Skocz do zawartości

NGC6888 Ha + RGB 12.06.2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdy, gwiazdy i jeszcze raz gwiazdy - albo za bardzo wyciągane lub przeostrzone i dodatkowo jakby pojechane (problemy z prowadzeniem czy optyka?) + dodatkowo gradient.

 

Odnoszę wrażenie jakby w górnej części kadu ostrość drastycznie spadła... nie ugiął Ci się wyciąg?

 

Paweł

 

Ups - Ilu mnie wyprzedził :-)

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścigi urządzacie? Sępy czekają do późnej nocy żeby tylko się wykazać :)

Najbardziej przeszkadza gradient... Czy używasz jakiegoś DDP?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie trafiłeś z ostrością, ale gwiazdki to już zepsułeś sobie obróbką. Niektóre mają wyraźne "obrączki" lub inne obwódki. I chyba gradient z górnej części też można by ściągnąć

Iluvator

Co do ostrości - nie wiem - ... możliwe -- nie chciałem wyostrzać w PS , bo by to wtedy trochę sztucznie wyglądało.

 

Gradient - faktycznie jest ... i tu ciekawa sprawa, poniżej zamieszczam porównanie. Stack z dark i bias i bez DB. - obydwie fotografie mocniej wyciągnięte , aby uwidocznić różnicę

 

gradient.jpg

 

Pamiętam, że było ciepło jak zaczynałem focić i nie mogłem zejść poniżej 20 stopni z chłodzeniem. Darki i Biasy miałem przygotowane na -20C a Ha robiłem z temp od 17,2 do 19,5C. Może to być powód pojawienia się tego gradientu...?

 

Gwiazdy - :icon_redface: - "no koments" - teraz to widzę. Ale to przez to ,że nie wiem w którym momencie podczas obrabiania zdjęcia, oddzielić tło od gwiazd - i tu chyba zrobiłem za wcześnie , potem wyciągając obłoki, zaczęły robić sie obrączki. Po nałożeniu na siebie warstw ... takie cyrki wychodzą.

 

 

Odnoszę wrażenie jakby w górnej części kadu ostrość drastycznie spadła... nie ugiął Ci się wyciąg?

Pav1007 -ugięcia wyciągu na pewno jest , jak i również odjazd gwiazd w narożnikach - brak flattener, jestem w fazie przebudowy aparatury, ale póki co rejestruje tym co mam i korzystam z ładnej pogody.

 

 

Czy używasz jakiegoś DDP?

 

Wessel --- nie , ........a sępy w przyrodzie też są potrzebne !!!

 

No i jeszcze raz Ha - jak jest ok, to montuje kolor...?

 

NGC6888xHa bez DB jpg.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy - :icon_redface: - "no koments" - teraz to widzę. Ale to przez to ,że nie wiem w którym momencie podczas obrabiania zdjęcia, oddzielić tło od gwiazd - i tu chyba zrobiłem za wcześnie , potem wyciągając obłoki, zaczęły robić sie obrączki. Po nałożeniu na siebie warstw ... takie cyrki wychodzą.

 

Jak masz warstwę z gwiazdami, to warto sobie ją trochę rozszerzyć i rozmyć. Wtedy nie będzie ostro "wycinał" gwiazd, tylko płynnie przechodził do tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel zrobimy tak , jak ciebie nauczę robić te kółka i gradient (przygotuj się na ciężką kilkugodzinną pracę ) , a ty pokażesz mi jak się normalnie obrabia zdjęcia. :icon_smile:

Pozdrawiam

P.S.

Jak by ktoś chciał zawalczyć z materiałem.

Ja już do niego nie mam siły.

Ha-Fits 16 MB

https://www.dropbox.com/s/1iru6to8srjhyae/NGC6888-Ha.fit

RGB-Fits 48,5MB

https://www.dropbox.com/s/vfpvzdk5mh0i0pr/NGC6888-RGB.fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel zrobimy tak , jak ciebie nauczę robić te kółka i gradient (przygotuj się na ciężką kilkugodzinną pracę ) , a ty pokażesz mi jak się normalnie obrabia zdjęcia. :icon_smile:

Pozdrawiam

P.S.

Jak by ktoś chciał zawalczyć z materiałem.

Ja już do niego nie mam siły.

Ha-Fits 16 MB

https://www.dropbox.com/s/1iru6to8srjhyae/NGC6888-Ha.fit

RGB-Fits 48,5MB

https://www.dropbox.com/s/vfpvzdk5mh0i0pr/NGC6888-RGB.fit

Deal! Przy najbliższej okazji ...dajcie no kolego na tego dropboxa osobno r,g i b i Ha. Oczywiście fitsy. Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.