Skocz do zawartości

Pomoc w odnalezieniu gwiazdozbioru


student

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewnie nietypowy problem i mam nadzieje ze ktos z Was moglby mi pomoc, szczególnie że dla Was to pewnie błahostka ;)

Mianowicie jestem studentem fizyki i ostatnio zacząłem interesowac się podstawami astronomii, jestem nawet nie początkujący, a zapisałem się na dodatkowy przedmiot-obserwacje. Generalnie bardzo interesujące doświadczenie, ale do zaliczenia muszę zrobić jeszcze dwie rzeczy i nie mam pojęcia jak się za to zabrac. Chodzi o zidentyfikowanie gwiazdozbioru na zdjęciu które wykonaliśmy teleskopem, naniesienie linii, nazwanie go oraz określenie temperatury gwiazd na podstawie ich koloru. Druga brakująca rzecz to analogiczna czynność na zdjęciu zrobionym aparatem, z którym jest większy problem poniewaz nie posiadam aparatu w którym moglbym ustawiac czas naswietlania. Tak wiec gdyby ktoś podarowal mi proste amatorskie zdjecie nocnego nieba na ktorym widac np. wielka niedzwiedzice, ktore moglbym przedstawic jako swoje, i moglby zerknac na moje zdjecie zeby podpowiedziec co to jest bylbym niezmiernie wdzieczny ;) Gdyby ktoś zechcial poswiecic mi chwiilke czasu prosze o odpowiedz na forum, wtedy podeslalbym zdjecie które trzeba opisac ;)

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie jestem studentem fizyki [...] Tak wiec gdyby ktoś podarowal mi proste amatorskie zdjecie [...] ktore moglbym przedstawic jako swoje

 

Rosną nam nowe "elyty".

Jako mgr inż. fizyki, a więc były student tego kierunku, czuję pewien niesmak.

 

PS. Jak już chcesz oszukiwać swoich profesorów, to po co te ceregiele - wygogluj jakieś zdjęcie i przedstaw jako swoje, no chyba że obecni studenci fizyki nie potrafią samodzielnie czegoś znaleźć w internecie.

 

PS2. To żaden student z twojej grupy nie ma takiego aparatu gdzie można ustawić samodzielnie czas naświetlanie aby ci pożyczyć?

Edytowane przez Piotr Brych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem co mam myśleć. Student masz tutaj program, zainstaluj, zrób zdjęcie gwiazdozbioru ;) i porównaj ... a może powinienem napisać to na serio ?!

Jeśli liczysz, że dostaniesz na tacy zdjęcie hmm - może jeszcze za Ciebie wyrysować linie gwiazdozbioru ?!

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że napisał to student fizyki (czy jakiejkolwiek innej nauki) - po prostu, nie wierzę. W przeciwnym wypadku muszę założyć, że jednak jestem z kosmosu.

 

No pewnie, że jesteś. Podaje namiary - trzecia planeta od Słońca :P

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok , nie wierzę...

 

Widzę jakie mamy podejście do zdobywania wiedzy przez dzisiejszych "studentów"

ale z drugie strony też jest coś bardzo ciekawego, zauważcie jak niewiele trzeba żeby zaliczyć dodatkowy przedmiot na studiach? po prostu szok, czy nasza kadra akademicka nie może się wysilić z bardziej skomplikowanym zadaniem? bo mi to wygląda na kolorowankę z przedszkola.

 

W sumie moja siedmioletnia córka potrafi rozpoznać kilka gwiazdozbiorów, zdjęcie po krótkiej nauce zrobi a czy połączy liniami gwiazdy ? ręczę że też się jej uda , ale dla dzisiejszego studenta to chyba zadanie przekraczające obserwowalny wrzechświat.

 

ps.

Czyli jednak ciemnej materii jest sporo więcej . :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niewiele trzeba żeby zaliczyć dodatkowy przedmiot na studiach

a tego nie wiemy bo student napisał że to są "jeszcze dwie" rzeczy, czyli pewnie były wcześniej inne rzeczy które w optymistycznej wersji robił a w pesymistycznej przepisywał ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam lepiej uwierz.

Ja prowadzę zajęcia ze studentami drugiego roku od paru lat (z programowania w języku Java).

 

Na jednych z pierwszych zajęć informowałem grupę, że mają z nich zrobić sprawodzanie. Ćwiczenie było robione na podstawie instrukcji w PDFie (tytuł, kolejne podpunkty, pytania - jakby były wątpliwości :P ).

Zajęcia się kończą a jeden gość pyta: "Czy już mogę wysyłać? Tak jest dobrze?" a ja widzę, że wrzucił goły kod wprost jak tekst do maila?! Lekko załamany słyszę drugi głos "A co ma być w temacie sprawozdania? Czy to co na tablicy?" a na tablicy był kawałek zmazanego kodu, mój mail i nazwisko....

 

Najlepszy jednak był gość, który nie zaliczył kolokwium i przychodzi i mówi że martwi się, że znowu tego nie zda na poprawie, bo "Ja jestem tylko dobry w kopiuj-wklej" - i o czym my rozmawiamy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.