Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko jest klasa. Materiału dopalę jeszcze więcej jak tylko pogoda dopisze.

 

Nie sądziłem, że z tego materiału da sie tak dużo wycisnąć. Szacunek... :)

 

W jaki sposób przyciemnić tę centralną gwiazdę? Jak próbuję wyciąnąć detale, to przepalam gwiazdy i efekt jest kiepski.

 

Czytałem coś na temat dwóch warstw. Jeden z gwiazdami, która pozostaje nie zmieniona a drugiej z np. mgławicą, którą się maksmalnie "wyciąga", a potem łączy się te warstwy razem.

 

Czy tak to zdjęcie zostało obrobione?

Dwie warstwy to przedszkole :) Taka obróbka to co najmniej 6 duplikowanych warstw i selektywna obróbka przez różne maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie warstwy to przedszkole :) Taka obróbka to co najmniej 6 duplikowanych warstw i selektywna obróbka przez różne maski.

Boże drogi...

 

Po co mi to było? :)

 

Może lepiej ograniczyć się do podziwiania zdjęć Hubbla w internecie?

 

Taki szybki wniosek nasunął mi się po tej odpowiedzi.

 

A na poważnie, to zastanawiam się czy ktoś organizuje kursy takiej obróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

dziękuję za zaangażowanie!

 

Najlepszym sposobem na określenie swojej wiedzy lub niewiedzy w danym temacie jest porównanie własnych wyników z efektem pracy innych na tym samym materiale.

 

Mnie najbardziej do gustu przypadła obróbka wessel'a. Wydaje mi się, że udało mu się "wycisnąć" ze zdjęcia najwięcej "paprochów". Dziękuję.

 

Materiał nie był wdzięczny, dozbieram go więcej. Pomimo tego sam fotografowany obiekt jest przepiękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany materiałem, spróbowałem swoich sił w obróbce. Wyszło mi coś takiego:

 

 

NGC6990_2-2-2.jpg

 

 

Mocno intryguje mnie (jako, żem początkujący), jak zebrać taki materiał z miasta i przy księżycu? Jak na warunki, to zdjęcie jest bardzo dobre. U mnie, choć Przemyśl koło Poznania nawet nie leżał, nie ma mowy, żeby taki obrazek uzyskać. LP i jasne tło zniweczy wszelkie wysiłki. Jeśli jest na to jakiś sposób, to proszę o podpowiedź, bo teraz odpuszczam każdą księżycową noc, a bezchmurnych nocy szkoda marnować.

Edytowane przez Loki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany materiałem, spróbowałem swoich sił w obróbce. Wyszło mi coś takiego:

 

 

attachicon.gifNGC6990_2-2-2.jpg

 

 

Mocno intryguje mnie (jako, żem początkujący), jak zebrać taki materiał z miasta i przy księżycu? Jak na warunki, to zdjęcie jest bardzo dobre. U mnie, choć Przemyśl koło Poznania nawet nie leżał, nie ma mowy, żeby taki obrazek uzyskać. LP i jasne tło zniweczy wszelkie wysiłki. Jeśli jest na to jakiś sposób, to proszę o podpowiedź, bo teraz odpuszczam każdą księżycową noc, a bezchmurnych nocy szkoda marnować.

 

 

Wow chłopie!

 

Taki z Ciebie amator, a fotka piękne obrobiona. Co do warunków, w których zbierałem materiał, to było w nocy z 26 na 27 maja. Odpal Stellarium i zobacz jak wyglądał Księżyc. Około 23:00 (kiedy zrobiło się już na tyle ciemno, a Łabędź był ns tyle wysoko, że można było rozpocząć zbierane materiału) Księżyc w pełni wyszedł zza horyzontu. Szczęśliwie nie był zbyt wysoko na niebie (max. 18 stopni nad horyzontem), choć z drugiej strony był stosunkowo blisko fotografowanego obiektu, co z resztą widać na zdjęciu, które jest mocno zaświetlone w prawym dolnym rogu.

 

Nie stosowałem żadnych filtrów, tak po prostu wyszło. Wniosek jest taki, że jeżeli Księżyc (nawet w pełni) nie jest zbyt wysoko (powiedzmy do 20-25 stopni), to warto focić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja - w całości robiona w PixInsight....

nie znam jeszcze tego oprogramowania więc troszkę na czuja się poruszałem :-)

 

[img=http://astropolis.pl/public/style_images/baisik34/attachicon.gif] NGC6990_ABE.jpg

Miszczu, zielone jakieś toto po całości i strasny gradient macie panocku :) tło zupełnie nieskorygowane a co jak co ale Pix robi o dobrze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.