Skocz do zawartości

Przyroda i nie tylko z kamery cyfrowej


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymałem nową kamerkę Panasonic HC-V550. Kupiłem ją z uwagi na duży zoom optyczny. Zaznaczam, że nie jestem maniakiem "zuumowania" ;), jednak potrzebny mi większy niż 10 x. Miałem chwilkę, to pobawiłem się zoomem i jest naprawdę świetny. Nawet obraz z maksymalnym zoomem optycznym 59x jest "czysty". Ta kamerka ma jeszcze opcje zoomu inteligentnego 90x, co ciekawe też jest dobry. Jest jeszcze cyfrowy 150x i 3000x. 150x całkiem przyzwoity. Trzeba pamiętać, że to "kamerka" a nie profesjonalna kamera. Tym większa satysfakcja, że daje tak dobry obraz. Zrobiłem kilka filmików z opcjami zoomu, które prezentuję poniżej.

Na chwilę obecną mam dwa zastrzeżenia do tej kamerki. Przycisk nagrywania jest trochę w niewygodnym miejscu oraz obudowa jest z gorszego tworzywa niż w JVC. JVC ma obudowane LCD metalem, w Panasonicu niestety tworzywo.

 

 

Teraz info do filmików. Ten dłuższy z kominem musiałem przepuścić przez konverter, żeby plik zmniejszyć. Jednak to chyba pogorszyło jakość(YouTube też pewnie pogorszyło jakość. Oryginały u mnie na kompie są bardziej soczyste). Dlatego też wgrałem mniejsze, oryginalne pliki, lecz tylko z zoomem optycznym. Zresztą tylko ten mnie interesuje. Nagrywałem z ręki, z włączoną stabilizacją oraz ustawieniem na iauto.

Przypominam, żeby oglądać w HD.

 

 

 

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość do kitu, ale ptaszek kolorowy.

Zięba zawitała do mojego ogrodu w Broku.

Sprzęt: Canon PowerShot A 2400 IS :D. Zoom maksymalny ( optyczny +cyfrowy), ale nic innego żona nie miała pod ręką ...

 

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteśmy w tematach "wodnych", to w moim oczku tak rosną lilie wodne.

Zdjęcia to capture z odtwarzacza. Ze zdjęciami nic nie robiłem, to jest pełna klatka. Jestem zadowolony z jakości. Nagrywane z ręki, więc ze statywu będzie trochę lepiej.

 

Panasonic HC-V550

 

 

 

lilia w02-08-2014_152653 (1).jpg

lilia w02-08-2014_152653 (2).jpg

lilia w02-08-2014_152653 (3).jpg

lilia w02-08-2014_152653 (4).jpg

lilia w02-08-2014_152653 (5).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na ogrodowym modrzewiu, siedział ten ptaszek. Nie wiem jaka jest jego nazwa. Jeżeli ktoś z Was wie, proszę napisać w komentarzach.


Dla zainteresowanych. Proszę obejrzeć cały filmik, gdyż ten ptaszek nie tylko ćwierka.


HD,

Panasonic HC-V550.



Ptaszek.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilę do zoomu optycznego Panasonica HC-V550, jestem bardzo zadowolony :). Nagrałem dzwońca, żeby pokazać jak on wygląda w zoomie 59x. W 26 sekundzie filmiku zjechałem z zoomem do 1x, żeby pokazać jaka odległość do ptaszka.

I nagrywane z ręki, więc stabilizacja też bardzo dobra.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u was dużo gatunków ptaków lata :D U mnie taka ilość tylko zimą, kiedy leży śnieg. Chociaż parę dni temu widziałem na wiśni dwa duże, prawdopodobnie Wilgi. Były całe żółte i bardzo nerwowe, skakały z gałęzi na gałąż i głośno skrzeczały. W pierwszym momencie myślałem że to papugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały teścik latarki Fenix E25. Jak dla mnie super latarka. Bardzo wygodnie się ją trzyma, jest nieduża i porządnie wykonana. Ustawiona na 187 lm naprawdę mocno świeci. Producent podaje, że maksymalnie świeci na dystans 156 m. Może tyle być(nie sprawdzałem i nie mam takiej potrzeby), gdyż wyraźnie widziałem oświetlony obiekt z 50 m.

Filmik nie pokazuje tego dokładnie, jak ta latarka świeci w rzeczywistości, jednak jakieś rozeznanie jest. Dodam, że na nagraniu 27 lm wypadło słabiej, od tego jak jest w rzeczywistości.

Osobiście polecam, do użytku domowego, na nocne spacery, wycieczki, itp.


Filmik nagrany kamerą Panasonic HC-V550.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Słońce. Nagrywałem z ręki, więc obraz latał z uwagi na nie wygodne ułożenie dłoni. Wystarczy dorobić małą oprawę z filtrem na kamerkę i można nagrywać ze statywu.

Powiększenie 59x.


Baader Astro Solar ND5.0 + Panasonic HC-V550.



  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa teściki kamerki Panasonic HC-V550. Tym razem - zoom mikrofonu i to co dla mnie ważniejsze, jak radzi sobie z aberracją chromatyczną. Uważam, że kamerka ma "bardzo dobry" obiektyw. Fiolet pokazuje się sporadycznie.

Z kilkunastu nagrań wybrałem dwa najlepsze. Czyli tam gdzie nie "widać" aberracji i tam gdzie jest widoczna. Nagrywane na zoomie optycznym 59x.

Pierwsze nagranie, od góry, to zoom micro test.

 

 

Panasonic HC-V550 -chr. aberration test (1).jpg

Panasonic HC-V550 -chr. aberration test (2).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nareszcie się udało :)! Nagrałem, w ogrodzie, dzięcioła zielonego z młodym. Jest to najbardziej skryty ptak w mojej okolicy, najtrudniej go dostrzec, za to dobrze go słychać.

Zoom optyczny 59x bardzo się przydał :)!

 

HD,
Panasonic HC-V550.

 

 

 

Dzięcioł zielony z młodym (1).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (2).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (3).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (4).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (5).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (6).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (7).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (8).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (9).jpg

Dzięcioł zielony z młodym (10).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagrałem Księżyc ze statywu. Jest znacznie lepiej. Fiolet wyszedł, lecz na zoomie optycznym 59 x nie jest dokuczliwy.

Nagrałem z zoomem optycznym 59x i z inteligentnym 90x. Szare fotki to przeróbka graficzna.

 

HD,
Panasonic HC-V550 + Velbon Sherpa 200R.

1.jpg

2.jpg

11.jpg

22.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Słońce.

 

Zauważyłem, że jak wyłączy się wszystkie ulepszacze stabilizacji, to zoom optyczny maksymalnie wynosi aż 62x. Z ulepszaczami jest 59x. Nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy w stabilizacji. Standardowa, optyczna stabilizacja jest również bardzo dobra. Więc pozostaję przy zoomie 62 x.

 

Zoom 62x.
Panasonic HC-V550, Baader Astro Solar ND5.0.

 

 

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny jez, teraz ma pelno dzdzownic po deszczu do zjedzenia,

a mam do Ciebie pytanie czy dalej w dostrzegalni tzn w pokoju obok jest pracownia malarstwa? chociaz pewnie nie wiesz bo zamkniety pokoj

praktykowalem tam malarstwo i rysunek przed studiami, i za dnia uzywalem salki dostrzegalni do malowania, ile to godzin tam spedzilem.

Na dachu tez fajne miejsce jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny jez, teraz ma pelno dzdzownic po deszczu do zjedzenia,

a mam do Ciebie pytanie czy dalej w dostrzegalni tzn w pokoju obok jest pracownia malarstwa? chociaz pewnie nie wiesz bo zamkniety pokoj

praktykowalem tam malarstwo i rysunek przed studiami, i za dnia uzywalem salki dostrzegalni do malowania, ile to godzin tam spedzilem.

Na dachu tez fajne miejsce jest.

 

 

Dostrzegalnia astronomiczna w Krakowie na Kozłówku dalej sąsiaduje z pokojem malarki. Możesz zaglądnąć w każdy piątek od godz 19 - 21,30. Adres Dostrzegalni ul. Spóldzielców 17/120 , klatka A XI piętro.

Telefon do prowadzącego Dostrzegalnię Jacka Burdę : 508 086 737

 

Krakus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.