Skocz do zawartości

Lustro i komar samiec...


Achernar

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pytałem o czyszczenie lustra i otrzymałem wiele cennych rad, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze nie będę go czyścić. Tym razem to już jest tragedia... Tydzień temu patrzyłem sobie na Księżyc przez mój teleskop i wyjechałem na drugi dzień z domu. Jak wczoraj przyjechałem to okazało się, że ostatnim razem zamknąłem przypadkiem komara samca w tubusie... Leży sobie teraz wyschnięty na moim lustrze a dookoła niego jest pełno jego odchodów :evil: :cenzor: (kropki 0,5 cm średnicy !!!!!!). Mam to wszystko potraktować teraz wodą destylowaną z mydłem (czy z płynem do mycia naczyń) tak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Twój emotikon z diabełkiem zapewne spowodował że nie dostałeś żadnej jeszcze odpowiedzi, zastanów sie na przyszłość zanim go umieścisz w poście bo te animki mają wielką siłę przekazu, ucz sie od nich pokory :salu:

Myślę że nadal jeszcze nie czas na czyszczenie i mycie lustra, zrobisz to późną jesienią pod koniec zezonu obserwacyjnego a jeden komar tak wielkich szkód zapewne nie uczynił tylko pozostawiona w tybusie zamknięta w nim przez tydzień wilgoć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To mogę zrozumieć bo do tego są Emotikony ale nie strasz niąmi na zewnatrz tylko daj je w środku, umysł ludzki jest tak ułożony że jeśli ktoś zrobi pierwszy krok klikając w wiadomość to dalej zrobi i następny czytając post do końca nawet zawierajacy masę diabełków, decyzję przeczytania już podjął a teraz poznaje jej skutki :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Myśl i rób jak uważasz kolego ale jeśli się spodziewasz pomocy i szybkiej odpowiedzi na palący Cię problem to nie strasz odpowiadajacych diabełkiem na dzieńdobry :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Widziałem go koło 14h ale dopiero nazajutrz rano go otwarłem i coś odpisałem z powodu tegoż właśnie diabełka, wolałem poczekać aż facetowi przejdzie i się uspokoi bo co nagle to po diable :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to uwazam, ze taki diabelek to bardziej przyciaga forumowiczow. Kiedy sposrod wszystkich tematow widocznych w tym dziale pokazuje sie jeden z diabelkowata mordka, to zwraca on na siebie uwage. Gdyby przypatrzec sie ilosci odwiedzin tego tematu, to szybko okaze sie, ze ludzie czesto do niego zagladaja. To ze malo postow to moze tylko przypadek, lub poprostu nikt nie mial do czynienia z podobnym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w zupelnosci zgadzam sie z wypowiedzia Mistsha, ten diabelek mnie bardziej smieszy niz straszy i bardziej bylem ciekaw co kryje sie za tym fajnym badz co badz tytulem tego watku, a ze faktycznie pewnie nie za czesto na lustro "nakaka" nam komar samiec to i dlatego postow moze bylo malo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o emotikonkę to chyba nie ma się o co sprzeczać bo widzę, że poglądy są rozbieżne :Beer: . Lustro w końcu spróbowałem umyć "Ludwikiem" (zgodnie z wykopanymi z forum radami). Okazało się, że te "pozostałości" po komarze nie jest łatwo usunąć. Leżą tam teraz szarawe kropeczki pod którymi jednak prześwituje warstwa aluminium i tak to zostawię (bo skończy się na porysowanym lustrze :( ).

 

Ale przestrzegam - opłaca się sprawdzać :shock: po obserwacji czy coś nie wpełzło do tubusa! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie tam diably nie straszne.

 

A co do "komara" to powiem tylko, ze nie jest to w zadnym wypadku istota zdolna zaplodnic krwiopijna komarowa bo nie jest to zaden komar.

 

To jest koziułek, albo komarnica (rodzaj Tipulidae).

Obie plcie sa takie duze i jedza pylek lub nic w ogole.

 

watpie jednak by bylo to jakies pocieszenie dla wlasciciele telepa..

a emotikony mnie w tekscie raczej wnerwiaja..

:rr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.