Skocz do zawartości

Okular Plossl


Danilo7774

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem okularu do planet Plossla 5 lub 6mm. Co sądzicie o tych okularach? Wiem, że nie są one najlepszej jakości, ale nie chcę wydać 700zł na lepszy okular. Jeśli macie inne propozycje to chętnie bym się z nimi zapoznał.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobre ortho. np. Baader Genuine

http://sklep.teleskopy.net/genuine-ortho-9-mm-fmc-p-632.html?cPath=79_90_95_100&osCsid=0623a80c145ec80f4e5426b8fec06089

 

ale unikaj zamienników ortho. jakie niedawno weszły na rynek.

 

Swoją drogą ciekawe ,ze B.G. nagle został wycofany ze większości sklepów i to nie tylko w Polsce :g: .

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam miałem HR Planetary tyle że 8mm,taki sobie kontrast,transmisja jeszcze gorsza,moim zdaniem lepszy byłby ten http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-swa-plossl-6-mm,d1203.html,w zasadzie to kwestia gustu,miałem taki w syncie 6",teraz do maka 127 kupiłem 7mm..jak dla mnie spisuje się zdecydowanie lepiej niż ten HR..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ten http://www.teleskopy.pl/Okular-TMB-6-mm-1,25--58%C2%B0-PLANETARY-II-teleskopy-1505.html w Syncie 8 i jest ok jak na 200 zł. Ortho dają bardzo dobry obraz ale małe pole i niewielka odległość od oka sprawiają że obserwacje nie są przyjemne.

Edytowane przez jakub880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub czy miałeś może orciaka w swojej syncie,że tak mówisz?bo jak dla mnie to obserwacje ortho są baardzo przyjemne..miałem baader genuine 6mm w swojej syncie i generalnie byłem bardzo zadowolony..no,może w jednym się z Tobą zgodzę,pole mogłoby być trochę większe,nie mogłem wystarczająco długo nacieszyć się super ostrymi widoczkami Saturna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobre ortho. np. Baader Genuine

http://sklep.teleskopy.net/genuine-ortho-9-mm-fmc-p-632.html?cPath=79_90_95_100&osCsid=0623a80c145ec80f4e5426b8fec06089

 

ale unikaj zamienników ortho. jakie niedawno weszły na rynek.

 

Swoją drogą ciekawe ,ze B.G. nagle został wycofany ze większości sklepów i to nie tylko w Polsce :g: .

 

 

Y

 

Witam,

To bardzo ciekawe. Masz na myśli Baader Classic Ortho? za oceanem zbierają pozytywne opinie, porównałeś je może z BGO?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To bardzo ciekawe. Masz na myśli Baader Classic Ortho? za oceanem zbierają pozytywne opinie, porównałeś je może z BGO?

Pozdrawiam

 

może sobie zbierać opinie ... :)

 

Jeszcze lepsze jest ten typ ortho.

 

http://www.universityoptics.com/

 

to prawie Zeiss Abbe :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub czy miałeś może orciaka w swojej syncie,że tak mówisz?bo jak dla mnie to obserwacje ortho są baardzo przyjemne..miałem baader genuine 6mm w swojej syncie i generalnie byłem bardzo zadowolony..no,może w jednym się z Tobą zgodzę,pole mogłoby być trochę większe,nie mogłem wystarczająco długo nacieszyć się super ostrymi widoczkami Saturna..

Tak miałem Ortho Baadera i niestety dla mnie ortho nie są dobrym wyborem. Obraz jest rewelacyjny ale wygoda obserwacji trochę nieprzyjemna. Ja osobiście preferuję okulary z dalej odsuniętą źrenicą wyjściową (ER)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sobie zbierać opinie ... :)

 

Jeszcze lepsze jest ten typ ortho.

 

http://www.universityoptics.com/

 

to prawie Zeiss Abbe :) .

 

Dziękuję za wyczerpującą i wysoce merytoryczną odpowiedź na moje uprzejme pytanie :) Nie mam już żadnych wątpliowości :) Wiem, że starasz się jak możesz :)

Serio:

Baader Classic Ortho (BCO) to bardzo dobre okulary (szczególnie, jeżeli uwzględni się cenę) porównaliśmy je z kolegami w syncie 8, syncie 12 oraz LB12 na planetach, galaktykach oraz gromadach otwartych, dają bardzo dobre obrazy w wąskim ok 50-55 stopniowym polu, gwiazdy są punktowe (jak w N9T6). ER zaskakująco dobry jak na Ortho, zgodny z deklaracjami producenta.

Okulary referencyjne:

BCO6 - LV6, ES6.7

BCO10 - N9T6, ES11, ES8.8

BCO18 - ES18 - ciemniejsze tło w BCO18

BCO10 - szczególnie przypadł nam do gustu - tło ciemniejsze niż w ES 8.8 i N9T6 w gromadach kulistych widać więcej gwiazd.

Wady - trudniej się nimi ostrzy w porównaniu z okularami referencyjnymi, pole jest ostre w granicach 40 stopni w f/5 (czyli jak w klasycznych Ortho)

Podsumowując za cenę jednego ES początkujący ma do dyspozycji okulary w zakresie 18-10-6 mm które w małym polu 50 stopni, które dają obrazy porównywalne do "ESów".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić krypto reklamy ale miałem BCO w reku i wykazał on duzą dystorsję,miałem duzo okularów o zastosowaniu planetarnym i nie opieram się na tym co ktoś napisał.

 

Gdybyś trochę się pofatygował to szybko byś znalazł moje odpowiedzi w temacie BGO.

 

Zastanów się czy szukasz wygodnego czy planetarnego okularka ? :),większość osób nie ma zielonego pojęcia czym powinien się charakteryzować planetarny okular,czego należy unikać na nad czym należało by się zastanowić.

 

Cena ma również znaczenie,pomyśl dlaczego Zeiss Abbe ortho. tyle kosztuje skoro to prosta konstrukcja i czy nowe BCO są lepsze czy gorsze...

 

Podesłane ortoskopy są najlepsze do oglądania planet gdyż oddają ostry kontrastowy obraz planet,kraterów Księżyca.

Male pole i mały ER jest wynikiem zastosowania malej ilość soczewek , które maja i zasadniczy wpływ konstrukcyjny celem uzyskania ostrych ,kontrastowych obrazów.

 

Żadne wielo -soczewkowe okulary nie dadzą tak ostrych kontrastowych obrazów jak ortoskopy.

 

Poczytaj trochę a nie będziesz musiał pytać tylko zaczniesz sam eksperymentować :)

 

Y

 

 

 

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić krypto reklamy ale miałem BCO w reku i wykazał on duzą dystorsję,miałem duzo okularów o zastosowaniu planetarnym i nie opieram się na tym co ktoś napisał.

 

Gdybyś trochę się pofatygował to szybko byś znalazł moje odpowiedzi w temacie BGO.

 

Zastanów się czy szukasz wygodnego czy planetarnego okularka :),większość osób nie ma zielonego pojęcia czym powinien się charakteryzować planetarny okular,czego należy unikać na nad czym należało by się zastanowić.

 

Cena ma również znaczenie,pomysł dlaczego Zeiss Abbe ortho. tyle kosztuje skoro to prosta konstrukcja i czy nowe BGO są lepsze czy gorsze...

 

Podesłane ortoskopy są najlepsze do oglądania planet gdyż oddają ostry kontrastowy planet,kraterów Księżyca.

Male pole i mały ER jest wynikiem zastosowania malej ilość soczewek które maja i zasadniczy wpływ kionstrukcyjny celem uzyskania ostrych ,kontrastowych obrazów.

 

Żadne wielo -soczewkowe okulary nie dadzą tak ostrych kontrastowych obrazów jak ortoskopy.

 

Poczytaj trochę a nie będziesz musiał pytać tylko zaczniesz sam eksperymentować :)

 

Y

Czytając Twoje wpisy doznaję dysonansu poznawczego, z jednej strony piszesz "może sobie zbierać opinie ... :)" z drugiej "Poczytaj trochę a nie będziesz musiał pytać tylko zaczniesz sam eksperymentować :)".

BCO zainteresowałem się ze wględu na pozytywne opinie m.in. Alvina Hueya, przepraszam, że Twoich opinii n/t BGO nie wziąłem pod uwagę :)

Cena jest funkcją podaży i popytu w przypaku ZAO podaż trochę szwanuje...

Napisałem co widziałem przez BCO, jak porównałem i jakie są zniekształcenia!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje wpisy doznaję dysonansu poznawczego, z jednej strony piszesz "może sobie zbierać opinie ... :)" z drugiej "Poczytaj trochę a nie będziesz musiał pytać tylko zaczniesz sam eksperymentować :)".

BCO zainteresowałem się ze wględu na pozytywne opinie m.in. Alvina Hueya, przepraszam, że Twoich opinii n/t BGO nie wziąłem pod uwagę :)

Cena jest funkcją podaży i popytu w przypaku ZAO podaż trochę szwanuje...

Napisałem co widziałem przez BCO, jak porównałem i jakie są zniekształcenia!

Pozdrawiam

 

Wybacz przyjacielu ale nie czytasz ,ze zrozumieniem :).

 

Jezeli chcesz czegos sie dowiedziec w danej dziedzine to nie czytaj tzw. gazet z wypowiedziami ludzi ,kotrych celem jest namówienie sluchacza by kupil wlasnie ten produkt.

Zanurkuj w fachową literaturę,zdobadz podstawowe informacje o budowie,jakosci i preferencjach,zadaj sobie pytanie czy cos co jest dobre i wielokrotnie sprawdzone moze tak tanio kosztowac?

 

U.O.potrzebuje szerokiej reklamy odnosnie swoich nowych okularków - czysta reklama, dlatego Alvin i reszta smietanki przedstawiają opisu w samych superlatywach.

Te okulary pakowane są w woreczki foliowe,nikt dokladnie nie wie kto i gdzie je robil-są tylko o tym dogmaty...

Stare orthoHD nie wstydzą sie wykonawcy, sa zapakowane w tekturowe pudelka z denkami zakryc,dobry okular ma wygrawerowane kraj pochodzenia- tak jak powinien byc sprzedany kazdy dobry okular.

Cena jest równiez funkcją jakosci a poniewaz coraz mniej osob docenia jakosc a bardziej cenę robi sie z tego typu sztuczki i jak widac frajerzy to kupują.

Namawiam do eksperymentowania ,logicznego myslenia i wyciagania wniosków,ale nie w tym kierunku ,ze japonczcy ktorzy robią najlepsza optykę wczesniej czy pózniej beda robili taniej bo nikt nie bedzie chcial kupic takiej drozyzny... :)

Taniej zrobią chinczycy :) coz dla jednych jakosc jest taka sama a dla innych nawet lepsza.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz przyjacielu ale nie czytasz ,ze zrozumieniem :).

 

Jezeli chcesz czegos sie dowiedziec w danej dziedzine to nie czytaj tzw. gazet z wypowiedziami ludzi ,kotrych celem jest namówienie sluchacza by kupil wlasnie ten produkt.

Zanurkuj w fachową literaturę,zdobadz podstawowe informacje o budowie,jakosci i preferencjach,zadaj sobie pytanie czy cos co jest dobre i wielokrotnie sprawdzone moze tak tanio kosztowac?

 

U.O.potrzebuje szerokiej reklamy odnosnie swoich nowych okularków - czysta reklama, dlatego Alvin i reszta smietanki przedstawiają opisu w samych superlatywach.

Te okulary pakowane są w woreczki foliowe,nikt dokladnie nie wie kto i gdzie je robil-są tylko o tym dogmaty...

Stare orthoHD nie wstydzą sie wykonawcy, sa zapakowane w tekturowe pudelka z denkami zakryc,dobry okular ma wygrawerowane kraj pochodzenia- tak jak powinien byc sprzedany kazdy dobry okular.

Cena jest równiez funkcją jakosci a poniewaz coraz mniej osob docenia jakosc a bardziej cenę robi sie z tego typu sztuczki i jak widac frajerzy to kupują.

Namawiam do eksperymentowania ,logicznego myslenia i wyciagania wniosków,ale nie w tym kierunku ,ze japonczcy ktorzy robią najlepsza optykę wczesniej czy pózniej beda robili taniej bo nikt nie bedzie chcial kupic takiej drozyzny... :)

Taniej zrobią chinczycy :) coz dla jednych jakosc jest taka sama a dla innych nawet lepsza.

 

Y

Zaczęło się od prostego pytania:

"To bardzo ciekawe. Masz na myśli Baader Classic Ortho? za oceanem zbierają pozytywne opinie, porównałeś je może z BGO?"

Przy pierwszym podejściu dostaję "olewkę"

Przy drugim wykład czego nie wiem :)

Przy trzecim wykład na temat logiki i na temat tego jak powinien być zapakowany okular.

Przepraszam, czy to jest brazylijska telenowela czy forum astronomiczne? Nie będę się dalej "pastwił" nad Twoimi ostatnimi wpisami - szkoda mi czasu.

Powtórzę co napisałem: BCO to dobre okulary, które za niewielką cenę dają w wąskim polu dają dobre obrazy, sprawdziłem, porównałem itd.

Pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.