Skocz do zawartości

Zabezpieczenie sprzętu w trakcie zdjęć


AWE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Opracowałem taką metodę automatycznego zbierania materiału za pomocą skryptów w Maximie. Uruchamiam go nawet na nockach częściowo zachmurzonych. Wieczorem ustawiam sprzęt i idę spać zaś rano zbieram wyniki nocnych sesji. Skrypt potrafi sobie radzić sam z problemami więc nawet gdy niebo nie jest idealne zawsze coś ciekawego zbierze. Ale męczy mnie to że zostawiam na noc sprzęt bez opieki i może ktoś mi go zwinąć. Zawsze z duszą na ramieniu rano sprawdzam czy sprzęt jest na swoim miejscu. Sprzęt nie jest na szczęście taki mobilny: EQ6 na pierze ale zawsze można go odkręcić. Kamerę z filtrami można też bez problemu zdjąć.

Macie może jakiś pomysł jak to zabezpieczyć lub chociaż utrudnić kradzież?

 

Pozdrawiam

AWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robię zdjęcia u siebie na działce to nie mam problemu - zostawiam sprzęt na noc i idę spać (jestem pewien, że nikt nie wejdzie na teren a tym bardziej wyniesie te parędziesiąt kilo sprzętu). Jak robię zdjęcia z drugiej miejscówki to nawet jak drzemię w aucie to jestem obok więc też się nie martwię, więc nie stosuję zabezpieczeń. Ale pomysł jolo jest ok, bo zawsze jak taka syrenka nie odstraszy to obudzi i będzie można samemu odstraszyć... pytanie czy nie będzie odstraszać np. dzikich kotów :-)

 

Focisz od siebie z terenu czy gdzieś poza?

 

A skryptom nie ufam :-) Włączam sesję i niech pali, a w nocy zdalnie sprawdzam czy idzie ok :-)

Spotkałem się z takim przypadkiem, że skrypty miały wszystko zrobić a zrobiły tyle, że... wyskoczył błąd i caaała nocka zmarnowana.

 

P.

 

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focę ze swojego ogródka, sprzęt widzę z okna sypialni. Co do skryptów włączyłem obsługę błędów więc nie tak łatwo zepsuć noc.

Pomysł z syrenką z czujnikiem ruchu jest inspirujący, może coś w ten deseń. Czujka zewnętrzna i np włączenie oświetlenia + budzik, tylko trzeba będzie to tak zrobić aby koty nie uruchamiały alarmu.

 

AWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWE nie martw sie. 90% ludzi nie wie co to jest i jak sie za to zabrać :D, tylko by mieli problem później żeby sie tego pozbyć...

P.S. Do mnie przyjechał kiedyś kolega i ja akurat obserwowałem na podwórku, była zima -10C. To się na serio przestarszył że mnie z domu wygonili czy coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo spokojna okolica, ślepa ulica, bardzo mały ruch. Wejscie na posesję zawsze jest możliwe, niskie płoty ..

Ale ...

 

skoro masz taką okolicę, to chyba niepotrzebnie się martwisz, bo ewentualnie nie będzie to raczej przypadkowa osoba, musiałaby wiedzieć że "coś tam masz", ale strzeżonego...

ale przede wszystkim może zasłoń sprzęt jakimś parawanem, chodzi o to, żeby świecące diody nie korciły ciekawskich, czujki ruchu podpięte do budzika, syreny czy oświetlenia też się dobrze sprawdzą, lepsze modele można wykalibrować, by nie reagowały na koty czy np. jeże.

a może sobie spraw jakiegoś psa stróża? podobno dobrze w tej roli sprawdzają się kozy bawarskie, nieduże, pięknie strzygą trawnik, a przy tym potrafią być mocno zajadłe dla obcych :)

 

a przy okazji, mógłbyś zamieścić jakiś przykładowy skrypcik kompletnej sesji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat nie o takim zabezpieczaniu, ale nie boicie się że wyjdzie chmurka z deszczem jak tak na noc zostawiacie? :)

 

No jest to problem,

Wystawiam sprzęt tylko wtedy gdy nie ma prognoz na deszcz i wtedy gdy chociaż przez godzinkę będzie w miarę czyste niebo.

 

AWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.