Skocz do zawartości

Byle do lipca...


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Przecudne zdjęcia Loki. Kawał dobrej roboty odstawiasz! Ogromnie się cieszę z Twoich prac, tym bardziej, że wykonujesz je na sprzęcie dla mnie iście sentymentalnym (AW), a nie docenianym. Pokazujesz, że można budżetowym sprzętem cykać piękne zdjęcie. Gratuluje i oczywiście pewnie jak większość czekam na więcej.

 

Swoją drogą po twoich zdjęciach widać, że matryca FF Canona świetnie nadaje się do tego typu zdjęć. Piękne wychodzą z niej obrazy.

P.S. Swoją drogą myślę, że to kwestia czasu, i nabędziesz także większy montaż i większą rurkę - już jest po Tobie ;) - znam to z autopsji. AW dał mi wiele ogromnej radości, na tyle że wciągnęło mnie to na większy sprzęt. Ale AW ma u mnie zasłużone miejsce i raczej się go nie pozbędę bo do tego typu zdjęć, które wykonujesz jest idealny.

 

Marcin

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Eksperymentuję ostatnio ze starym materiałem (bo mam pecha pogodowego i ciągle nie mam nowego) i miast klasycznie podejść do tematu, kombinuję inaczej. Dla mnie klasycznie oznacza, że Raw-y do Irisia (wszelkie rawy, czyli DBF i L), potem w PS-ie, a na koniec w Lightroomie, Nie klasycznie to: Raw-y do Lighrooma (LR), potem stack tiff-ów w Irisie, potem PS, potem zaś LR - co ciekawe - żadnych klatek kalibracyjnych. Zamiast flatów użyłem funkcji kalibracji wg profilu obiektywu, która w LR jest dostępna. Biasów i darków nie odejmowowałem.

Poniższe zdjęcie to właśnie taka "nieklasyczna" produkcja. W pierwszym poście wątku też je znajdziecie (zdaje się, że pierwsze od prawej) - warto porównać klasyczne podejście i nietypowe.

Podzielić się chcę trzema informacjami. Pierwsza, to kolejne potwierdzenie, że można w ten sposób wydobyć ze zdjęcia więcej. Druga: bez darków i biasów też można. Trzecia jest najważniejsza.

Na pierwszej wersji widać gdzie nie gdzie pojechane gwiazdki, coś jakby rotacja pola, albo koma obiektywu. Przejrzałem oryginały - są dobre - gwiazdy wyglądają przyzwoicie jak na moje umiejętności celowania w biegun. Problemem jest Iris. Nie zawsze poprawnie wyrównuje poszczególne klatki i stack wychodzi spaprany. Czasami błąd jest tak niewielki, że trudno to zauważyć i tak się stało, gdy po raz pierwszy zajmowałem się tym zdjęciem. Tym razem użyłem funkcji globalnego dopasowania. Trwało to wieczność (dla 18 kadrów) i co chwila musiałem przyznawać Irisowi rację, że faktycznie "Too many stars" jest na tym kadrze, ale zgrał klatki zdecydowanie lepiej i gwiazdki stały się punktowe.

Co sprawiło mi problem przy obróbce to kolory gwiazd. Były tak nasycone, że przypominały kolorową papkę i w końcu trochę ściągnąłem saturację. Wyszło tak:

 

 

Final_z_tiffow-3.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak tylko pytałem chcąc wiedzieć czy masz może jakąś również non-astro kolekcję fotek ;). A że jakoś tam z 500px korzystałem to akurat ten portal przyszedł mi do głowy ... w zasadzie trochę utracili rozpęd - mieli pomysł na ciekawie zapowiadającą się stronkę foto ale jakoś zabrakło pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.