Skocz do zawartości

Pętla Łabędzia


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Mam problem z załadowaniem zdjęcia na forum. To chyba nie jakaś kompresja bo zdjęcie zwiększa swój rozmiar, ale jednocześnie kolorystyka się zmienia. Albo coś u mnie z wyświetlaniem w IE sie psuje.

Efekt poniżej, oryginał w linku powyżej. Wy tez widzicie różnice?

Tak, na forum jest jaśniejsze tło i mniej nasycone kolory. W związku z tym nasuwają się pytania:

- w jakiej przestrzeni barwnej pracujesz (w PS)?

- czy eksportując obrazek osadzasz w nim profil ICC?

- czy masz zaznaczoną opcje Convert to sRGB w "save for web"?

 

Jeśli silnik forum wciąż grzebie przy jpg'ach, to trudno powiedzieć co dzieje się z informacja o profilu barwnym. Trzeba by zapytać Adama.

Ale najczęstszym powodem wypranych kolorów jest właśnie ta nieszczęsna opcja "Convert to sRGB" gdy w PS'ie pracujemy w szerszej przestrzeni barwnej (np. Adobe RGB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na forum jest jaśniejsze tło i mniej nasycone kolory. W związku z tym nasuwają się pytania:

- w jakiej przestrzeni barwnej pracujesz (w PS)?

- czy eksportując obrazek osadzasz w nim profil ICC?

- czy masz zaznaczoną opcje Convert to sRGB w "save for web"?

 

Jeśli silnik forum wciąż grzebie przy jpg'ach, to trudno powiedzieć co dzieje się z informacja o profilu barwnym. Trzeba by zapytać Adama.

Ale najczęstszym powodem wypranych kolorów jest właśnie ta nieszczęsna opcja "Convert to sRGB" gdy w PS'ie pracujemy w szerszej przestrzeni barwnej (np. Adobe RGB).

 

Nie robię konwersji to sRGB, przy zapisie do JPG osadzam profil ICC: Adobe RGB (1998).

Ale zapisywałem go opcją "Save as", wyglądał wszędzie dobrze, jedynie po załadowaniu na forum wygląda jak wyprany.

Teraz zapisałem go opcją "Save for web&devices", i po załadowaniu jest ok :)

Dzięki za wskazówki.

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.