Skocz do zawartości

Ic1805 Listopad 2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaprezentować , Ic1805 ... To już moje drugie podejście do tego obiektu. We wrześniu , testowo i artystycznie podszedłem do tematu, a tym razem zmobilizowany fantastyczną fotografią Antoniego (ukłony), ambitne jak na mnie czasy 32x600s. Setup jeszcze nie gotowy i księżyc troszkę przeszkadzał , ale i tak było przyjemnie !

AP155 + AP1200 + Sbig16803

IC1805 Ha  V1jpg.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zombi

Ale tego nie rozumiem ... ? Mam tifa , jak na zrzutach ekranu , zapisuje do jpg , robi mi RGB i wychodzi sepia. Otwieram jeszcze raz w PS - zmieniam na czarno biały, zapisuje tak samo i dopiero jest Ha

! - dziwne

IC1805 Ha  V2jpg.jpg

 

P.S.

Dziki już poprawiłem ...

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie fascynują gwiazdki w lewym dolnym i prawym dolnym rogu ....robiłeś to metodą " zoom out a'la dziki" czy jakoś inaczej? :) :) :)

 

skoro setup jeszcze nie gotowy to zapewne Naski czeka na flattener do AP 155 ?

 

Może....dla niewykształconych powinieneś Naski napisać :)

 

Wessel - tak więc wyjaśniam (aczkolwiek nie sądzę, aby forumowicze byli zainteresowani - nasty raz z kolei - wyjaśnianiem , że mam problem z winietowaniem). Tak więc sprawa wygląda następująco ... na początku używałem adaptera 3" na 2" co powodowało takie a nie inne skutki ... - można doszukać w starszych moich publikacjach . Teraz setup jest już w komplecie ... ale z powodu dezinformacji, powiem więcej , z powodu braku informacji odnośnie backfokusa koła i kamery i jako że to jest prototyp Riccardi + Sbig +Ap155 - Adam nie był w stanie dobrać poprawnie optymalnej odległości w moim torze optycznym ... Obecnie czekam na kilka adapterów (o różnych długościach ) - tak aby spasować RICC i kamere .

Zdjęcia publikowane , muszę zawsze bardzo przygaszać - żeby nie wyszło za dużo winietowania - na Ha , OIII i SII tego tak nie widać, ale na RGB albo L - to tragedia.

 

-

A tak wygląda setup po modernizacji ... od pełni szczęścia dzielą mnie milimetry ...

A na dole L ...

 

setup.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.