Skocz do zawartości

Point Grey Flea2- problem z połączeniem przez firewire


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie kamerki Point Grey Flea2 ze złączem firewire (1394b) 9pinowym o przebustowości 800 Mb/s (takie kwadratowe)

 

Doposażyłem się w kartę z portami firewire na szynie PCI do komputera stacjonarnego (Windows SP) oraz kartę PCMCIA z potarmi firewire 800 oraz gniazdem na podpięcie zewnętrzneg zasilania 12V (używana w laptopie z Windows 7). KArta taka jak tu:

 

http://pl.eetgroup.com/i/PC-111-Lycom-PcCard-1394B-and-1394a-3port

 

Oczywiście zakupiłem też niezbędne przewody, zainstalowałem sterowniki (najnowsze point grey oraz sterowniki magistrali firewire podpisane cyfrowo). Podpiąłem kamerkę i ...... nic :( Plug and not play....

 

Walczę z tematem już bite 3 dni. Przeisnatlowuję sterowniki, uruchamiam ponownie, itp... Generalnie po podłączeniu kamerki przez 2-3 sekundy miga na niej zielona dioda a później zapala się na stałe. Więc wygląda, że jest ok. Z drugiej strony w menadżerze urządzeń widać zainstalowane porty firewire.

Ale po podpięciu kamerki system w ogóle jej nie wykrywa... W menadżerze urządzeń nic się nie pojawia i FlyCap również wyświetla "No cameras deteced".

Problem występuje zarówno pod Windows XP jak i pod Widows 7.

 

W sumie to już nie wiem, czy to jest kwestia kamerki, sterowników, systemu, karty PCMCIA a może ja jestem jakiś lewy i po prostu nie umiem tego zainstalować.

 

Może ktoś z Was walczył już z kamerami firewire i miał podobne problemy. Będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie wiem może to zbyt proste, ale u mnie nie chciała się również wykryć karta, dopiero po włożeniu do slotu i restarcie, system ją wykrył.

 

 

Nie, to już przerabiałem :) Problem musi tkwić gdzie indziej.

A z jakiej karty korzystałeś i pod jakim systemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Coś cisza w temacie. Widać to mało popularny sprzęt i złącze :(

Ale nie ukrywam, że się tego spodziewałem.

 

No cóż... Napisałem jeszcze do supportu PointGreya i wysłałem im swoją konfigurację sprzętową (mają takie fajne narzędzie do sczytania całej konfiguracji, sprzętu, sterowników itp)

Zobaczymy co powiedzą i czy pomogą.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, no właśnie problem, że nie wykrywa :( Nie widać jej kompletnie nigdzie.

Widać kartę PCMCIA i złącze firewire a kamery ani śladu.

 

Odpowiadając na pytanie z kolejnego posta - niestety nie mam innego sprzętu firewire aby sprawdzić połączenia.

 

Serwis techniczny PointGrey też odpisał i zasugerował sprawdzenie kamery na innym kompie i jednocześnie sprawdzenie karty z innym urządzeniem na firewire. Niestety nie mogę tego zrobić :(

 

Jestem w kontakcie ze sprzedawcą i umówię się z nim na sprawdzenie kamerki. Skoro działała w przeszłości to powinna zadziałać jeszcze raz na innym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.