg

post-1549-0-11440800-1354534724_thumb.jpg

post-1549-0-53601200-1354534754_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Siergiej, liczyłem na twoją odpowiedź. Wiem, że walczysz z mechanicznymi montażami i enkoderami, więc masz doświadczenie.

To co widzę na wykresie, to właśnie ta różnica (DD vs gears). DD trackuje na poziomie 0,1 sekundy kątowej total, peak to peak, zaś w mechanicznych nie widziałem, żeby jakiś setup zszedł poniżej 1,5"-1". U ciebie realnie widać 2". Na razie pomińmy realia, czy wpływ na fizyczne zdjęcie (w PL nie ma seeingu 1"). Nie mniej, na pewno gwiazdka trochę większa będzie, a do tego większy margines reakcji na choćby wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Siergiej - mam pytanie - co jest przyczyną tak szybkiego dryfu raw trendu (szary wykres)? Rozumiem, że to wykresy bez guidowania i albo ustawienie na polarną było bardzo słabe, albo prędkosć sledzenia jest do poprawki.

Ustawienie osi polarnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Dzięki Siergiej, liczyłem na twoją odpowiedź. Wiem, że walczysz z mechanicznymi montażami i enkoderami, więc masz doświadczenie.

To co widzę na wykresie, to właśnie ta różnica (DD vs gears). DD trackuje na poziomie 0,1 sekundy kątowej total, peak to peak, zaś w mechanicznych nie widziałem, żeby jakiś setup zszedł poniżej 1,5"-1". U ciebie realnie widać 2". Na razie pomińmy realia, czy wpływ na fizyczne zdjęcie (w PL nie ma seeingu 1"). Nie mniej, na pewno gwiazdka trochę większa będzie, a do tego większy margines reakcji na choćby wiatr.

Zgadzam sie , 0,1" peak to peak to jest bardzo i barzo dobry wynik.

Ciekawo bylo by popatrzyc na wykres PE od DD w realnych warunkach .

Przy mozliwosci zapisz w jakims PERecorder , zobaczymy razem co sie dzieje w rzeczywistosci .

A moze podaj link na takie wykresy stworzone uzytkownikami ASA lub innych DD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Tu Jacek wrzucał pomiar osi z DDM60 (85 ma 2x lepiej ze względu na inne enkodery).

http://astropolis.pl...ec/#entry468308

 

Ladnie to wyglada , tylko ciekawie jeszcze zobaczyc wykres pry wylaczonym Noise Filter .

A najliepiej w innym programie pr. PECPrep .

 

I jeszcze pytanko - jake najmniejsze FWHM udalo komu zdobyc z guidowaniem czy bez przy ekspozycjach rzedu 20 min ?

U mnie na mechanice z guidowaniem tylko jeden raz bylo 1,6"-1.8" w warunkach miejskich 350 m nad poziomem morza.

zwykle to 2" -2,5" .)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noise Filter - w tym sofcie to nie to, co myślisz. To filtr wibracji generujących dźwięki z DD. Jak go wyłączę to wtedy słychać pracę DD, jak włączę, to robi się bezgłośny. Nie wiem, jak to działa, ale dzięki temu patentowi montaż nie wytwarza żadnych dźwięków, nawet przy GOTO 15 stopni / sekundę. Astelco nie ma czegoś takiego i jest dosyć głośny. Na wykres nie wpływa to w żaden sposób.

 

Co do FWHM, to osiągałem najlepsze wyniki przy ODK16" na poziomie 1,6-1,7" - raczej nie większe niż 2". W naszych warunkach przewaga w samym trackingu będzie pewnie pomijalna. Może za to być ją widać w przypadku wiatru, wtedy DD na pewno sobie poradzi lepiej (możliwość tłumienia wibracji wyższych częstotliwości po uderzeniu podmuchu). Jak ktoś mieszka w miejscach, gdzie ma stały seeing na poziomie 1-1,5" to pewnie różnica będzie bardziej zauważalna.

 

Każda gwiazda poniżej 2" to już dobra gwiazda. Okolice 1,5" to świetna gwiazda. 1" gwiazda, to... fucking unbelievable good star ;) A jak wygląda taka gwiazda z 1" seeingu? Tu można zobaczyć (ASA 80 cm lustro f8 - 6,5 m ognisko)

 

Jak ktoś ma słabe serce, to nie klikać ;)

N253_Chart32_LRGB_70.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to działa, ale dzięki temu patentowi montaż nie wytwarza żadnych dźwięków, nawet przy GOTO 15 stopni / sekundę.

A może być to na zasadzie wyciszania dźwięku w np. poduszkowcach? Coś co generuje fale, które na zasadzie interferencji kasują dźwięki montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noise Filter - w tym sofcie to nie to, co myślisz. To filtr wibracji generujących dźwięki z DD. Jak go wyłączę to wtedy słychać pracę DD, jak włączę, to robi się bezgłośny. Nie wiem, jak to działa, ale dzięki temu patentowi montaż nie wytwarza żadnych dźwięków, nawet przy GOTO 15 stopni / sekundę. Astelco nie ma czegoś takiego i jest dosyć głośny. Na wykres nie wpływa to w żaden sposób.

 

Co do FWHM, to osiągałem najlepsze wyniki przy ODK16" na poziomie 1,6-1,7" - raczej nie większe niż 2". W naszych warunkach przewaga w samym trackingu będzie pewnie pomijalna. Może za to być ją widać w przypadku wiatru, wtedy DD na pewno sobie poradzi lepiej (możliwość tłumienia wibracji wyższych częstotliwości po uderzeniu podmuchu). Jak ktoś mieszka w miejscach, gdzie ma stały seeing na poziomie 1-1,5" to pewnie różnica będzie bardziej zauważalna.

 

Każda gwiazda poniżej 2" to już dobra gwiazda. Okolice 1,5" to świetna gwiazda. 1" gwiazda, to... fucking unbelievable good star ;) A jak wygląda taka gwiazda z 1" seeingu? Tu można zobaczyć (ASA 80 cm lustro f8 - 6,5 m ognisko)

 

Jak ktoś ma słabe serce, to nie klikać ;)

 

Kliknąlem, ale uprzednio nalałem sobie słuszną szklaneczkę szkockiej, przypomniałem rodzinie co maja zrobić po moim zejściu no i kliknąłem. Wypiwszy szybko przygotowaną szklaneczkę powtórzyłem tą czynność. Dobra szkocka jednak ratuje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noise Filter - w tym sofcie to nie to, co myślisz. To filtr wibracji generujących dźwięki z DD. Jak go wyłączę to wtedy słychać pracę DD, jak włączę, to robi się bezgłośny. Nie wiem, jak to działa, ale dzięki temu patentowi montaż nie wytwarza żadnych dźwięków, nawet przy GOTO 15 stopni / sekundę. Astelco nie ma czegoś takiego i jest dosyć głośny. Na wykres nie wpływa to w żaden sposób.

Prawdopodobnie ARH lub po ang. ANC

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.