Skocz do zawartości

Moje pierwsze zdjęcie M42


AWE

Rekomendowane odpowiedzi

Za mocno przyciąłeś tło, prawie nie widać Running Mena i zewnętrznych fragmentów M42, które powinny być dosyć wyraźnie widoczne.

 

Dzięki Iluvatar za tą uwagę. Moją intencją było tylko pokazanie, że bardzo prostymi metodami (tylko poziomy i krzywe) i obrabiając materiał ok. 5min. można już coś uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to żaden postęp w stosunku do zaproponowanych wcześniej wersji AWE. Popatrz na tło mojej wersji i porównaj z tym co zrobiłeś- ile tam jest malutkich gwiazdek... Full of stars jak kiedyś jeden facet powiedział. A u Ciebie - asfalt.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Mógłbyś opisać jakie działania przeprowadziłeś ?

 

Na początku krzywe i poziomy, że trochę rozjaśnić zdjęcie. Potem na poziomach wyrównałem trochę kolorystykę. Następnie sztucznym flatem wyrównałem tło, a przy użyciu zestawu akcji Astronomy Tools zmniejszyłem gwiazdki, dodałem im trochę koloru, usunąłem szum z tła i część z tych obwódek od aberracji chromatycznej. Na osobnej warstwie lekko poprawiłem mgławicę i jej kolorystykę i przy użyciu maski scaliłem ją z warstwą tła. Na koniec delikatnie Local Contrast Enhancement na mgławicy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku krzywe i poziomy, że trochę rozjaśnić zdjęcie. Potem na poziomach wyrównałem trochę kolorystykę. Następnie sztucznym flatem wyrównałem tło, a przy użyciu zestawu akcji Astronomy Tools zmniejszyłem gwiazdki, dodałem im trochę koloru, usunąłem szum z tła i część z tych obwódek od aberracji chromatycznej. Na osobnej warstwie lekko poprawiłem mgławicę i jej kolorystykę i przy użyciu maski scaliłem ją z warstwą tła. Na koniec delikatnie Local Contrast Enhancement na mgławicy i tyle.

Witam,

Bardzo mi się podoba twoja obróbka i mam pytanie, ponieważ mam problem z kolorystyką zdjęcia. Jak poprawiam balans kolorystyki nieba to mgławica jest niebieska. Z kolorami kombinowałem także za pomocą wyrównywania kolorów w programie Fitswork ale wtedy mgławica była bardzo blada. W jaki sposób można zmienić kolorystykę mgławicy nie ruszając zbalansowania obszarów ciemnego nieba? Ciekawi mnie w jaki sposób udaje Ci się to za pomocą poziomów? Ja próbowałem zrobić to krzywymi.

Druga sprawa to zainteresował mnie narzędzie „Astronomy tools”, czy jesteś zorientowany czy istnieje wersja trial tego oprogramowania. Zupełnie nie wychodzi mi zmniejszanie gwiazd oraz likwidacja aberracji chromatycznej i poszukuję narzędzia które mi to ułatwi.

 

Pozdrawim

AWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomy Tools to jest tylko zestaw akcji, które się wczytuje do Photoshopa, więc żądnego triala tam nie ma. Jeśli chodzi o balans kolorów, to udało mi się to zrobić na poziomach dlatego, że osobno zająłem się mgławicą, a osobno tłem i gwiazdami i później połączyłem te 2 warstwy ze sobą. Użycie krzywych dałoby lepszy rezultat, ale o 1 w nocy jakoś mi się nie chciało bawić.

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku krzywe i poziomy, że trochę rozjaśnić zdjęcie. Potem na poziomach wyrównałem trochę kolorystykę. Następnie sztucznym flatem wyrównałem tło, a przy użyciu zestawu akcji Astronomy Tools zmniejszyłem gwiazdki, dodałem im trochę koloru, usunąłem szum z tła i część z tych obwódek od aberracji chromatycznej. Na osobnej warstwie lekko poprawiłem mgławicę i jej kolorystykę i przy użyciu maski scaliłem ją z warstwą tła. Na koniec delikatnie Local Contrast Enhancement na mgławicy i tyle.

 

Jak to prosto się czyta ;)

:notworthy: ciągle jestem pod wrażeniem tej obróbki ... muszę popróbować ... Ta akcja astronomy tools jest tą komercyjną, czy sam stworzyłeś ?

Krzywe i poziomy na RGB czy na każdym kanale oddzielnie ? Bo kolorystyka już na pewno tak ?!

Jak stworzyłeś sztucznego flata ? Szum po prostu funkcją w ps ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomy Tools Noela Carboni to nie jest software tylko tzw. Akcje jako skrypty Photoshopa. Kiedyś byly darmowe, teraz kosztują 21.95 USD.

Znajdziesz je tutaj: http://www.prodigitalsoftware.com/Astronomy_Tools_For_Full_Version.html

EDIT: aaaa strona mi się przewineła, Ilu już napisał wyżej.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.