Skocz do zawartości

ImagingSource DBK + obiektyw Canon


Karol Wójcicki

Rekomendowane odpowiedzi

Karol, a co chcesz fotografować ? Kamera z niechłodzoną matrycą do DSów malo się nadaje, szerokie kąty też mogą być niestrawne. Ja mam w tej chwili QHY ( powiedzmy że to ta sama półka co DBK) z obiektywami od Yashiki analogowej ( zrobiłem przelotki) i jest generalnie kicha przy ujęciach powyżej 10 sekund - szumi strasznie. To są raczej kamery avikujące .

Pozdr.

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktykuję, konkretnie to podłączyłem "kitowego" Nikkora 18-55 mm do Chameleona przejściówką F-to-C, w przejściówce umocowałem za pomocą uszczelki 1,25" filtr Planet IR Pro i osobiście potwierdziłem, że faktycznie roślinność odbija podczerwień aż miło:

 

 

_seq0000_00001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za podpowiedzi! :)
Nie chcę bawić się w fotografię. To raczej potrzeba chwili. Szukam sposobu aby dużej grupie ludzi pokazać w powiększeniu niewielki kawałek nieba. Nie mam chwilowo innej kamery, a teleskopy mam ze zbyt dużą ogniskową jak na moje potrzeby. Mam za to całą wielką torbę z obiektywami Canona. I stąd pomysł, żeby to połączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, mam ImgagingSource DBK i Adapter do obiektywów Canon na gwint T2 Geoptik.
Podpinałem to - ostrzy,

Testy robiłem na Sigma 120-400.

sprawdzałem tez kit 18-55 - trochę trzeba pobawić się przedłużkami tyle że nie pamiętam na którym końcu mi brakowało.

 

Na kiedy potrzebujesz to?

 

Mieszkam na Bemowie i mogę to pożyczyć do testów.

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! To bardzo miło z Twojej strony.

Niestety dziś wyskoczył nieoczekiwany problem - kamera nie działa. Na szczęście jest jeszcze na gwarancji i mogę ją oddać do serwisu.

 

Rejestrację zrobię po prostu Canonem :)

 

Ale w przyszłości chętnie bym pożyczył. Jak podpasuje to taką kupię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy warto. Przemysłowy obiektyw C/CS to jakieś 20 - 50 PLN. Różnica taka że mają bardzo krótką ogniskową (co można wykorzystać do pokazywania gwiazdozbiorów i dużych obiektów DS).

Robiłes takie próby? Ja powiem tyle- po dwóch tygodniach walki z układem : tani obiektyw i kamera QHY5V pokazanie czegokolwiek poza zarysem chmur na nocnym niebie, Księżycem i niebem dziennym bez specjalnej obróbki tzn. live jest mocno problematyczne. No chyba że mamy bujną wyobraźnię i potrafimy odróżnić szum od gwiazd :). A takiej wyobraźni zapewne brakuje gościom Karola. Nie wiem czy Karol chce to zastosować w Koperniku, a jeśli tak no to dochodzi jeszcze wspołczynnik nieba w centrum Warszawy.

Układ działający ( tzn. monitorujący stan zachmurzenia) o kącie widzenia 110 stopni to kamera QHY na czasach rzędu 1 sekundy i obiektyw o ogniskowej 2-3 mm i aperturze 50-60 mm czyli rybie oko. Za kilka tysięcy złotych.

Przy takiej matrycy ogniskowa 8-10 mm to już długa rura i kąt widzenia 40 stopni.

Kluczową role odgrywa tu apertura obiektywu. Małe obiektywy po 40 złotych napewno nie działają dobrze.

Mój monitor nieba działa w tej chwili na obiektywie 2.8 mm przy aperturze ok. 22 mm i to jest minimum które pozwala coś jeszcze rozpoznać na obrazku. I obiektyw z gwintem C/CS kosztował 140 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś wyskoczył nieoczekiwany problem - kamera nie działa. Na szczęście jest jeszcze na gwarancji i mogę ją oddać do serwisu.

 

A w czym jest problem? co nie działa?

 

Pamiętam że też miałem problemy z DMK - sterowniki...

 

Spróbuj podpiąć ją do innego komputera i zobacz czy OS próbuje ładować drivery.

Jeśli tak się będzie robiło, to elektronika jest ok.

Wtedy trzeba szukać rozwiązania w macierzystym PC.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest problem? co nie działa?

 

Kamera po podłączeniu do komputera nie reaguje :(

Sprawdzane na kilku komputerach, z różnymi kablami i z próbą przeinstalowania sterowników i softu. Coś jest nie tak ze sprzętem. Siedzi już w naprawie.

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera po podłączeniu do komputera nie reaguje :(

Sprawdzane na kilku komputerach, z różnymi kablami i z próbą przeinstalowania sterowników i softu. Coś jest nie tak ze sprzętem. Siedzi już w naprawie.

 

K

OK. daj znać jak będziesz miał kamerę naprawioną.

Jeśli będziesz chciał przetestować ten adapter geooptica do obiektywów canona - daj znać.

 

Pozdrawiam

P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Rika zachęciło mnie do eksperymentu. Z zaciemnionego pokoju, przez szybę, ze środka GOPu, z centrum miasta, wycelowałem Chameleona w Plejady (Jowisz świeci pięknie, ale Plejad mgiełkę ledwo-ledwo zerkaniem widziałem). Obiektyw Petri 55 mm/1,8 na pełnej dziurze. Bin 2x2, 16-bit, 22x2,5s + 2 x dark, Deep Sky Stacker i wyszło takie coś (rozjaśnienia są przez chmury):

 

stack1.png

 

Spojrzałem na mapę - gwiazdki się nawet zgadzają.

 

Pojedyncza klatka dla porównania:

 

snapshot011.png

 

 

Trzeba będzie powtórzyć pod ciemnym niebem i pokombinować z ekspozycją, gdzieś w Sieci znalazłem, że można ustawić do 10 s.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.