Skocz do zawartości

Jak hurtowo robić 3 pliki 0 +2 -2 EV z RAWa do celów HDR


Dyoda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy jest jakiś dobry i prosty sposób program który zrobił by to hurtem dla wielu plików do celów zmontowanie Time Lapsa w HDR

 

W PS można sobie nagrać dowolną akcje i odtworzyć dla wielu plików - robiłem kiedyś Timelapse i obrabiałem parę setek zdjęć przed złożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightroom:

 

1. wyeksportować hurtowo pliki z korekcją 0, nazwa_pliku

2. zmienić korekcje na +2 dla jednego zdjęcia, zsynchronizować wszystkie zdjęcia i wyeksportować jako nazwa_pliku+2

3. zmienić korekcje na -2 dla jednego zdjęcia, zsynchronizować wszystkie zdjęcia i wyeksportować jako nazwa_pliku-2

 

Przypuszczalnie każdy inny edytor plików .raw ma tą samą funkcjonalność więc przepis jest dość uniwersalny.

Po drugie jeśli składasz HDR'a z jednego pliku, to nie lepiej od razu go przygotować w edytorze raw? Tj. wyciągnąć cienie, zmniejszyć światła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas robiłem trzy fotki w JPG ale nie zawsze się to da bo często coś jest w ruchu lub robię nocne ujęcia. Dlatego zmuszony jestem robić RAWy tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać bo dotychczas RAWów używałem raczej pojedynczo a hurtowo tylko w DSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle, że dużo większy DR uzyskuję z 3 jpg'ów w PS, niż z pojedyńczej klatki RAW - co jest oczywiste, bo ograniczeń matrycy się nie przeskoczy.

 

Poza tym PS właśnie HDRy od kilku wersji robi lepsze z jpg'ów niż np. z trzech RAW'ów, z niewiadomego mi powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym PS właśnie HDRy od kilku wersji robi lepsze z jpg'ów niż np. z trzech RAW'ów, z niewiadomego mi powodu.

 

A próbowałeś pootwierać RAWy i zapisać jako 16 bitowe odszumione TIFFy ?

Generalnie też nie jestem za tym by w PS-ie majstrować przy HDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie próbowałem otwierać RAW, co jest przetworzone w Camera Raw, potem zapisane tiff i otworzone ponownie, bo to świadczy tylko o nieudolności softu. Dla pokrewnych nieudolności nie używam Ligfhtroom, po wymianie zdań głównego inżyniera PS z gościem z przypadkowego forum, na temat algorytmów przetwarzania Adobe z matryc Nikona, oraz po moich testach aplikujących algorytmy wcześniej wspomnianych przypadkowych ludzi z forum.

 

Wniosek z kilku lat pracy z Adobe: nie mają zielonego pojęcia o wyciąganiu obrazka z jakiegokolwiek RAW (testowane w Nikon'ie), co jest zrozumiałe - błędy są aczkolwiek czasami niewielkie i wykrywalne tylko w półcieniach w kolorze - dlatego Capture NX2 od zawsze daje najlepsze efekty. Amen.

 

Adobe ma natomiast NAJLEPSZY POST-PROCESSING, i nie ważne do czego zastosowany.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Admiral_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic, ale polecam uzytkownikowi Dyoda - albo sprzęt który trzepie realne HDR'y w sensie kilku klatek, albo z ręki przynajmiej 3 klatki w odstępach 0.5-1.3 EV. Przy szybkich lustrzankach na rynku nie ma z tym najmniejszego problemu. Czyli nie z jednego RAW, ale z przynajmniej 3-ech.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie właśnie ja chce użyć tej lustrzanki co mam bo nie stać mnie na nową szybką a po drugie nie chce robić trzech fotek bo po kilku długich Time Lapse w HDR wykończe migawkę.

Dlatego właśnie ten post jak uzyskać najlepszy efekt przy jednej fotce i sprzęcie który mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z jednoplikowych RAWów coś uzyskać to:

 

- naświetlaj tak by nie przepalić tego co ma być nie przepalone

- fotki RAW obrób w darmowym SNS-HDR Lite (możesz wspomóc się płatnym SNS-HDR Pro do podglądu jak będzie wyglądał efekt po zastosowaniu odpowiedniego profilu)

- możesz też spróbować programem TuFuse

 

--------

tele wycisnąłem z jednego pliku

 

20120710g185747_000.jpg 20120710g185747_000-przerobiony.jpg

Edytowane przez Limax7
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.