Skocz do zawartości

M27 z dobsona


angel_team7

Rekomendowane odpowiedzi

Dawid,

A mógłbyś pokazać nieco większy kadr? Ten jest malusi i niewiele widać. Straszniem ciekaw jak sobie mark III radzi w astrofoto. Trochę szkoda, że tak mało klatek zebrałeś.

 

To początki, na więcej klatek przyjdzie czas :) straszana winieta jest na pełnym kadrze, więc wolałem wykadrować, prześlę w wolnej chwili pełną klatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być pełna klatka. Wykadrowany środek wystarczy, tylko mniej pomniejszony.

Myślę, że w tym wypadku nawet PixInsight nie da rady. Aparat jest pełnoklatkowy i wymaga solidnego krążka, żeby oświetlić całą matrycę.

Dawidzie, tym zestawem możesz niesamowicie wymiatać. Trzymam kciuki za Twoje astrofotograficzne zmagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być pełna klatka. Wykadrowany środek wystarczy, tylko mniej pomniejszony.

Myślę, że w tym wypadku nawet PixInsight nie da rady. Aparat jest pełnoklatkowy i wymaga solidnego krążka, żeby oświetlić całą matrycę.

Dawidzie, tym zestawem możesz niesamowicie wymiatać. Trzymam kciuki za Twoje astrofotograficzne zmagania.

 

To jest tylko wykadrowane zdjęcie :) ( ale sprawdzę choć nie pamiętam żebym go powiększał) no i powiedzmy "obrobione"

W strofotografii raczkuję ale wciąga mnie coraz bardziej, platforma współpracuje z Guiderem i mam zamiar pójść w tym kierunku

Edytowane przez angel_team7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównywanie tła w PixInsight LE i po winietowaniu :)

 

To co do mnie napisałeś to dla mnie czarna magia (na razie) :/

Ale mam niedaleko bardziej doświadczonych w boju(Fotoloka i MarcinSn), obiecali że pokaża co i jak :)

Edytowane przez angel_team7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do mnie napisałeś to dla mnie czarna magia (na razie) :/

Ale mam niedaleko bardziej doświadczonych w boju(Fotoloka i MarcinSn), obiecali że pokaża co i jak :)

Nie martw się :) . Poczytasz o obróbce i wszystko stanie się jasne. W sprawie tego wyrównywania tła, tutaj masz opis: http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/pixinsight-le-10-wyrownanie-ta.html. Jak coś, to winietowanie to niechciane pociemnienie obrazu w rogach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid,

A mógłbyś pokazać nieco większy kadr? Ten jest malusi i niewiele widać. Straszniem ciekaw jak sobie mark III radzi w astrofoto. Trochę szkoda, że tak mało klatek zebrałeś.

 

Przesyłam pełny kadr, ale nie mam dziś głowy do obróbki więc odpuszczam, PixInsigth LE nie znalazłem, poszukam jutro

post-20403-0-10344900-1380570936_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.